Prosím o radu, nevim jake 2.1

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod www598 23. 11. 2008 17:45

Díky za rady, ty Creativy byl i můj tajný favorit. Takže do nich asi půjdu.

Co se týče další mety... nebudu se divit, když za pár let budu koukat výš. Ale doklaď studuji a bydlím u rodičů,bude mi tohle stačit. Kupuji je s vědomím, že je to prostě rozumný kompromis, mezi kvalitou, cena/výkon, velikostí a mojí peněženkou. Audiofilní zázraky nečekám a těším se na příjemné hudební zpestření při pobytu u PC.
www598
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 23. 11. 2008 18:30

Slyšel jsem vyšší model Creative Labs I-Trigue 3330, kromě toho, že měl nejhorší zvuk, vyšší hlasitosti opravdu nezvládal, IMHO nedoporučil bych to ani na techno.

Víc v tématu výběr 2.1.

Co místo těch 2.1 zkusit 2.0?

Genius SP-HF3000A, má 2x20W a stejný průměr (středo)basu jako ty Creativy, ale oproti nim je tam 2x, čili nebude muset tolik kmitat a tím pádem by měl zvládnout a vyšší hlasitosti/basovější skladby... :-)

Nebo nižší model Genius SW-HF2000(A).

Mrkni se po nich tady na fóru, je tady i recenze.

Citace z diskuze k těm Creative Labs I-Trigue 3330:
Tyto repro, ktere jsou nastupcem puvodnich 3300 (i cenove) jim nesahaji ani po kotniky! Subwoofer je polovicni a vykon muzete vyuzit jen z poloviny - pri pouziti regulace basu nad 4 (z 10) vydava totalne zkreslene zvuky a je citelne slyset, ze subwoofer nestiha. Podani satelitu je vyrazne zkreslene a zastrene. Vysky absentuji zcela. Celkovy dojem ze zvuku: zastreny, slaby, zkresleny, nevyvazeny, plastovy (podobne jako z nejlevnejsich plastaku ale zde podporou chrcivym dunenim). Velke zklamani (zejm. vzhledem ke starsimu bratrickovi 3300) a bohuzel rozhodne NEDOPORUCENI. V teto cenove kategorii sezenete jiste mnohem lepsi...
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eraser_svk 24. 11. 2008 20:25

vanDave píše:Slyšel jsem vyšší model Creative Labs I-Trigue 3330, kromě toho, že měl nejhorší zvuk, vyšší hlasitosti opravdu nezvládal, IMHO nedoporučil bych to ani na techno.

I-Trigue 3330 je oproti 3220 vyšší len číslom. Nič moc subwoofer majú síce obidva, ale na rozdiel od 3330 sa satelity 3220 snažia aj niečo hrať ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vanDave 24. 11. 2008 20:50

Njn, kdo by čekal, že levnější model od stejný značky bude hrát líp. :-| :-)

Ale dostala mě poslední věta v tomhle komentáři:
Creative Labs I-Trigue 3220
Jeste jsem zapomnel rict, ze zubwoofer nema zadny nozicky. Kdyz jsem ho umistil na nozicky, neprijemne duneni se zlepsilo.
Presto je neprijemne, ze kazdy bas vychazejici ze subwoofer je rozeznatelny sluchem. Clovek by pri poslechu nemel vybec poznat, ze nejaky subwoofer existuje.

Ted me napadla presna definice, jak hraje ten subwoofer. Jako kdyz se s vasi hudbou bije zvuk od sousedu :-)
:lol:
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 27. 11. 2008 18:49

Momentálně řeším velmi podobný problém a nevím, jak se rozhodnout.
Sháním reproduktory 2.1 maximálně do 2.500. Kč. Používány by byly hlavně k sledování filmů, ale také k poslechu hudby. Poslouchat na nich budu symfonické skladby, takže by podání sestavy mělo působit přirozeně a v mezích své třídy i prokresleně, včetně vokálů.

Zatím jsem uvažoval o Creative Labs I-Trigue 3000 nebo Logitech Z-4e. Víte o něčem lepším?
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 27. 11. 2008 19:08

Na symfonickou hudbu určitě klasické 2.0, u 2.1 je středové pásmo vzhledem k velikosti satelitů docela problém.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41413
http://sony.mironet.cz/sony-srszp1000-- ... e+dp75369/

Sony se dají poslechnout v prodejnách Sony Centrum, po Z10 bych se podíval v Electroworldu/Datartu a dalších...
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod www598 6. 12. 2008 21:50

Měl bych ještě jednu otázku ohledně výběru kámoš dosti chválí Creative Inspire T3100, ale asi lepší nežli creative I-Trigue 3220 nebudou ne?
Nebo se mýlím?
www598
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 7. 12. 2008 00:25

Inspire T3100 sú novšie ako I-Trigue 3220. Minimálne subwoofer by mali mať lepší, keďže u 3220 je to fakt slabota (za tú cenu sa mi jeho zvuk aj celkom ľúbi, no pri vyšších hlasitostiach počuteľne chrčí). Ako je to ale so satelitmi, netuším. Ak máš možnosť, skús vypočuť v najbližšom PC obchode ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod www598 8. 12. 2008 12:11

Jou tak díky. Bohužel právě vyzkoušet nemám kde. Chtěl jsem si je už tenhle týden objednati, ale pořád nevím nevím které :-(
www598
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 8. 12. 2008 14:48

Nemáš poblíž žádný Electroworld/Datart nebo větší PC obchod?
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Předchozí stránka