LOGITECH Reproduktory 5.1 Z-5500

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sauhirt 2. 11. 2009 22:25

Koukal jsem na tu tvoji desku a má SPDIF jak optiku, tak koax výstup. Co je lepší? Nemám tušení, někdo říká, že koax, jinej zas, že na krátký vzdálenosti to je jedno, a další zas, že optika ve skle. No babo raď. :mrgreen:
sauhirt
Junior

Odeslat příspěvekod TS-ko 2. 11. 2009 22:40

uff dakujem ale odpovie mi niekto či je SPDIF to isté čo optika?
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 2. 11. 2009 22:44

Ano to stejný, SPDIF může být jak optikou tak normál koax kabelem. Ty máš obojí.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TS-ko 2. 11. 2009 22:54

diky moc a este by som sa chcel spýtať.. pri podrobnom skumani toho SPDIF som si vsimol ze ono ako keby to malo nejaku "zapadku"? "ochranu" alebo ako to mam nazvat... nieco co je v tom otvore strcene.. to mam vybrat ci nechat tak ... ako fakt so SPDIF sa stretavam prvy raz tak sa radsej spitam ...
- prikladam obrazok kde to je dobre vidno :
Kód: Vybrat vše
http://img.directcanada.com/images/GIGABYTE/GA-EX58-UD3R/GA-EX58-UD3R_2.jpg
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 2. 11. 2009 23:14

to je schvalne aby se tam neprasilo
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod TS-ko 3. 11. 2009 08:42

aha diky :)
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod karel_007 3. 11. 2009 09:24

SPDIF = Sony/Philips digital interface - tedy rozhrani pro digitalni přenos. Digitalne muzes prenaset but pres opticky kabel nebo pres koaxialni kabel. S koaxialnim kabelem nemam zase ja zkusenosti a ani mit nechci, protoze koaxial elektricky kostrou spojuje ty dva pristroje, ktere s nim pripojujes a tim bych se zemnici smycky nezbavil. Potrebuju mit dva pristroje galvanicky oddelene (tzn. ze mezi nimi neni zaden vodivy kontakt) a proto vzdy volim opticky kabel. Jeste je treba si vsimat jestli jde o SPDIF vstup nebo vystup.
karel_007
Junior

Odeslat příspěvekod kammo122 3. 11. 2009 23:33

TS-ko dobre ze si sa nerozhodol pre z-5500 ...na metal uplne zle ....kopaku pri death metale by si nerozumel ...ma to len huhlavy dunivy bas
Naposledy upravil kammo122 dne 4. 11. 2009 15:46, celkově upraveno 1
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TS-ko 4. 11. 2009 09:37

no musím sa poďakovať všetkým ktorí sa tu vyjadrovali a uviedli ma do obrazu že nie to najvychvaľovanejšie musí byť aj najlepšie.

Po včerajšej dvoj hodinovej návšteve u môjho veľmi dobrého známeho a rodinného priateľa ktorý mi povysvetľoval a poukazoval všetko som sa rozhodol pre tieto reproduktory:

samozrejme v čiernom prevedení (druhý obrázok z hora):
Kód: Vybrat vše
http://www.trinasty.sk/e-shop/hifi/reproduktory/kinosystemy/details/665/148/domáce-hifi/reproduktory/kinosystémy/set-jbl-northridge-e-80-dopredaj-.html

Z týchto som padol totálne na riť... pustil mi skladbu kde pri STEREU som mal pocit že som bubeník a tie čineli dávam ja a lietajú mi kolo celej hlavy... normálne som mal pociť že to zahralo z niekadiaľ skade to vlaste technicky nebolo možné aby zahralo ... fakt zážitok.. no a keď som tam dal svoje nahrávky tipu hans zimmer alebo metal tipu Behemoth, tak to bol požitok..

ešte raz ďakujem všetkým zato že asi dnes potom čo by mi prišli tie logitechy by som dačo rozbil... od nervov hehe
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod Emokid 4. 11. 2009 22:35

Teda, to už ses posunul o pěkný kus někam jinam, navíc k tomu bude třeba AVR. No aspoň už to bude stát za to, Z-5500 neznám osobně ale takhle to vypadá jako taková lepší hračka pro starší děti, víc nic.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kammo122 4. 11. 2009 22:42

no z logitechov za 300euro ku JBL bedniam za 850euro + AVR ,,,,tyyyy voleee
to o sa tsalo ze si prihodil 4krat nasobne vatsiu sumu :D
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TS-ko 4. 11. 2009 22:50

zasiel som za v mojich ociach velkym odbornikom v danej veci ... nechal si poradit vysvetlit odskusal.. a skoncil som tak ako si povedal... na hranici 40 000 s receiverom.. no este nejaky ten tyzden si na to budem musiet zarabat a sporit a potom si to kupim ale uz sa teraz neviem dockat po tom zazitku co som tam zazil...
TS-ko
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 4. 11. 2009 22:51

to je dobře ;-]
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Kocmeister 4. 11. 2009 22:55

Počkej až zjistíš, že v bazarech se daj koupit libový stereo zesíky a podobný třeba klidně i stejný repro za znatelně míň peněz. To budeš ještě neklidnější :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kammo122 4. 11. 2009 23:01

CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka