Jaký reprosoustavy k zesilovači.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Otakar18 25. 12. 2008 10:35

Ahoj, koupil jsem si nový zesilovač NAD 355 ( 2 x 80 W ) a potřeboval bych poradit jaký repro k němu. Prý jsou nejlepší sloupovky Heco Celan 500 ( 4-8 ohm , 300 W ) a nebo regálovky Heco Celan 300 ( 4-8 Ohm 160 W ). Tíhnu k těm sloupovkám Heco Celan 500 , místnost mám 18 m2. Vadilo by hodně mít v takové místnosti tyhle sloupovky a nebo budou lepší ty regálovky Heco Celan 300 ? Za případnou odpověd mockrát děkuji. Čau.
Otakar18
Junior

Odeslat příspěvekod Aspon 25. 12. 2008 11:34

Tady nejde poradit nic jiné než poslech na vlastní uši. Heco je k NADu doporučované, slyšel jsem Celany 500 a jsou fajn, ale nejsou to jediné bedny, co si s NADem rozumí.
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Aspon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Otakar18 25. 12. 2008 12:20

Já jenom jestli ty sloupy nejsou moc nadupaný na tak malou místnost,jestli radši nevolit regály.
Otakar18
Junior

Odeslat příspěvekod Aspon 25. 12. 2008 13:23

Je to tak na limitu mezi regálama a sloupama, osobně bych volil spíš sloupy. Jen by neměly být umístěné blízko u stěn.
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Aspon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 25. 12. 2008 15:23

Záleží na tom, kde budeš sedět. Mám místnost 4,5x3,5m a když jsem ty sloupovky dal k podél té delší stěny a sedl si k protější stěně, tak sice basů přibylo ale dost hučely, takže jsem to po měsíci vrátil zpět k té užší stěně, kde mám okno. Ale nedá se říčt, že je to pravidlem, je potřeba to vyzkoušet, kde to bude líp hrát. Jo a basreflex mám zepředu.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod palinoch 25. 12. 2008 19:59

prave vcera som cital clanok, a v podstate rozmyslam tiez co zvolit do malej miesnosti, a v tom clanku bolo pisane ze na malu miesnost su vhodne regaly.

Jak velké reprosoustavy ?

Reprosoustavy jsou z tohoto pohledu v podstatě dvojího typu - regálové a podlahové (též "sloupové"). Regálové soustavy jsou v drtivé většině dvoupásmové konstrukce, lze je umístit na poličku, do nábytku a nebo nejlépe na stojan. Podlahové soustavy již na poličku nedáte, proto je při výběru tohoto typu nutné zvážit, zda-li pro ně máme k dispozici rozumný prostor. Velikost reproduktorové soustavy je totiž do značné míry s poslechovým prostorem spjata. Stejně tak jako je nesmysl nechat hrát jedenáctilitrové dvoupásmovky v hale rodinného sídla, do místnosti rozměrů 3 x 4 m zastavěné nábytkem je směšné kupovat třípásmovou soustavu vysokou metr a půl, osazenou dvěma 25 cm basovými reproduktory. Vlivem určitých akustických faktorů (charakteristika šíření kmitočtů, difuze zvukových vln apod.) budete poslouchat dokonale znehodnocený zvuk. Přitom ale rovněž zcela zatlučete kvality, které by jinak byly reprosoustavy schopny vyprodukovat v jim adekvátním prostoru. Do menších místností je proto vhodné volit soustavy regálové, nejlépe umístěné na stojany. Kde to však již prostor trochu umožňuje (i do větších obýváků), pak spíše podlahové - ty ovšem vždy postavené na hrotech. Tím se vlastně dostáváme k další velice důležité věci: Je třeba si uvědomit, že velikost ozvučnice je přímo spjatá s akustickým výkonem na spodní části kmitočtového spektra. Malou reprobednu prostě nejnižší oktávu hrát nedonutíte. Z konstrukčních důvodů také není možné u dvoupásmové soustavy vyrobit větší středobasový měnič než asi 17 cm v průměru, což je u basů vždycky jistým handicapem. Tento problém částečně řeší dvouapůlpásmové konstrukce (přidaný basový měnič), někdy si lze pomoci i přiblížením soustav k zadní stěně vaší poslechové místnosti, zvlášť pokud máte basreflexovou dvoupásmovku s nátrubkem vyvedeným na zadní stěně. Kvalitně navržená a postavená podlahová třípásmovka je však teoreticky ideálním řešením (nejen) z hlediska co nejširšího přenosu kmitočtového spektra. Přesto není tak zcela jednoznačné, jestli...
http://www.excelia-hifi.cz/
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Weiny 12. 8. 2009 08:05

