kabel k subwoferu

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fetus 6. 9. 2009 12:24

Jaky kabel pouzit na subwofer Magnat betasub 30.Mam zatim doma koax od profigoldu,ale pry chce subwofer nejaky specialnejsi kabel.
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 9. 2009 12:48

Vzhledem k tomu, že je to signálový kabel a na to se běžně koaxy (i když k tomu původně nejsou určené) používají, nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fetus 6. 9. 2009 15:40

No udajne kvuli stineni, a podobne nasel jsem nejaky kabely pro subw a stoji kolem 1500,- a vys tak prave jestli to neni zbytecny vydaj.Audiofilove pisou ze pouzit koax na subw je zlocin,tak nevim
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 9. 2009 15:56

To zkus sám a USLYŠÍŠ - na "takzvané audiofily" nedej, jsou to v drtivé většině jen snobi, kteří elektrotechnice nerozumějí ani tolik co koza náklaďáku. Zato mají básnická střeva a umějí bezvadně vymýšlet takové perly, jako "křišťálově čisté a průzračné výšky" nebo "sametově šeptající basy"... Prostě to zkus a dej na své uši, co jim bude znít.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod brutal2 6. 9. 2009 15:57

Stínění má každej kvalitní kabel, nehledej nesmysly a "speciální" kabely k subu, stačí normální kvalitní kabel.
brutal2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fetus 6. 9. 2009 17:00

Takze kdyz pouziju koax profigold co mam doma (mel jsem s nim propojeny pc s zesikem pres SPDIF)tak to bude stacit.
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 9. 2009 17:56

Naprosto a bez debat.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fetus 6. 9. 2009 19:14

diky,zase usetreny par stovek,ne li tisic.
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 9. 2009 19:37

A zase jeden "zbořený mýtus" - za chvíli to tady bude jak na Discovery, relace Mythbusters...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fetus 8. 9. 2009 16:37

Tak uz ho mam dama a koukam ze zadu nejaky crosower a ja cumim a nevim na kolik nastavit,poradte me prosim nejaky nejlepsi nastaveni dik.Jinak jsem zakoupil novy kabel profigold 5 m za 499,- penez coz jde.Stary kabel byl zmetek jeden nevdecnej o metr kratsi sakra.
fetus
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 9. 2009 17:20

Crossover je výhybka - určuje, od kterého mkitočtu DOLŮ bude ten subwoofer hrát. Nastavení záleží na Tvých uších - a taky na tom, co jsou schopny směrem dolů zahrát Tvá repra. Prostě se to nastavuje tak, aby repra hrála to, co ještě jsou schopná a co je níž, aby vyzářil sub - proto je nastavení vždycky individuální. Zkus pomocí generátoru nebo zkušební desky vygenerovat signál tak hluboký (nízké frekvence), který Tvé reprobedny už nebudou schopné vyzářit - crossover subwooferu se nastavuje na tento kmitočet nebo těsně nad něj.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod brutal2 8. 9. 2009 17:41

Pokud to máš připojený k receiveru, tak crossover vypni, nebo ho nastav na nejvyšší možnou hodnotu a potom to nastav v receiveru.
brutal2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 9. 2009 17:56

brutal2 píše:Pokud to máš připojený k receiveru, tak crossover vypni, nebo ho nastav na nejvyšší možnou hodnotu a potom to nastav v receiveru.

To je blbost - pokud jsou stávající repra schopná hrát řekněme od 60-70Hz, je chyba nastavit výhybku na nejvyšší možný kmitočet, třeba (podle typu) i 200Hz - vzniklo by tak nežádoucí zvýšení úrovně těch kmitočtů, kde se přenosová pásma původních repro a subu překrývají. Musejí se doplňovat, takže výhybka subu se musí nastavit jen tak vysoko, aby sub vyzařoval to, co už nezvládají menší satelitní repra.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod brutal2 8. 9. 2009 18:45

Není to blbost, pokud to máš přes receiver, tak musíš výhybku vypnout nebo aspoň dát co nejvíc, aby to neovlivňovalo to co pouští receiver. A v receiveru samozřejmě nastavit vhodně dělící frekvenci.
brutal2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Denkez 8. 9. 2009 21:00

Nastavení subu není úplně triviální a závisí to na tom, z čeho ho napájíš. Obecně je potřeba najít jeh vhodné umístění a nastavit zesílení, výhybku a fázi. Je to na dlouhý článek.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků