LOGITECH Reproduktory 5.1 Z-5500

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TS-ko 1. 11. 2009 15:03

Tak by som presmerovaný sem, takže kopčím len čo som už napísal na počitačoch:

Zdravím čo vy na tieto reproduktory:
LOGITECH Reproduktory 5.1 Z-5500

Popis:
Kód: Vybrat vše
http://www.pixmania.sk/sk/sk/641261/art/logitech/reproduktory-5-1-z-5500.html?srcid=7865&Partenaire=najnakup&CodePromo=oui&aftrack=TWpJMk16czJNRFEwOzEyNTY5ODczMTY7

Všade som našiel o nich len to najlepšie hodnotenie a uvažujem si ich zakúpiť no osvedčilo sa mi najskôr spýtať ľudí na názor ktorý ich používajú už "nejaký ten piatok"..

- je to naozaj taká kvalita ako sa o nich hovorí?
- riadne zretelný rozdiel oprotí iným?
z akého mateirálu vlastne sú zhotovené?

Mňa trošku "odradilo" na prvý pohľad že sú maličké... ale tak keď najlepšie tak najlepšie hehe

Ďakujem všetkým za vyjadrenia
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 1. 11. 2009 15:08

na co to chceš?
Sub je v dřevotřisce, zbytek plast... kde to proboha chvalej? :shock:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod brutal2 1. 11. 2009 15:14

bubaak píše: kde to proboha chvalej? :shock:

V reklamách přece...
brutal2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 11. 2009 15:19

No myslím, že jsou nejlepší z těch, ketrým se tady běžně říká Low-End. Jednoduše řečeno, mezi slepými jednooký králem.
Skříně jsou z laminované dřevotřísky, čela z plastu. Všechny zesilovače včetně audioprocesoru a zdroje jsou samozřejmě soustředěné do skříně subwooferu. Ten je nepřímo vyzařující, z osobní zkušenosti s ním (nevlastním tuto sestavu, ale často ji musím poslouchat v prostorách, kam docházím) ale můžu říct, že je to dunidlo, obzvlášť pokud se postaví někam do rohu místnosti a na tvrdou podlahu k tomu. Malé satelity s objemem kolem 1 litru to nezachrání ani výkonem, ani kvalitou - jsou uvřískané a mezi jejich přenosovým pásmem a subwooferem je dobře slyšitelná "díra". Osobně bych je použil tak na hry, nanejvýš na filmy na PC - na opravdu vážné poslouchání nejsou.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bubaak 1. 11. 2009 15:24

na hry vhodne nejsou, ani auta se tim jezdit nedaj.... jak to nehraje
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Pandulak 1. 11. 2009 15:28

ja je mam a pomer cena/vykon super.. je vyborny ze to umi DTS, na filmy spica, na hudbu pro smrtelnika dobry, audiofil by se jich samozrejme nedotkl ani drazdidlem na opice ze :)..
mam z nich postaveny "kino" stredni tridy s HD projektorem a kdo pride na film tak je nadsenej, takze tak.
Pandulak
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 1. 11. 2009 15:32

na filmy možna dobry (když nepotřebuješ rozumět dialektům), ale na hudbu to neni ani podpruměrný.... Rozhodně Cena/vykon neni dostatečny když si vemu že se da koupit jety zesik s bednama za stejnou cenu několik třid lepší, ale není to 5+1 .... ale zaleži kdo co preferuje: někdo rád tuc tuc a efekty, někdo rád kvalitu
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod TS-ko 1. 11. 2009 16:04

na čo?no tak asi najviac je to počuvanie hudby... lebo pri praci ak nemám spustenú hudbu nespravím ani jednu web stránku.. ani jedno logo a tak ... proste hudba je ... slova nestačia..

No a hudobne zaradenie: som metalista a milujem bassy (z metalu viac menej všetko od heavy, power, speed, folk, pagan, death az po brutal death metal všetko)... proste i keď bývam v byte ale keď počujem kvalitné basy v pesničkách ide ma urvať z reťazí... ale počúvam aj klasickú hudbu "bach, mozart" a potom niečo čo radím síce do vážnej hudby ale su to soundracky... tipu hans zimmer (angels and deamons), klaus bedelt (equilibrium), jesper kdy (hitman blood money), . a podobne... proste orchestre... a veľké... napríklad piráti z karibiku ... asi takých rozmerov :-)) :-)) :-))

dalo by sa povedať že čo sa tíka kvality si potrpím dosť... všeobecne a aj čo sa tíka zvuku

a potom občas si zahraám aj hry:
NFS: C
NFS: Under cover
Unrel Tournament III
Hitman
Rain Bow Six Wegas 2

Zvukovka tam mám: ALC888 7.1 kanálový (ku základnej doske Gigabyte EX58 UD3R)

bubaak: prečo ich tak nemáš rád? v čom vidíš ich hlavné nevýhody... no a kde chvália? na veľa forách som našiel na ne len najlepšie ohlasy.. toto je prvé kde som našiel negatívny ohlas...

zasa ja ich nepotrebujem na púšťanie na diskotékach alebo metalových koncertoch (v mojom prípade) hehe ... hľadám vysokovalitný zvuk v domácom prostredí ... a bodlo by 5.1...
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 1. 11. 2009 16:15

Proč je nemam rád? Ale já je mám rád vydělal jsem na nich přes 3 litry :mrgreen: i když jsem je prodával asi měsíc :-/
Na udbu absolutně nevhodný, basy nepřesne rozplácle .... humus, středy to nemá a výšky taky ne... ty dvě pásma to nahrazuje jakýmsi rozhuhlaným středovýškovým pazvukem.... prostě uplná hudební onanie :love:
Na hudbu je jakákoliv 5.1 nevhodná.... Takže to potřebuješ spíš na efekt co chápu
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Kocmeister 1. 11. 2009 16:20

Na hudbu opravdu nebrat. Komentář panďuláka o tom jak je to pro smrtelníka ok je víc než úsměvný. Střední třídu to nevidělo ani na obrázku. Ono to ani na hudbu promárně určený není. Je ale naprosto jasný, že lidé z PC fór a zároveň ti, kteří nikdy nic lepšího neslyšeli jsou unešeni z toho dunění. TS-ko vem rozhodně stereo.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brutal2 1. 11. 2009 17:23

bubaak píše:(když nepotřebuješ rozumět dialektům),

Nemyslel jsi dialogům?
brutal2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod brutal2 1. 11. 2009 17:24

ts: jak ti píšou ostatní - na hudbu ber určitě stereo.
brutal2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bubaak 1. 11. 2009 17:41

ano Brutal myslel :-(
Dialektum nerozumim ani moravskym kolikrat....
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod ronnies 1. 11. 2009 19:21

vieš aký ludia hodnotia tieto repro?
pozri sem a uvidíš :-!
http://www.youtube.com/watch?v=Rdqat4pNnqk

Rozhodne lepšia investícia je
Onkyo HTX-22HD B
http://www.mall.cz/domaci-kino-bez-dvd/onkyo-htx-22hd-b

rozšíritelná o 5.1
Onkyo SKS-11
http://www.mall.cz/sestavy-reproduktoru/onkyo-sks-11

Hudobne sme na tom podobne.
Zvuk ta bude zo začiatku bavit ale časom ti začne vadit katastrofálne skreslenie celého pásma.
V nahrávkach nerozoznáš basgitaru od kopákov gitary znejú nevýrazne a výšky tie odišly na dovolenku.Počúval som STRATOVARIUS-Visions of Europe.

Metal je náročný hudobný štýl na reprodukciu. Radšej do špor na komponenty.
ronnies
Junior

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 1. 11. 2009 20:02

Predpokladam ze ich chvalili na forach, kde sa kupa audia zacina a konci vo velkosklade s IT... Kazdopadne vo filmoch a hrach to nemusi hrat zle.
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 1. 11. 2009 20:18

jsou hry kde je třeba slyšet: Live For Speed, CS:S .... pak jsou hry na efekt kde je to jedno NFS:XY .... tam to hrat "dobre" bude
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 1. 11. 2009 20:33

CS som volakedy davno hraval (cca od r. 1999), ale od urcitej urovne potrebujes skor sluchatka.
Bolo to myslene skor tak, ze bezny hrac hier a zaroven divak filmov potrebuje pre "spravnu" atmosferu hlavne hlasitost a duniace basy.
Verim tomu ze to je pre Logitech cielova skupina a to budu tie repro splnat.
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod TS-ko 1. 11. 2009 20:41

ked som si uvedomil co tu citam tak vlastne som asi zabudol opomenut fakt... ze tie repraky chcem pripojiť ku PC heheh takže ano pochopitelne tie hodnotenia som cital na PC forach ako je napríklad aj odvetie tohoto webu - počitače... kde tam to len chváááália.. ako všade inde na PC-forach ... vy tu prítomny ste asi hudobni magovia a hudobne sa tomu rozume omnoho inak z toho hladiska su asi vyjadrenie co do hudby urcite lepsie ako tie na tom PC fore avsak co sa tika PC efektov su asi na tom lepsie ty z PC fora.. i ked je pravdou ze to pripojim ku PC je aj druhou pravdou to ze u mna je hudba dominanta... a to je fakt pravda...

a je pravdou zaradenie logitechu.. vsak pani a dami... len pre info .. logitech je najlepsi vyrobca PC doplnkov... a len tak pre nich za nic toto ocenenie neziskava opakovane takze ked sa na to takto divam.. a to som sa zacal len teraz .. tak je asi pravdou ze su to mozno najlepsie repraky hlavne pre hranie hier... takze velmi pekne dakujem a dufam ze este budete pisat aj dalej vase komenty.. a asi zacnem uvazovat aj o inych moznostiach :) dakujem aj tak velmi pekne tym co doteraz pisasli :)

PS: a mozno mate s tym 5.1 na hudbu pravdu.. lebo ked mi dosiel najnovsi album Evangelion od mojej najoblubenejsej kapely Behemoth domov tak som to drbol do domaceho kina (ktore podotknem je velmi velmi slusne.. ja viem vy by ste ho ofrflaly ale ja na nom velmi rad pozeram filmy a filmy.. no to je moja dalsia velka vasen...) no ale ten album... super bolo to fasa.. ale neoslovilo ma to .. co bolo vylucene.. nergal nevie spravit zlu hudbu a potom smo to dal do PC... a tu mam 2.1 sustavu a zasa velmi slusnu no a pani moji.. bohovsky zvuk to zrazu bol... proste to znelo inak na tom domacom kine a dodnes som nechapal preco...
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 11. 2009 20:48

Řeknu to takhle:
AV mánie se odtrhla od původního počítačového fóra Živě, kde vznikla jako sekce pro posluchače přes bedny a sluchátka - a přidalo se k tomu i video. Takže hodně ze zdejších přispěvatelů jsou i "pařani", neboli umějí posoudit i herní vhodnost dané sestavy. Já po svých zkušenostech bych ji doporučoval výhradně k PC na ty hry a filmy - subík pod stůl, satelity kolem židle - a ne dál, jak metr - metr a půl od posluchače. Kdo se pokusí udělat z Logitechů opravdové domácí kino (rozsah na celou místnost), bude zákonitě zklamán. Tyhle dřevotřísko-plastoškvrky na to opravdu nemají.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TS-ko 1. 11. 2009 20:53

tak ako filmy.. to moze kludne vypadnut.. ja si rad ulozim svoj zadok do gauca a pozeram pri TV... tu sa jedna vylucne o kombinaciu hudba - dominnta plus herny zazitok z hier...

filmy nepozeram pri TV.. i ked na mojom 24" monitore by sa to aj dalo :-D :-D :-D :-D
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 1. 11. 2009 21:11

si mam sednout na zaď že Logitech je nejlpeší firma na periferie k pc? Mys, klavesnici, volant od nich mám... ale na hudbu je to s geniusem razorem a podobnyma to nejhorsi na trhu...
a pokud nas chceš přesvědčit o opaku, mazej si to koupit! Ale nechtěj pak slyšet neco co za ty prachy stojí
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod TS-ko 1. 11. 2009 21:24

ne neee ty si ma nepochopil... ja som o nicom nechcel presviedcat a myslel som prave nato co si vymenoval akurat ze aj tie repraky... ku hram napriklad alebo proste maniaci do PC a tych chcu oslovit a aasi to robia spravne ... tu je presne to co ste sa pitali .. ze kde naprikllad dobre hodnotia :
http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/6832/logitech/logitech-repro-z-5500-digital/

nuz asi spravili spravne ked to vsade dobre hodnotia naprikllad aj v CHIPu.. a podobne ale asi pre hudbonych maniakov nespravili nic moc... a prave preto uz zacinam uvazovat aj ja o niecom lepsom ...

napriklad uvazujem ze si zacnem sportit na toto:
http://www.trinasty.sk/e-shop/hifi/reproduktory/kinosystemy/details/777/148/domáce-hifi/reproduktory/kinosystémy/jbl-balboa-cinema-pack.html

alebo
http://www.trinasty.sk/e-shop/hifi/reproduktory/kinosystemy/details/665/148/domáce-hifi/reproduktory/kinosystémy/set-jbl-northridge-e-80-dopredaj-.html

a teraz cakam dalsiu vlnu kritiky ze je to smejd :D :D :D :D :D :D :D :D
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 1. 11. 2009 21:28

Nečekej, ale podivej se třeba na Autoweb. Tam je krásně vidět že testy vypadaj podle toho kdo víc zaplatí ...... myslíš že jinde to bude jinak? Mimochodem autoweb se dlouho chlubil tím že jim nikdo neplatí...
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod TS-ko 1. 11. 2009 21:35

hehe no nanestastie mas pravdu a o tom tiez viem ... a viem aj to ze internetove obchody si robia vlastne hodtenia akoze anonimni uz spokojni uzivatelia... nastastie uz ich viem tak viac menej odhalit... aspon vo vacsine pripadov... no isto nie vzdy heheh
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod karel_007 2. 11. 2009 11:13

Ja jsem s temito repro zacinal. Hledal jsem jednoduse to nejlepsi co se da sehnat v PC shope k PC a podle vychvalujicich ohlasu ve forech (taky o nich pises) jsem je koupil. Pamatuju si prvni pocity po rozbaleni. Ciste, ostre vysky (mel jsem to pripojene pres optiku), dobry subac. Nicmene pak jsem si na ne zacal zvykat. Poslouchal jsem nejake filmy a vse bylo ok do te doby nez jsem si pustil dokument Home s AC3 stopou, kde v uvodu peje orientalni pevec melodii a to byla chvile, kdy jsem zkrivil oblicej. Lepe receno chybelo tam uplne vsechno co se stredu tyce. Proto jsem zacal vymyslet jak tam dotlacit to stredove pasmo.
Uvazoval jsem, ze koupim sloupy dopredu misto tech 2 satelitu jako nahradu a bude to ok (precejen ten logitech ma dekoder DD a DTS - cili skoda se toho rychle zbavovat), nicmene v poslechovem studiu jsme zjistili, ze uz ten zesak v tom logitechu omezuje stredy.
Nakonec jsem se zacal smirovat s faktem, ze svoje audio budu muset poskladat z receiveru + repro.
Takze jsem postupne zacal kupovat a postupne repro vymenovat.

1.faze - misto prednich satelitu od logitechu jsem zapojil sloupy KEF iQ50(11tis.). Potvrdily se obavy, ze chybejici stredy nejsou zpusobeny jen satelitama, ale i zes. v logitechu. Kefy maji docela ostre vysky, proto jsem musel sahnout i do eqvalizeru na Xfi zvukovce a ubrat vysky, protoze to rezalo jako moje tanga s leopardim motivem 8-)
2. faze - koupe receiveru onkyo tx-sr606 (12tis.). Z logitechu mi zustal zapojeny jenom stredovy satelit a zadni surr. Rezane vysky zmizely - eqvalizer jsem vypnul, zvuk ma konecne stredy. V teto fazi mishmashe 2 ruznych repro bylo nejvice slyset jak ty logitechacke satelity nestihaji (nemyslim tim hlasitost). V tento moment bylo jasno, mohl jsem si otevrit sampus, pustit dalsi epizodu southparku a dat si ruku do trenek ;-] . Logitechy jdou pryc a audio dokoncim na sestave KEF+onkyo receiver.
3. faze - koupe stredaku KEF iQ60c (8tis.) - celkove zklamani z tohoto predrazeneho repro. Chvili jsem si i hrisne pohraval s myslenkou vsunout tam zpet ten stredovy sat z logitechu :hm .

Nyni mi vzadu porad zbyvaji surr. satelity z logitechu (ktere planuju taky nahradit KEFy).

PS: Prilis neposloucham ve vysokych hlasitostech. Dulezitejsi pro me je cistota a plnost.
karel_007
Junior

Odeslat příspěvekod karel_007 2. 11. 2009 11:15

Jo a jeste bych si udelal reklamu, ze ty logitechy ted prodavam za 6tis.
karel_007
Junior

Odeslat příspěvekod TS-ko 2. 11. 2009 11:42

karel_007: ty vole tak za toto ďakujem toto som potreboval... samozrejme aj iným ďakujem ale vďaka tebe už absolutne neuvažujem o kúpe týchto reprákov :-)
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod TS-ko 2. 11. 2009 12:03

karel_007: len by som mal ešte na teba otázku.. ako si to v tvojom prípade vyrišil s prepojením receivera a PC?
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod karel_007 2. 11. 2009 21:37

Nejdrive jsem to zkusil pres HDMI eeenze problem se zemnici smyckou nebo tak neco, protoze v repracich chrastilo, brumelo a jine podivne zvuky to vydavalo pri plne hlasitosti receiveru (zadna hudba nebyla pustena). Cili nyni u me pripada v uvahu pripojeni pouze pres opticky kabel.
karel_007
Junior

Odeslat příspěvekod TS-ko 2. 11. 2009 21:39

uff... to si si kupoval nejak specialne zvukovku alebo čo... lebo mne optika čo sa tíka zvuku nič nehovorí... nehanbím sa priznať .. hehe :)

ak by si mohol prosím kukol by si sa či by optiku podporovala aj moja zvukovka?
Zvukovka tam mám: ALC888 7.1 kanálový (ku základnej doske Gigabyte EX58 UD3R)

Ako v nastaveniach zvukovky vidím aj také ze digitálny výstup ... no len či to tam je fakt netuším.. idempreskúmať.

A ešte ... čo je lepšie SPDIF? alebo optika? lebo teraz som pozeral mám len SPDIF... aspon to tak vyzera.. ak nepočítam klasicke

..............
ufff no tak teraz v tom mam .. hokej .. SPDIF neni náhodou to isté ako optika len inak povedané? lebo už veľa googlim a mám v tom miš maš...
Naposledy upravil TS-ko dne 2. 11. 2009 22:31, celkově upraveno 1
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod sauhirt 2. 11. 2009 22:25

Koukal jsem na tu tvoji desku a má SPDIF jak optiku, tak koax výstup. Co je lepší? Nemám tušení, někdo říká, že koax, jinej zas, že na krátký vzdálenosti to je jedno, a další zas, že optika ve skle. No babo raď. :mrgreen:
sauhirt
Junior

Odeslat příspěvekod TS-ko 2. 11. 2009 22:40

uff dakujem ale odpovie mi niekto či je SPDIF to isté čo optika?
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 2. 11. 2009 22:44

Ano to stejný, SPDIF může být jak optikou tak normál koax kabelem. Ty máš obojí.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TS-ko 2. 11. 2009 22:54

diky moc a este by som sa chcel spýtať.. pri podrobnom skumani toho SPDIF som si vsimol ze ono ako keby to malo nejaku "zapadku"? "ochranu" alebo ako to mam nazvat... nieco co je v tom otvore strcene.. to mam vybrat ci nechat tak ... ako fakt so SPDIF sa stretavam prvy raz tak sa radsej spitam ...
- prikladam obrazok kde to je dobre vidno :
http://img.directcanada.com/images/GIGABYTE/GA-EX58-UD3R/GA-EX58-UD3R_2.jpg
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 2. 11. 2009 23:14

to je schvalne aby se tam neprasilo
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod TS-ko 3. 11. 2009 08:42

aha diky :)
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod karel_007 3. 11. 2009 09:24

SPDIF = Sony/Philips digital interface - tedy rozhrani pro digitalni přenos. Digitalne muzes prenaset but pres opticky kabel nebo pres koaxialni kabel. S koaxialnim kabelem nemam zase ja zkusenosti a ani mit nechci, protoze koaxial elektricky kostrou spojuje ty dva pristroje, ktere s nim pripojujes a tim bych se zemnici smycky nezbavil. Potrebuju mit dva pristroje galvanicky oddelene (tzn. ze mezi nimi neni zaden vodivy kontakt) a proto vzdy volim opticky kabel. Jeste je treba si vsimat jestli jde o SPDIF vstup nebo vystup.
karel_007
Junior

Odeslat příspěvekod kammo122 3. 11. 2009 23:33

TS-ko dobre ze si sa nerozhodol pre z-5500 ...na metal uplne zle ....kopaku pri death metale by si nerozumel ...ma to len huhlavy dunivy bas
Naposledy upravil kammo122 dne 4. 11. 2009 15:46, celkově upraveno 1
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TS-ko 4. 11. 2009 09:37

no musím sa poďakovať všetkým ktorí sa tu vyjadrovali a uviedli ma do obrazu že nie to najvychvaľovanejšie musí byť aj najlepšie.

Po včerajšej dvoj hodinovej návšteve u môjho veľmi dobrého známeho a rodinného priateľa ktorý mi povysvetľoval a poukazoval všetko som sa rozhodol pre tieto reproduktory:

samozrejme v čiernom prevedení (druhý obrázok z hora):
http://www.trinasty.sk/e-shop/hifi/reproduktory/kinosystemy/details/665/148/domáce-hifi/reproduktory/kinosystémy/set-jbl-northridge-e-80-dopredaj-.html

Z týchto som padol totálne na riť... pustil mi skladbu kde pri STEREU som mal pocit že som bubeník a tie čineli dávam ja a lietajú mi kolo celej hlavy... normálne som mal pociť že to zahralo z niekadiaľ skade to vlaste technicky nebolo možné aby zahralo ... fakt zážitok.. no a keď som tam dal svoje nahrávky tipu hans zimmer alebo metal tipu Behemoth, tak to bol požitok..

ešte raz ďakujem všetkým zato že asi dnes potom čo by mi prišli tie logitechy by som dačo rozbil... od nervov hehe
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod Emokid 4. 11. 2009 22:35

Teda, to už ses posunul o pěkný kus někam jinam, navíc k tomu bude třeba AVR. No aspoň už to bude stát za to, Z-5500 neznám osobně ale takhle to vypadá jako taková lepší hračka pro starší děti, víc nic.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kammo122 4. 11. 2009 22:42

no z logitechov za 300euro ku JBL bedniam za 850euro + AVR ,,,,tyyyy voleee
to o sa tsalo ze si prihodil 4krat nasobne vatsiu sumu :D
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TS-ko 4. 11. 2009 22:50

zasiel som za v mojich ociach velkym odbornikom v danej veci ... nechal si poradit vysvetlit odskusal.. a skoncil som tak ako si povedal... na hranici 40 000 s receiverom.. no este nejaky ten tyzden si na to budem musiet zarabat a sporit a potom si to kupim ale uz sa teraz neviem dockat po tom zazitku co som tam zazil...
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 4. 11. 2009 22:51

to je dobře ;-]
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Kocmeister 4. 11. 2009 22:55

Počkej až zjistíš, že v bazarech se daj koupit libový stereo zesíky a podobný třeba klidně i stejný repro za znatelně míň peněz. To budeš ještě neklidnější :-)
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kammo122 4. 11. 2009 23:01

CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karel_007 5. 11. 2009 09:16

Zajimave jak je to vsechno relativni.Na zacatku stojis pred rozhodnutim koupit superduperhyperultra repro za 8tis. ke kompu a zda se ti to jeste moc drahe. Nakonec jdes kupovat stereo sestavu za 20 a opet si myslis ze mas top :). Takze znovu na zacatek - pokud clovek fakt chce ty logitechy a ma na to tech max. 8 litru tak asi nic lepsiho pro pc nesezene (precejenom to ma dekoder dd a dts, pripojeni optikou,koaxem i jackama, je to 5.1 - to u konkurence nenajdes).
Kdyz do toho zacnes vrtat tak skoncis u sestavy (funkcne cca na stejne urovni jako logitech - nevim jestli pro 5.1 sestavu potrebujes jeste jiny dekoder nez dd nebo dts), akorat s lepsim zvukem za 6x vyzsi cenu.
karel_007
Junior

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 12. 11. 2009 13:51

Ale vždyť to už přece patří k téhle "audioevoluci".Přiznejme si kolik z nás taky takhle začínalo,nemyslím teď zrovna jen repráčkama k pc,ale třeba jen nějakou zděděnou věží nebo bůhvíčím ještě.Začne hlodat červíček pochybností "jak by to asi hrálo kdybych místo tedlenctěch beden připojil tamdlety",pak už jen mění zesilovače,bedny,kabely a kdovíco ještě.No a končí to třeba i v těch nejvyšších finačních sférách,pokud je za to člověk ochoten ten peníz obětovat.To už je pak ale otázka priorit.Dobře by se radilo nějaké "ultimátní řešení,jenže to by taky spousta lidí nemusela pochopit,jen by si ťukali na čelo,i když třeba časem by na to přišli sami...Jen by ušetřili peníze za ty "mezičlánky" ;-)
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod bleeesk 16. 2. 2012 23:29

Zdravim... jakožto dlouholetý uživatel z-5500 sem už taky přišel na to že vlastně mi nesplnují to co sem od nich očekával a chci změnu. Jednak filmy v 5.1 nějak často nesleduji, většinou je to jen stereo... výkon vůbec nevyužiji jedou mi většínou tak na 10% i když někdy se rozšounu a ohulím to tak na 35% :twisted: ,hudbu posloouchám spíše elekto (trance, dance, house atd.) což možná plní dobře jakožto vélkého subáče takže basů až až + zvukovku ktomu mám Asus Xonar DX takže zvuk snad stoho už lepší nedostanu :-)
chtěl bych teda vyměnit nejspíš za 2.0 stereo nebo popřípadě 2.1 pokud se mi je podaří prodat...
co sem se tak díval tak sem vybral asi:
MODECOM MC-HF60 (ale moc onich nevím ani o té značce) vypadají docela dobře a neošizeně ale mám strach že nebudou mít bassy
Z 2.1 Onkyo HTX-22HDX ale to už je za hodně peněz...
nebo mi něco navrhněte cca. do 4tis. +-
díky :roll:
bleeesk
Junior