Zatím stále mám AVR HK 8500 a k němu Heco Celan set 500. Místnost 16m2. 4 měsíce jsem se trápil se zahuhlanými basy a zmateným spíše zadním prostorem. Včera mě napadlo odsunout Celan 500 na bok místnosti a dopředu dát Celan 300 na 70cm stojanech, které jsem měl doposud za sedačkou jako efekty.
Po pár minutách laborování s jejich pozicí (musel jsem je dát před stěnu a udělat trojúhelník o stěnách cca 2,5m) jsem zůstal jako omráčený, konečně hudba. Poslouchám spíš akustiku, Oldfield, Antonio Forcione apod., pak jazz, především Dianu Krall, pořád mě dusily šílené basy. A to jsem ucpal všechny basreflexy a v AVR nastavil 80Hz. Teď je konečně vše v pořádku!!! Celan 500 okamžitě prodávám a sloupy už v mé malé místnůstce místo mít nikdy nebudou, jelikož sem nepatří... Dejte na to všichni bacha, já to ignoroval s tím že prostě hold chci sloupy. Buď je nenakrmil můj AVR nebo se mohly v mé místnosti zbláznit a já s nimi.
Včera jsem nemohl přestat poslouchat, jak se to vyčistilo a vytvořil klidný prostor, o kterém se mi jen zdálo. A mohu to i zesílit, aniž bych ohluchl já i sousedi. Teď už budu jen laborovat s komplet přechodem na stereo, ale volba typu repro je jasná...
Snad jsem pomohl ;-)
Naposledy upravil Weiny dne 12. 8. 2009 12:13, celkově upraveno 1
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod p1025 12. 8. 2009 08:36

K uvedenému konštatovaniu sa pridám aj ja s mojou skúsenosťou. Nemám síce tak kvalitné reproduktory ale prejavy mám veľmi podobné. Mám Heco Victa 700 a miestnosť 17 m2 a po roznych pozíciách reproduktorov mám stále pocit na určitých frekvenciách, že to hučí, duní. Dal som pod ne aj 5 cm žulové dosky ale zmena skoro žiadna. Basreflexy som tiež zapchal ale tak isto to nepomohlo skoro vôbec.
Celý ten príspevok je ako našitý na mieru mne. Ešte aj tá túžba mať stĺpy bola rovnaká. Dnes viem, že cez malú miestnosť cesta stĺpov asi nevedie.
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 12. 8. 2009 08:51

Neuvazoval si k NAD aj o B&W? Co som videl recenzie na hifipassion.com, tam s NADom testovali prave bedne B&W.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Weiny 12. 8. 2009 12:31

Též jsem měl pod Celany 500 žulové podstavce, 3cm tlusté šité přesně na míru. Snad je střelím s repro. Basy se malinko sklidnily ale celkový dojem byl pořád stejný. Výhodu jsem měl v tom, že jsem celou tu dobu měl třístovky doma a až teď mě napadlo to přehodit. 2hoďky práce a testů a už teď se těším domů jak testnu další nahrávky, co jsem se s nima jen trápil. Krom těch rušivých nízkých frekvencí má na mé stereo největší vliv rozložení repro, nějak mi to utíká dozadu a když jsem to poprvé před měsíci složil a dal asi 50cm od stěny, scéna úplně chyběla. Posunem blíž k sobě (zmenšování trojúhelníku) se vše konečně začalo objevovat. Ale ta správná scéna se objevila až s Celan 300, což jsem tedy nečekal. Navíc ještě vlastně nejsou ani rozehrané, v pozici surroundů toho zatím moc nenahrály, rozhodně ne doporučených 80hod.. Tohle vědět, mohl jsem ku*evsky ušetřit :-/
Více řádím tady, ale je to na dlouho :hm
http://www.hifipassion.com/hifi/index.p ... page=-1#22
Naskýtá se mi možnost testnout možná i doma ve svém prostředí NAD M3, jsem velmi zvědav jak to dopadne, dle zarytých hifistů je nemožné získat dobrý zvuk z AVR, byť stál nový 80 litrů. No a pokud se to podaří a získám jej, zatím k němu mám (v dlouhodobém výhledu) jako partnerky vybrány jedny krásné regálovečky, Usher X-719. S cenou pod 40 litrů by to mohla být má konečná.. :-D Akorát přehazovat 2x dvacet kilo při každém poslechu bude porod...
http://www.usheraudio.cz/produkty/repro ... rie/x-719/
No uvidíme... Regálům zdar!!! :tleskani
PS: Celan 500 na prodej... http://elektro.bazos.cz/inzerat/3987812 ... an-500.php
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod Sanycz 14. 8. 2009 19:21

K NAD bych doporučil BW, JBL a Wharfedale všechny 3 kombinace se mi líbily snad jen s JBL byl zvuk trošku na můj vkus medový s nádechem jako by lamp, což mně jako rockera moc nenadchlo ale někomu se právě to líbí.
Electrocompaniet 250R+Cambridge Audio 840E+EmmLabs SACD SE+Wilson Benesch Discovery
Sanycz
Junior

Odeslat příspěvekod kammo122 25. 8. 2009 20:40

podlamna miestnost vhodna na stlpy je najemnej 20m2 ...pod to bude hucat ...ja mam miestnost 15m2 a tam by som sa neodvazil dat stlp ...do mojej miestnosti zvazujem wharfedale diamond 9.3 ...su to velke regaly a maju (vraj) basov skro ako stlp ..len ja to budem mat v mensej miestnosti
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý