Logitech Z4 vs. Logitech Z 2300

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HajLender 21. 12. 2008 02:21

Ahojte,

cely vecer/noc skumam, ktore vybrat, ale nikde som na toto temu nenasiel. Z2300 stoja cca. 2x to, co Z4. Ma zmysel davat za 2300ky 2krat viac?

Ucel: MP3 (pop, funk, elektro, ...) filmy a vynimocne hra
Doteraz som pocuval cez vstavane repro iMac-u, predtym cez vezu technics (dnes mi chybaju najma basy, a chcelo by to menej vreskotu vo vyskach)

Moje preferencie su pekne basy (ziadne huhlanie a prdenie ale normalny jasny zrozumitelny basovy zvuk) so slusnymi stredmi (pri L. Kravitzovi som si vsimol, ze su celkom dolezite aby nehrali jak z 500 korunoveho magnetofonu) a jemnymi vyskami (t.j. ze ma z nich nerozboli hlava)

Samozrejme moje naroky su extremne, ja sa len potrebujem utvrdit v tom ci dat 4000 za Z2300 alebo staci 2000 za Z4 (2000 usetrit nie je odveci...). Viem, mal by som si ich vypocut, ale tie Z2300 som nikde u nas nenasiel...

Vdaka Vam
HajLender
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 21. 12. 2008 11:42

Z-2300 oproti Z-4 hrajú aj výšky a basa je oveľa hlbšia a pevnejšia... no o stredoch sa stále nemôžme baviť. Máš tak trochu nereálne nároky, v tejto cenovej kategórii je to len o kompromisoch. Čo takto skúsiť slúchadlá ? ;-]
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod HajLender 21. 12. 2008 12:05

Pouzivam Koss Porta Pro a the Plug, ale to si nelahnem s frajerkou pohodlne film pozret, predsalen repro su repro.

Naroky mam vysoke, ale kto ich nema ze ano?

Neviem co mam spravit, kazdopadne som uz aspon zistil ze z2300 sa mi ani nemestia pod stol :)

Nevedel by si poradit nejaku alternativu k tymto dvom? (cenovo blizsie k Z4)

Vdaka
HajLender
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 21. 12. 2008 12:50

Ja by som zbehol do najbližšieho obchodu kde majú Z-2300 a Altecy MX5021 (ktoré majú o niečo menší sub). Skús si vypočuť tieto dva, aby si vedel, čo od nich čakať. A prípadne rovno vybrať, ktoré ti viac sedia.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod HajLender 21. 12. 2008 13:17

prave som bol v predajni a konecne som si vypocul Z4-ky s vlastnou muzikou (nie radio), usudil som, ze mi postacuju tieto (i ked mi tam chybali stredy, ale vysky az tak nie), basy mi plne vyhovovali. povazujem ich za dobry pomer cena/vykon.

Eraser, Dakujem ti za rady!

Stastne a vesele
HajLender
Kolemjdoucí