Logitech Z Cinema nebo Z-2300 THX

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vanDave 22. 7. 2009 20:10

Radek.Hulan píše:A k čemu by komerčně bylo zmiňovat se o repro, která daný obchod neprodává? ;)

CZC neprodává 2.0 repro? :D
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... h_start=54

A pokud Ti něco padlo do oka, tak doporučuju vypláchnout vodou.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 22. 7. 2009 20:22

Lidé chtějí mít pocit, že za 2.000 Kč za repro si kupují kvalitu. Někteří nechtějí investovat ani to, mají 1.000 Kč.

Napsat v recenzi "stojí to za starou belu, slušný zvuk pod 10.000 Kč / 100.000 Kč / 1 mil Kč nepořídíte" nedává smysl, jen to nasere většinu zákazníků, protože ti lidé to prostě NIKDY nebudou chtít investovat. Pro ně je cenná informace, který levný bazmek hraje relativně nejlépe.

A to není problém obchodu, ani recenzenta, taková je prostě poptávka.

Vzdychat nad dokonalým podáním zvuku se dá u 1% populace, ale ne v recenzi zaměřené na masy. Pro audiofila se tam popisují braky, ale 99% populace nechce audiofilní zvuk. Chce ty běžné ultralevné věci..

V recenzi levného Nokia telefonu v ceně 2.000 Kč také NIKDO nenapíše, že je zcela k ničemu, protože HTC Touch HD za 16.000 Kč má 1000x více funkcí. Naopak, i na levný brak bude chvála, a vzhledem k ceně i oprávněná. Také se tam neobjeví, že existují telefony, co mají 1000x více funkcí, protože to klientelu pro daný telefon NEZAJÍMÁ.

Recenze se vždy píší tak, že reflektují čtenáře a jejich potřeby. Recenze ze Stereo&Video či Stereophile je masám k ničemu. Stejně tak je masám k ničemu recenze v TopGear na poslední model Porsche za 4 mil Kč, protože oni mají na auto 300t Kč max. Je proto Octavia II špatné auto, protože Porsche jede 2x rychleji a je mnohem zábavnější? Měl by test Octavia zmiňovat i Porsche? To asi ne :)

Je potřeba to brát obráceně: bedničky za 2.000 Kč hrají MNOHEM lépe než plastové cosi za 300 Kč, co má na stole většina lidí! :)

@2.0 repro - prodává, ale pořád ty stejné "masové značky" - Logitech, Creative, Genius. Onkyo, Acoustic Energy a další tam nenajdeš.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 22. 7. 2009 20:43

Člověk ovšem má vědět co si kupuje a né mu lhát!
Třeba ja Touch považuju za předraženou zabržděnou plečku ze který se nedá na kole napsat ani SMS .... zlatá Motorola V9 (než zas začnete nadavat do puberťáku, tak osobní zkušenost. Tu plečku jsem měl doma týden).
I test může být přínosný, Jakub Minář budíž tomu důkazem, stačí napsat že se jedná o bedny v ceně do 2.500,- za tuto cenu to hraje nejlíp, ale stále zvuk ....sodovka jak sviň..... Z testovaných beden hrály nejlepe ....., ale stále to nedosahuje kvalit potřebných na reprodukci hudby. Logitech neurazite, lidstvo se sluchem taky ne a zbytku lidstva vpálite do očí co si skutečně myslíte. Všichni budou šťastní.

PS: člověk co chce sporťák nebude koukat na Ochtu TDI RS a člověk co chce auto pro rodinu nebude koukat na Lotus Elise. A je i dost objektivních testu kde o Ochtě napíšou co si o ní myslí a s čím to srovnávají.... Všichni nejsou lháři
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 22. 7. 2009 20:54

V tomhle s Radkem souhlasím. Standardní ovčan (kříženec ovce a občana) chce být obelháván a tak obelháván bude. Na zakázku!
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 22. 7. 2009 21:02

Já to chápu, ale vždy lze oznámit že na ten učel je daleko lepší něco jiného, sice to stojí mnohem víc ale..... stejně si koupí to horší protože v ceně je to i tak nejlepší...
Lidská blbost je nekonečná a já do ní (bohužel) patřím taky 8-P
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 22. 7. 2009 21:06

Naprostá hloupost.

Audiofil žije v přesvědčení, že jen jeho svět je jediný správný, a přitom 99% lidí to vidí jinak (sám se počítám mezi to 1%, ale dokážu si představit, jak to vidí 99% zbytku světa).

Milovníci hodinek (tak 1%) žijí v přesvědčení, že quartzky za 2.000 Kč jsou zlo, hnus a fuj a jen mechanický nátah stojí za utracení 150.000 Kč, a přitom 99% lidí to vidí jinak.

Běžného zákazníka na CZC.cz či jiných masových obchodech nezajímá, že něco 10-100x dražší prý "hraje hudbu" (podle audiofila). Jemu stačí ten pokrok z plastových bedniček za 300 Kč na dřevotřísku za 2.000 Kč a to je pro něj absolutno.

Srovnávat 1% "nadšenecké" recenze ve Stereophile či Stereo&Video s tím, jak to vidí masy, není možné.

To je jiný svět (chce se říci, to je REALITA) :-)

Říkat masám, že bedničky za 2.000 Kč jsou šmejd a odpad a že "nehrají hudbu" nemá smysl, tím si honí ego jen to 1% lidí, které to "bere". Prodejci quartzek za 2.000 Kč tomu také neříkají šmejd a odpad, přestože nejlevnější "pravé hodinky" nestojí pod několik desítek tisíc Kč.

Kolik lidí zde má na ruce quartzky a říká tomu "hodinky"? ;)

Je třeba se smířit s tím, že recenze pro 1% "postižených" musí být jiná, než pro masy...
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 22. 7. 2009 21:18

Realismus je vidět že: Quartzky, Casia .... Genius, Razor, Koss (krom el.statu) .... Dacia, Renault ... Acer, Asus (noťas) .... jsou odpad
ale každý má jiny preference a podle toho volí.
Hodinky nepotřebuji a tak nemám žádné, Noťas jsem potřeboval kvalitní a tak mám ThinkPada, sluchátka mi stačí průměrná a mám UE Fi10... To na čem mi záleží tam se snažím rozhodovat realisticky, kde mi je to jedno... tak beru "poměr/výkon"

zabedněnost je si myslet že sluchátka za 10k,- hrajou nepřekonatelně, že Acer vydrží tři roky nošení.... že bedny logitech hrajou dobře
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozousch 22. 7. 2009 21:32

To, že patříš mezi pár procent logicky uvažujících lidí, je sice fajn, ale největšího obratu se dosahuje na oškubávání nemyslící většiny. Bohužel se ti ale nedaří oprostit se od tvých osobních preferencí - ty absolutně nehrají roli. Tyto principy platí obecně.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 22. 7. 2009 21:35

Ja jsem taky masová vetšína stada volů :mrgreen:
Boty si kupuji u Bati, chlastám plzeň, kupuji si rohliký v albertovi..... miliarda dalších věcí
Neměl bych se přiznávat, ale jsem stejný jak 99% lidí. Jen u toho o co jsem se lehce někdy zajímal, se snažím přemýšlet...
A kdyby mě někdo řekl že rohlík z horní dolní tramtarie je lepší, tak si ho stejně jak debil do toho albertu koupit pujdu!
Problém ale občas je aby se někdo odhodlal říci že něco stojí za ..... lidi to kolikrát ani nevědí a rádi by si koupili něco lepšího. A vůl zustane volem :mrgreen:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 22. 7. 2009 23:00

Kocmeister píše:Hmm tak to jo. Top Gun, Genesis a Dire Straits bych si měl někde opatřit :-)


Zrovna tyhle mam i na puvodnich starsich CD a zvuk SACD je uplne jiny pozitek.Urcite doporucuju,Dire S. obzvlast.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A.n-d.Y 23. 7. 2009 07:47

bubaak píše:Ja jsem taky masová vetšína stada volů :mrgreen:
Boty si kupuji u Bati, chlastám plzeň, kupuji si rohliký v albertovi..... miliarda dalších věcí
Neměl bych se přiznávat, ale jsem stejný jak 99% lidí. Jen u toho o co jsem se lehce někdy zajímal, se snažím přemýšlet...
A kdyby mě někdo řekl že rohlík z horní dolní tramtarie je lepší, tak si ho stejně jak debil do toho albertu koupit pujdu!
Problém ale občas je aby se někdo odhodlal říci že něco stojí za ..... lidi to kolikrát ani nevědí a rádi by si koupili něco lepšího. A vůl zustane volem :mrgreen:Jen jestli se můžu zapojit do debaty jako puboš, myslím si že každý má své preference ty jako audiofil se zajímaš o zvuk a proto jsi ochotný za něj připlatit, člověk který si rád pochutná na jídle a je labužník není zdechlina (jako ty, promiň ten výraz) a zajde si na tu horní dolní pro ten rohlík. Tak to souvisí i s tím zvukem i část té masy se chová jako ty s rohlíkem vědí, že existuje mnohem lepší reprodukce zvuku ovšem není to jejich priorita a nejsou ochotni obětovat tolik peněz a proto si raději přečte recenzi Radka Holana, který jim doporučil reproduktory v dané cenové kategorii jako "nejlepší"
A.n-d.Y
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 23. 7. 2009 08:47

A.n-d.Y píše:...proto si raději přečte recenzi Radka Holana, který jim doporučil reproduktory v dané cenové kategorii jako "nejlepší"
Myslím si, že tento pán dokázal svými názory, že jeho názor toť názor samotného boha a nikdo s ním nesmí nesouhlasit. Recenze které jsou psané s jediným cílem a to prodat za každou cenu mají pro mě nulovou vypovídající hodnotu. A tvrzení ve stylu, že na fóru můžu na plno projevit svůj názor mi příjde více než úsměvné.
Dopl. Toto asi hovoří samo za sebe: http://radek-hulan.osoba.cz/ :-D :-D
Naposledy upravil xmarek dne 23. 7. 2009 11:02, celkově upraveno 1
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A.n-d.Y 23. 7. 2009 09:50

xmarek píše:]Myslím si, že tento pán dokázal svými názory, že jeho názor toť názor samotného boha a nikdo s ním nesmí nesouhlasit.


Tohle si možná myslí on sám ovšem pravda je jiná jak jsem sám mohl převědčit.
a jen at proboha neposloucha Hulana, to je *************, zna ho cely internet
A.n-d.Y
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 23. 7. 2009 14:57

xmarek píše:Dopl. Toto asi hovoří samo za sebe: http://radek-hulan.osoba.cz/ :-D :-D


Jj, to je kvalitka. :lol:

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Radek_Hul%C3%A1n :D
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 23. 7. 2009 15:04

To je, na hlupáčka co to psal bylo podáno trestní oznámení (asi 3 měsíce dozadu) a už se to řeší :) Poškozování cizích práv...
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 23. 7. 2009 15:05, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků