Logitech Z Cinema nebo Z-2300 THX

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kulich21 21. 1. 2012 17:52

zdravím prodávám Logitech Z 2300 v perfektním stavu na aukru
kulich21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod moravany 11. 2. 2012 17:21

jogin3 píše:Nj, coece, to si mel smulu, ale asi si mel jiny Logitechy nebo co??? Prijed ke me, ja ti pustim a muzes me ukazat, jak se straceji basy pri vissi hlasitosti. Sem zvedavy jak me budes vysvetlovat , ze se straceji basy.Mam to na optiku prez digitalni siginal. No cca do tri ctvrte hlasove stupnice se subik ani nehne, duni to je u subika zcela normalni. pak vis zacne rezonovat, to jeste hybat se ve smeru dopredu dozadu a na hlasitost BOOST11 cestuje uz fest a k tomu duneni citis i docela slusny tlak, pokud ses u toho tak 4metry , klepe se ti i branice. Ono taky zalezi samozrejme na zanru a hlavne kvlaite siginalu. Pokud tam budete cpat do repra za 80 000 naky bludy mp3 v 128kb/s pak se nedivte ze je to hnusny zvuk, snad kazdymu jasny, dobry bedny zahrajou vyborne , ale pokud jim tam necpete naky sum. ,

ps: ono taky musis ten subik vybalit z krabice vis. 8-P :mrgreen: :lol:

jinak samozrejme, beru, ze sloupovky a dobre znacky, hrajou vyborne, ciste, krasne, nehadam se.Od toho jsou to regalovyk, ktery tam mamji jak vyskovi repro tak stredovy repro, je nad nebe jasny, ze jedno maly repro tomu nemuze konkurovat. Ale zvuk z Logitechu neni vubec spatny, takze rikat, ze jsou to vylozene srajdy, to si rikejte treba u geniusu, ale zase cena geniusu je plne odpovidajici kvlaite setu a ba dokonce by jsme rekl ze hrajou za tu cenu vyborne. To same Logitechy, nema smyls se o nich bavit jako o out produktu, pac je ma ranec lidid na svete a ranec snima je spokojeno. pokud me sezenes kvalitni regalovky, ktery si dam vedle svy LCD a nebude to vybadat hnusne a zahrajou to lip a basy prokreslenejc a cisteji, pak me je najdi, rad si je koupim a vyzkousim!!! jenom posloucham klasickou moderni hudbu, to jest: dance, pop, rock, kdyz to ma hlavu a patu libi se me bezmala vse, ale rozhodne neposloucham vaznou miziku, muzikaly apod..

Logitech Z-5500 dneska za 6tis. nejlepsi repro i media (idnes.cz) chválej z-2300 ,ze se dá zaradit i mezi lepsi hofi-systemy :-

-- 11. 2. 2012 18:34 --

nevim jaka je kvalita prednesu na diskotekach ,jako je na priklad ve Vychodnich Cechach Maxim Holice cca 10Kw ,Doma me hraje Logitech z-5500 na cca 4x5m a hraje to uplne stejne jako 10 000W RMS 20x30m. kvalita reprodukce je na sluh hodne podobna.
Koukal jsem na některý na ty vase "super" monitorky a musim rict ,ze nejdriv bych se zeptal uzivatele co posloucha za styl hudby a pak bych mu doporucil ,protoze jestli posloucha DnB tak mu jsou ty vase "super" monitorky za "3000" uplne k ho/vnu (40W ) za 3000 tk to teda fakt nevim ,Ty Watty muzou byt sebe víc kvalitní ,ale za ty prachy me to prijde malo ,mam doma repraky za 4000 maji 20W RMS super zvuk ,ale basy zadny ,(asi utekly) u tech z-2300 se doporucovalo vymenit satelity o stejnym vykonu za kvalitni stredovysky a basak si ponechat. THX tam neni jen tk pro zabavu min.normy to splnovat musi !

-- 11. 2. 2012 18:39 --

http://www.thx.com/?s=logitech
moravany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin2133 12. 2. 2012 14:44

Zajímavá diskuze, teď sem jí dočetl, myslel jsem že se dovím něco užitečnýho, ale moc mi to nepomohlo se dobádat jestli bude tento set vhodný k PC na hrají her a k Bluray přehrávači na koukání na filmy http://www.mall.cz/akcni-sety/QUINTAS50005 docela by mě zajímalo jestli to staojí za to do toho investovat, aspoň co se parametrů týče :-|
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod moravany 13. 2. 2012 23:05

tk to je asi hodne dobrej kup ,ale ja se v tomto ohledu nevyznam ja rozumim jenom PC znacce logitech ,akorad me zarazilo frekvencni pasmo 28hz ,na takovy maly repraky me prijde hodne malo ,co mam logitechy ty maj 33hz a to jsou uz hodne nizky basy. a 22Khz je tk trochu k prdu ,to jen aby se nereklo ,lidske ucho slysi max.16k vyjimecne 17 :D

-- 14. 2. 2012 00:12 --

k pocitaci bohate staci logitech z-5500 nebo logitech z-906 ,tkovyhle bedny se spis hodej k TV apod.Vykon techto repro je markentinkove 505W RMS ve skut je to asi 300W ,ale na domaci disco to je ,taky basak je velice kvalitni za ty penize ma vykon 188W RMS repro je 10" :-) vyhoda je digitalni pripojeni pred optical.
moravany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krovak_cze 14. 2. 2012 05:29

logitech je super, na mysi, klavesnice, i univerzalni DO, ale na repro na hudbu je hodne spatny, na hry a dabovany filmy by ti mohli stacit :)
moravany píše:mam doma repraky za 4000 maji 20W RMS super zvuk ,ale basy zadny

kdybys radsi napsal co mas za repraky, u cenove hladiny 4000 predpokladam 2 pasma, a tam bych neco jako basy necekal :)
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 14. 2. 2012 09:10

moravany píše:Vykon techto repro je markentinkove 505W RMS ve skut je to asi 300W

Kdepak, to už je reálnějších spíš 30W, nikoliv 300W. Oni počítají max. výkon zesilovačů, nicméně napájecí zdroj určitě takový příkon nemá.

moravany píše:co mam logitechy ty maj 33hz a to jsou uz hodne nizky basy.

33hz určitě bez silného útlumu nezahrají. Spíše tipuji tak 45hz-50 dle velikosti měniče a objemu ozvučnice při 0-3dB toleranci. 33hz zahrají až sloupy za desítky tisíc.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin2133 14. 2. 2012 11:07

No když jsem si vybíral reproduktory k PC tak jsem se rozhodoval mezi Logitech Z5500 a Creative Progamer G500 a ve finále jsem si vybral ty Creative, jednak byly levnější, jednak když jsem je slyšel oboje tak mi přišly docela podobný a taky basy jsou u creativu menší a spíše přesnější (záleží taky na nastavení na zvukovce). Udávaný výkon je 36W pro satelity, 130W pro subwoofer a randál to udělá takže to kolem těch 30 w bude. Problém je vtom že jsou herní a je to slyšet, hry hrajou pěkně, filmy no docela taky a hudba tu poslouchám jen zběžně ale taky to hraje no. Spíš je tu problém v tom že satelity moc nezvládají výšky a subwoofer při větších hlasitostech, no jak to říct, spíše slyšíte otřejsání plastu a ten vítr co se žene z těch malých ozvučnic nebo jak se tomu říká. Když hraju hry nebo se koukám na film tak při tý hlasitosti na 30% si neni na co moc ztěžovat, problém je v tom že já rád poslouchám i na větší hlasitost a tak už je zvuk zkreslený, nepříjemný a jsou poznat ty plasty. Ještě mám reprobedny Redstar 502, které s na filmy hodí víc ale nic moc, je znát že jsou dělaný aspoň z dřevotřísky, ale teď jsou na reklamaci, často odcházejí. Takže nyní mám Creative Progamer G500 THX + zvukovku X-Fi Titanium a doufám že si přilepší když je vyměním za sestavu Yamaha HTR-3064 + Quadral Quintas 5000 :-)

Nicméně jen pro představu (z videa se moc nepozná no) :

http://www.youtube.com/watch?v=LjYy7meU ... e=youtu.be

To co mi teď "hraje" :-D
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod moravany 23. 2. 2012 17:13

krovak_cze
čéče ,nejsi ty ten admin DnB :-D pro Východní Čechy :-D

-- 23. 2. 2012 18:17 --

Kocmeister píše:
moravany píše:Vykon techto repro je markentinkove 505W RMS ve skut je to asi 300W

Kdepak, to už je reálnějších spíš 30W, nikoliv 300W. Oni počítají max. výkon zesilovačů, nicméně napájecí zdroj určitě takový příkon nemá.

moravany píše:co mam logitechy ty maj 33hz a to jsou uz hodne nizky basy.

33hz určitě bez silného útlumu nezahrají. Spíše tipuji tak 45hz-50 dle velikosti měniče a objemu ozvučnice při 0-3dB toleranci. 33hz zahrají až sloupy za desítky tisíc.

Basák ma opravdu sinusovej vykon 188W ,satelity jsou uz o neco slabsi cca 20W
To zas neprehanejte puvodni cena Logitech Z-5500 byla pred 5lety víc jak 12000 ,tk proc by nemohli mít 300W?
To by ta moje x-530 (70W) by mela ve skutecnosti 10W a asi by to byli nejlepsi 10W repraky na svete :-D

-- 23. 2. 2012 18:20 --

velikost bassaku je cca 40cm3
prumer 10"
a zaves jako prasee :-D

-- 23. 2. 2012 18:39 --

http://www.youtube.com/watch?v=EO2UtbIN ... re=related
moravany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 2. 2012 17:56

Neboj Z5500 znám velmi dobře, s hlubokýma basama to nemá mnoho společnýho a výkonem už vůbec. Vlastně to hraje docela potichu bez toho, aby tam otravovalo nějaký nepříjemný zkreslení.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Předchozí stránka