Coax kabel - jaký?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DaveMax 13. 11. 2008 00:58

Cau, nedavno jsem si koupil repro Logitech Z-5500 a mam je pripojeny k PC pres 3 jacky (direct). S tim ale nedosahnu DTS zvuku, takze se poohlizim po digitalnim prenosu. Optika bohuzel pada, jelikoz ji nemam na zakladce (zvukovku za 1,5k kupovat nechci), takze prichazi v uvahu jen coax (na zakladce pasuje do S/PDIF zdirky). Uz to mam odzkouseny, ale nemuzu sehnat ten spravny kabel. Nasel jsem tento: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=52259 , ale je temer k nesehnani. Dale jsem narazil na tento: http://www.alza.cz/propojovaci-kabel-ha ... d79502.htm , ale nejsem si jist, jestli je to coax, nikde v popisu to nemaji... Mate pripadne zkusenosti s nejakym jinym kabelem? Hodlam do nej investovat cca 600Kc a delku potrebuju kolem 2m (cim vic tim lip). Dale shanim nejaky kvalitni VGA pro propojeni subwooferu a ovladaciho prvku repra, nejake napady? :-)
A man builds.
A parasite asks "Where is my share?".
Andrew Ryan, BioShock
DaveMax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 13. 11. 2008 06:51

Pro propojení zvuku přes S/PDIF můžeš použít jakýkoliv cinch kabel.Ten cos poslal není ničím výjmečný.Samozřejmě držet kvalitu kabelu na rozumné ůrovni,vzhledem k ceně zařízení.Kabel VGA k ovládání repro-to trochu nechápu.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 13. 11. 2008 07:37

Kupovat zbytečně drahý kabely k Z-5500 je imho nesmysl. Stačí to nejlevnější co najdeš, tohle neni hi-fi. Digitální koax ti klidně pošlu za poštovný, mám tu přebytečnej.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 11. 2008 08:36

Kocmeister píše:Kupovat zbytečně drahý kabely k Z-5500 je imho nesmysl. Stačí to nejlevnější co najdeš, tohle neni hi-fi. Digitální koax ti klidně pošlu za poštovný, mám tu přebytečnej.

Úplně to nejlevnější si nekupuj, prodělal bys na tom - ale kupovat propojovák za 300-400 je nesmysl. I když ho je 5 metrů a má pozlacené CINCHe (HAMA). O tom Belkinu za víc jak 600,- vůbec odmítám diskutovat - to je snobismus. Zajdi do normální elektroprodejny nebo prodejny PC komponent a kup si šňůru CINCH/CINCH za zhruba 100-120 Kč - rozhodně to nekupuj v nějakém supermarketu. Šikovnější člověk si koupí jen káblík a 2 konektory a ten propojovák si ubastlí sám...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DaveMax 13. 11. 2008 13:18

Ok, dik za rady, slevim a koupim nejakej normalnejsi :) Jde mi o to, ze mam subwoofer vzadu a kvuli kratkymu VGA kabelu nemuzu mit to ovladani vedle monitoru. Ted jsem dokonce zjistil, ze ten VGA kabel je primo zabudovanej v tom ovladani, takze nemuzu koupit delsi a v manualu pisou, ze se nesmi prodluzovat :/
http://www.youtube.com/watch?v=PvYMlVCxRm0
A man builds.
A parasite asks "Where is my share?".
Andrew Ryan, BioShock
DaveMax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 13. 11. 2008 14:47

tak dalkovy ovladac :) v ty ovladaci blbosti je DAC převodník tak možná proto..
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyla 13. 11. 2008 19:58

Bude fungovat normalni audio cinch-cinch kabel - i ten nejlevnejsi (a pokud ne, bude se to projevovat obcasnym vypadavanim signalu). Na prenos spdif, popr streamu ac3, dts by mel spravne byt 75ohm coax - digitalni signal je vysokofrekvencni - mohou se projevovat intereference (delsi vzdalenost).
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 13. 11. 2008 20:23

ako je to potom s použitím 50 ohm koax káblu používaného na prenos videa. Používa sa pri priemyselných kamerách. Teda aspoň tak mi to bolo prezentované v obchode.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod marts 13. 11. 2008 22:19

u průmyslových kamer se taky určitě používá 75ohm, 50ohmový kabel se používá u koaxilního Ethernetu a podle internetu pak ještě u vysílačů - http://www.l-com.com/content/Article.aspx?Type=N&ID=97 (tady píšou: 75 ohmů pro přenos jedním směrem, 50 ohmů pro obousměrnou komunikaci)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 14. 11. 2008 00:45

hmm a inak nemas nahodov vystup praveze optiku?
a koax kabel zajdes do elektra a kupis....:-)
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 14. 11. 2008 06:41

to marats

Takže v tom prípade tých 50 ohm nemôže byť naškodu. Ja som takto vyrábal bratovi kábel k starému PC na prenos obrazu do TV na veľkú vzdialenosť.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DaveMax 14. 11. 2008 10:10

iggi píše:hmm a inak nemas nahodov vystup praveze optiku?
a koax kabel zajdes do elektra a kupis....:-)


Optiku praveze nemam. Na zakladce je integrovana zvukovka, ktera ma jen coax a jacky. Hledal jsem nejakou interni zvukovku, ale optika se tam objevila az u ceny kolem 1,5k, coz mi prijde zbytecny. Coax by mel poskytovat stejnou kvalitu jako optika ne?

Jinak u toho kabelu fakt chci pozlaceny konce:D mozna je to zbytecny, ale holt mi to neda. Delku potrebuju 2-2,5m, tak kdybyste na neco narazili, tak prosim dejte vedet:) nechci delku 5m apod., pze podle prispevku vyse je tam s vetsi delkou ztrata kvality.
A man builds.
A parasite asks "Where is my share?".
Andrew Ryan, BioShock
DaveMax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fyla 14. 11. 2008 10:18

V obou tecou stejna data = uplne totozny vysledek.Pozlaceny konektor ti bude k nicemu, delka 5m a ani zadna jina ztratu kvality nevyrobi. Maximalne tam nepotece zvuk zadny, nebo by mohl vypadavat - rozhodne se ale nebude degradovat.
Fyla
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 14. 11. 2008 12:24

Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaveMax 14. 11. 2008 13:31

bubaak píše:http://www.hificentrum.cz/vyrobky/1362/kabel-audioquest-sky-cinch-05.htm ;-)

Objednano :-D
A man builds.
A parasite asks "Where is my share?".
Andrew Ryan, BioShock
DaveMax
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků