Nahradí 3-pásmovky s hlubokým rozsahem subwoofer?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kocmeister 10. 9. 2010 07:36

Odar: To zas budou z toho tvýho odkazu místní subisti, Velodynáři vyšilovat :D
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 10. 9. 2010 08:04

Nech si kazdy kupuje co chce. Mne je to jedno. Ja hladam vhodnu moznost pre SEBA.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Martin..net 10. 9. 2010 09:04

Také sem si tím prošel...myslím i ten sub.
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 10. 9. 2010 10:06

Mít výborně hrající regálovky a pořídit si k nim kvalitativně odpovídající sub, skýtá bezvadné možnosti ve slaďování zvukového systému.Například možnost upravit si množství hlubokých basů, jejich razanci, nebo barvu je obrovská výhoda.Pro hračičky.A nebo nevýhoda.Pro neustálé nespokojence.
Možná by se zdálo, že problém vyřeší slušně velké sloupy.Ale osobně jsem slyšel i drahé a jinak výborně hrající sloupové reprosoustavy, které dělaly problémy na basech.Hrály jak s neustále zapnutým subwooferem.Na film nebo rockovou muziku skvělý.Ale akustická hudba, nebo komorní těleso...docela síla.
A před pár lety na nějakém HighEndu Praha předváděly sloupy BW Matrix.Zvuk skvělej, samozřejmě, ale některý nahrávky neměly zvládnutej spodek a ty matrixy to zabasovaly s plnou intenzitou.Zvuk jako když se rozjíždí dýzlová lokomotiva.Hm, to už je, ale trochu mimo...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod -273,15C 10. 9. 2010 10:41

Jako proc by te za to mel nekdo zabijet? :shock:
ale jen drobne fakta k prispevku v odkazu:
1 - grande utopia se kterym tam srovnava stoji 130.000E,
2 - jsou to 4 pasmovky s vyhybkou na 80Hz coz pri rozsahu znamena ze hraji 18-80Hz 40cm reproduktorem (klidne by se dalo rict ze ma sub v sobe ;-) )
3 - sloupu bude zacinat rekneme cca na 4.000E aby jsi dosahl slusneho podani vsech pasem i basu
4 - socka verze tohoto je jiz zminovany regal +sub (pri nizsi cene slusneho regalu budou pasma vyrovnane a k nim pridas basu kolik chces...)

Napsal jsem kravinu? kdyz tak opravte dik...
foobar2000 > E-MU 0202 > Sennheiser HD 555(mod)
Onkyo TX-SR 505 > furutech u2T > Solfegio loudspeakers - Alliante prime
-273,15C
Junior

Odeslat příspěvekod p1025 10. 9. 2010 12:21

Odar. Nazory sa rôznia. Jední chvália, druhí zase hania. Je to však každého osobná voľba a v prípade, že nie je dostatok skúseností si človek vyberie podľa toho čo mu príde najlogickejsie z toho čo čítal. To je myslím si najčastejšia varianta nás Slovákov (nakoľko možnosti na testovanie su dosť obmedzené). Ja som netestoval (myslím doma, v klude) žiadne varianty regál + sub a zo stĺpov som počul Heco Victa 700 a terajšie WD Evo 2 30. Mám teraz stlpy, ale ak keby som sa rozhodoval vymeniť reproduktory tak by som opať zobral stlpy alebo samostatne regálovky. Oželel by som aj tých pár Hz čo by mi tie regály nezahrali. Ale to čo by hrali by bolo uspokojujúce.
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 10. 9. 2010 12:32

Je pravda ,ze posluch je aspon pre daktorych predajcov viac vec pritaze ako prestize. Ako velmi dobru komunikaciu s predajcom mozem oznacit Hlohovecky Platan aj ked tu sa tiez nazory menia na sposob komunikacie. Takisto u Dubana v Trnave to ide no tu je problem samotny majitel a jeho skryte arogantne chovanie no nastastie je to o ludoch a aj unho pracuje clovek ktory je "normalny" a s tym sa da nielen dohodnut ale aj porozpravat o danej tematike.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dodino112 10. 9. 2010 13:55

Odar :arrow: daj na seba ked nieco zhanas pre seba.Naozaj si niekde skus vypocut v klude,ponastavovat v klude nejake slusne regalovky (spominas nejake za 1500e) a sub z rady spl.Urobis si svoj nazor sam.Ale rucim ti za to,ze po stlpoch sa ani neobzries.Ak chces fakt slusne stlpy tak ti fakt treba slusnych 8000e... ;-)

armaman :arrow: praveze ja mam zas nie velmi prijemnu skusenost s tym platanom v Hlohovci...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 10. 9. 2010 14:08

aku?
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dodino112 10. 9. 2010 14:36

No nie najprijemnejsiu.Nechcem to rozoberat lebo kazdi mame svoje dni.Mozno aj tipek mal ten svoj a nabuduce sa bude chovat inak...

A su dost drahy.Zhanal som pre kamosa DO na spl 800r a zapotili mi,ze ma to vide 5000SK.V cechach sme ho zohnali za 1000 ceskych.Ale to nebola ta neprijemnost.To bolo nieco uplne ine.Proste si odfajcil svojim spravanim zopar zakaznikov...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod player 10. 9. 2010 16:52

Excelia-hifi asi neprodava suby, ze? :D

Ne ted vazne. Srovnavat Utopie, ktere samy o sobe maji s nadsazkou receno subwoofer v sobe a stoji jestli se nepletu nejaky tri mice s JAKYMKOLIV bezne dostupnym subem je velmi, velmi zcestne.
Vypinaci automatika se da VZDY u kvalitniho subu vypnout a kazdy rozumny clovek ji MA vypnutou, cili argument vylozene smesny.
Ze se meni charakter zvuku s ruznym umistenim subu vuci posluchaci je vec ZNAMA a je uplna demagogie to povazovat za nevyhodu, pokud teda nehodlam poslouchat svou HiEnd sestavu pri vareni, pri prani, pri zehleni, pri koupani, nebo na toalete^_^ To je jak kdybych vycital projekci, ze se na to neda divat pri dennim svetle.

Zkratka z onoho prispevku mam dojem, ze ten clovicek sice slysel Utopie, ale nikdy neslysel RADNE sladeny a nastaveny subwoofer.
Utopie jsem poslouchal vloni na HiEndu, dojem velmi spatny. Ve stejnych(!!!) prostorach Cabasse se satelity Baltic a 200Kg subem Saturn zahraly oproti Focalu famozne. Vsechna pasma. O zlomku porizovaci ceny oproti Utopiim radeji nemluve.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 10. 9. 2010 21:18

Já jsem slyšel názor člověka z odborných kruhů, že Focal je všeobecně nadhodnocen a, že zvukově to není taková bomba jak se obecně tvrdí v odborném tisku.Tenhle konkrétní člověk se Focalů poměrně záhy zbavil (a to je s velkým nadšením kupoval) a teď vlastní B a W.Ale to jsem trochu OT.
Odar :arrow: já mám regály a sub, ale v blízké budoucnosti to vidím na sloupy.Totiž, vždycky když mám pocit, že právě teď se mi povedlo to ideální nastavení sub+regál, tak si pustím nějaké problematicky nahrané CDčko a úplně mě to rozhodí a začnu nastavovat znova.Teda vlastně většinu času ten sub raději ani nezapínám, protože mám neodbytný pocit, že je mimo.Se sloupama to řešit nebudu, teda aspoň myslím...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hermín 10. 9. 2010 23:46

Šeďoure,
Já to nevidím tak zle, jednotkou SMS-1 od Velodynu můžeš navázat Tvůj sub a satelity.
Dají se kmitočtově, fázově a úrovňově vyrovnat píky a popady kmitočtů - maximum zhruba kolem 80Hz.Tam už by měli hrát satelity.
hermín
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dodino112 11. 9. 2010 12:16

Tak sedoure mas na prd sub...

A player,kazdy normalny clovek ma auto vypinanie na sube vypnute?Nezmysel.Praveze naopak.

dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hieronymos 11. 9. 2010 14:30

dodino: Když se sub ozve třikrát za film, tak by se pořád vypínal.
hieronymos
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka