Co je lepší k PC? Aktivní monitory, nebo reciever+bedny?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod spike20 21. 7. 2009 01:39

Po zkušenostech s "reprosoustavami" jako Genius a Logitech jsem si řekl, že bych si pořídil něco solidnějšího. Většinu mp3 mám v 320kB/s, něco málo ve 192kB/s. Časem bych rád vše updatoval do FLAC, případně jiného bezztrátového formátu. Jaké řešení by pro mně bylo vhodnější? Aktivní monitory, nebo AVreciever a reprobedny? 5.1 zvuk nevyužiju, jde mi hlavně o tu hudbu. Má cenu kupovat i zvukovku, pokud bude mít na desce optický, nebo koaxiální výstup?
toto je kvalitní názor
spike20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 21. 7. 2009 04:24

aktivní monitory
Kuba4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozousch 21. 7. 2009 08:46

Ne každé aktivní monitory, ale modely určené pro poslech v blízkém poli.

V principu jsou ale nejlepší regálovky nebo aktivní monitory s koaxiálním reproduktorem (KEF Uni-Q, Tannoy Dual Concentric), protože reprobedny jsou blízko uší a u standardních beden je úhel mezi výškáčem a středobasákem značný. Ale kdo to má zaplatit :-(

http://elektro.bazos.cz/inzerat/3841630 ... EF-Q-3.php
K tomu nějaký zachovalý stereo zesilovač za 2 tisíce Kč a těžko najdeš za tu cenu něco lepšího. Hrají výtečně potichu, z blízka a současně jsou v případě potřeby schopné ozvučit i středně velkou místnost ....
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spike20 21. 7. 2009 09:04

A jak je to s tou hlasitostí? Hrají opravdu nahlas?
toto je kvalitní názor
spike20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kozousch 21. 7. 2009 09:14

Přímo tenhle model neznám, ale kupoval jsem pro kamarádku starší o malinko menší model KEF Q15.2:
http://www.kef.com/history/1990_2/q_ser ... point2.asp
viewtopic.php?p=6386982#p6386982
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 21. 7. 2009 11:21

Zodpovědně Vám mohu říct, že studiové aktivní monitory. Problém zesilovače a regálovek je, že za cenu studiových monitorů těžko seženete vyváženou sestavu, která bude hrát slušně. Co se týče zvukové karty, tak např. mé KRKy hrají např. na Audigy ZS strašně. Z toho si můžete udělat jasný obraz, že výsledný zvuk je velmi závislý i na zvukové kartě. Nevýhodou studiových monitorů je, že s kvalitnější basovou složkou roste i cena a bohužel i velikost a jejich umístění vedle počítače se může stát noční můrou. Jinak souhlasím s názorem, že umístění st. monitorů vedle LCD monitoru není dvakrát šťastné. Rozhodně Vám doporučuji si před případnou koupí repro, případně monitory poslechnout. Minimálně tím předejdete případnému zklamání.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 21. 7. 2009 11:23

Radek.Hulan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozousch 21. 7. 2009 11:43

Já bych to opravdu s aktivními monitory neviděl tak jednoznačně. Hrozí totiž dvě nebezpečí:
1) U levných modelů je častým problémem "fučení zvuku" okolo potenciometrů - nebývá správně vyřešené utěsnění průchodu hřídelí potenciometrů stěnou ozvučnice a pak to vydává všelijaké pazvuky, syčení a podobně.

2) Čím dražší aktivní monitory, tím sice lepší zvuk, ale většinou také sušší a analytičtější - tedy méně "zábavný" a vzdalující se představě "dobrého bumcink" zvuku běžného posluchače.

Je tedy potřeba zvolit správný model, který nemá uvedenou necnost a hlavně je charakterem spíš klasickými regálovkami s vestavěnými zesilovači než pravými studiovými aktivními monitory.
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod micc31 28. 7. 2009 00:31

Tak takový kraviny co píšeš jsem už dlouho nečetl.Levný monitory?Neznám žádný pod 1000Kč. Co je to ten méně zábavný zvuk?Podle mě má repro zahrát tak jak je to nahráno,nic víc nic míň.Ono je spíš problém v tom,že běžné repro k PC není schopno zahrát ani to co je v nahrávce a leze z toho jen to "dobré bumcink".Jestli běžní posluchači potřebují zvuk jak říkáš bumcink tak jsem rád že mezi ně nepatřím.Mrkni sem http://www.skveleelektro.cz/product/JBL ... m=JBL-Duet s dobrou zvukovkou hrají opravdu slušně.Sám je mám doma,za těch 500Kč když jinde stojí 1000-1700Kč je to kup bez rizika.
Foobar200 + HERCULES Gamesurround Fortissimo 4 + JBL Duet + AKG K242HD
micc31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmarek 28. 7. 2009 06:54

to micc31Očividně toho ví Kozouch o zvuku více než ty. Nejprve se tady opovrhuješ názorem druhého a pak tady vyrukuješ s takovou sestavou. :D Už jsi někdy slyšel studiové monitory? Např. Yamahy hrají opravdu nezábavně. ;-)
Osobně to vidím takto: Levnější znamená do 15k a drahší nad 15k.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod micc31 28. 7. 2009 07:57

Vyrostl jsem na regálovkách Shan Aztec110,teď poslouchám převážne na sluchátkách.
Foobar200 + HERCULES Gamesurround Fortissimo 4 + JBL Duet + AKG K242HD
micc31
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 28. 7. 2009 10:41

komedie.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kozousch 28. 7. 2009 13:17

micc31 píše:Tak takový kraviny co píšeš jsem už dlouho nečetl.Levný monitory?Neznám žádný pod 1000Kč.
Psal jsem někde kravinu, že znám levné monitory pod 1000 Kč? Nikde takovou kravinu nevidím. Měl jsem na mysli například Behringer MS 40 za cca 3000,- Kč. Jejich problém popisuje Anduril zde:
http://4um.overclocking.cz/showthread.php?p=635357

micc31 píše:Co je to ten méně zábavný zvuk?
Chceš snad tvrdit, že All-in-one kina, PC Speakery typu Genius 5.1 nebo levné reprobedny (do 10 tisíc Kč za pár) mají vyrovnané frekvenční charakteristiky? Že VĚTŠINOU nemají pro laciný efekt a imitaci "pseudodynamiky" zdůrazněné basy a výšky a propad na středech?
Mám například od bratra půjčené jeho staré bedny (nové stály asi 17 tisíc Kč):
http://www.hifimarket.cz/shop/detail.asp?product=4
V podplacené "recenzi" o nich píšou: "Mírný zdvih na basech podtrhne v hudbě potřebnou mohutnost a živelnost."
Aby hrály podle mého ucha alespoň trošku vyrovnaně, musím na zesilovači nastavit basy na -3dB, středy na +12dB a výšky na +6dB

micc31 píše:Podle mě má repro zahrát tak jak je to nahráno,nic víc nic míň.
S tím samozřejmě souhlasím, jenže zde se diskutuje o Low-Endu. Ty znáš nějaké reprobedny do 10 tisíc Kč za pár, které to dokážou? Podle mě s tím mají problém i bedny do 100 tisíc Kč za pár.

micc31 píše:tak jak je to nahráno
Taky záleží na tom, jaký druh hudby a od jakých vydavatelství posloucháš. Pokud budeš poslouchat popová CD od komerčních vydavatelství, budou "komerčně" nahraná - s kompresí dynamiky a zdůrazněnými vyššími basy a výškami, aby to znělo "pseudodymanicky". Pak je ti vyrovnaně hrající aparatura k ničemu.
P.S.: Slyšel jsi vrcholné dílo POP mixu CD "Michal Horáček - Ohrožený druh" ?
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 29. 7. 2009 07:39

to Kozouch Souhlas. :tleskani :tleskani
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dusan 29. 7. 2009 08:01

Vzhledem k tomu jak funguje pocitac a jak to uvnitr vypada je nejlepsi se vykaslat na zvukovou kartu a misto toho vyvest digitalni signal z kompu do receiveru a pak na normalni bedny. Usetri si tim problemy s interferencemi uvnitr kompu, kde prostredi rozhodne nesvedci audio kvalite.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý

Další stránka