wharfedale 9.3 vs. xavian primissima

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod njumi 11. 3. 2010 10:13

slipknot27: :-D
Naposledy upravil njumi dne 11. 3. 2010 14:14, celkově upraveno 1
njumi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 11. 3. 2010 10:16

Ja sa celkom bavim, ako sa tu chlapci ohanaju s pravitkami ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod p1025 11. 3. 2010 10:22

Pekne napísané Odar. Som sa pobavil :)
Chalani sú asi ako ženy, ktorým na veľkosti záleží.
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 11. 3. 2010 10:33

Pisat zavery ohladom dostatocnych basov na zaklade priemeru reproduktoru je viac nez komicke. Ide o celkovu konstrukciu reproduktora a ako je postavena jeho charakteristika. Ale nech sa chalani ohanaju s cislami. Podla cisel im bez vahania odporucim na 62 Ohmove AKG K701 Sansu Clip :P Kto sa trosku vyzna v problematike, zatuka si na celo a radsej nebude citat dalej :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 11. 3. 2010 11:02

Na velikosti ale fakt záleží. Fyzika je fyzika. Dám sem obrázek co jsem kdysi našel na wikipedii:

Wooferzone.jpg
Wooferzone.jpg (42.96 ) Zobrazeno 2409 krát

Je tu krásně ukázáno jak hluboko se dostene ten který měnič. Zelená čára kam až zahraje prakticky vždy bez poklesu. Ta žlutá část na okrajích pásem znamená teoreticky kam se až dostat může podle provedení nebo kvality reproduktoru jako celku. Samozřejmě to berte obrazně - určitě to nemusí platit vždy.
Naposledy upravil Kocmeister dne 11. 3. 2010 12:28, celkově upraveno 1
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 11. 3. 2010 11:09

Kocmeister --> Ja to beriem. Ale uz mi pride trapne, ked sa tu chlapci predhanaju, ktory regal ma o centimeter vacsi reprak. Konecny zvuk ovplyvnuje dalsich milion veci. Druha vec je, ci vobec postrehnu rozdiel medzi 40 a 80 Hz.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dodino112 11. 3. 2010 11:09

A uz nie len cisla uz aj akesi tabulky...Co toto jeee...???Zacalo sa to 9.3 vs xavian a hla kam sme dospeli,do skolskych lavic.Boze zaseeee...???
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalid2 11. 3. 2010 12:04

Odar píše:Kocmeister --> Ja to beriem. Ale uz mi pride trapne, ked sa tu chlapci predhanaju, ktory regal ma o centimeter vacsi reprak. Konecny zvuk ovplyvnuje dalsich milion veci. Druha vec je, ci vobec postrehnu rozdiel medzi 40 a 80 Hz.

Presne tak. Ale to iste plati aj o opacnej strane pasma ;-) Myslim, ze sluch vekom prirodzene sa stava menej citlivy voci vysokym tonom... Takze to co pocujem dnes o 10 rokov uz nebudem pocut... :-(
dalid2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod njumi 11. 3. 2010 12:23

:roll:
njumi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TommyT 11. 3. 2010 15:03

Odar píše:Ja sa celkom bavim, ako sa tu chlapci ohanaju s pravitkami ;)

:tleskani
Aby som bol presný, vytiahol som pásmo. :potichu

p1025 píše:Chalani sú asi ako ženy, ktorým na veľkosti záleží.

:lol: :tleskani

Odar píše:Pisat zavery ohladom dostatocnych basov na zaklade priemeru reproduktoru je viac nez komicke. Ide o celkovu konstrukciu reproduktora a ako je postavena jeho charakteristika. Ale nech sa chalani ohanaju s cislami. Podla cisel im bez vahania odporucim na 62 Ohmove AKG K701 Sansu Clip :P Kto sa trosku vyzna v problematike, zatuka si na celo a radsej nebude citat dalej :D

Ja na to slipknotovi trpezlivo odpovedám, keď ho to zaujíma, čo už ... (inak toto rozoberal najmä vo vedľajšej téme). O frekvenčnej a impedančnej charke repra, ktoré sú podstatnejšie to nepovie nič, ale budiš

... ak to tu číta, tak pre slipknota (nechám sa inšpirovať by p1025): priemer (dĺžka) je základný fyzikálny predpoklad pre daný úkon - basy (divadlo :D ) ale o zvuku (podanom výkone a technike :D ) to nepovie nič.

A ešte takto ... rozkmit. Aj 10cm membránou sa v metrovej rúre s rozkmitom 0,5 metra na každú stranu dá spraviť taký bas, že až ... čiže ďalšia vec, s ktorou treba počítať (aj keď tu nereálna), to ale asi slipknot vie :lol: (ďalej rozmery a tvar ozvučnice, naladenie bassreflexu, typ konštrukcie - uzavretá/bassreflexová (klasická, twin port,...) ...)

Ako ja dúfam, že toto tu pre nikoho nie je nič nové, ale pre istotu, žeby som už mohol odložiť meter.

Kocmeister píše:Na velikosti ale fakt záleží. Fyzika je fyzika. Dám sem obrázek co jsem kdysi našel na wikipedii...

No presne, ide o čísla, pokiaľ fyzika "pustí" ... (a bla bla bla ...)

dodino112 píše:Zacalo sa to 9.3 vs xavian...

... a mohlo by sa to k tomu radšej vrátiť. :-)
Naposledy upravil TommyT dne 11. 3. 2010 15:22, celkově upraveno 1
ESI Juli@ ->
-> Matrix Mini-i -> RG62 -> Edgar SH-1 tuned -> Sennheiser HD600
-> Karafiat DAC 2.6 -> RG62 -> NAD C370 -> Cardas Crosslink -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod -273,15C 11. 3. 2010 15:21

Tommy: tady u techle by ale fyzika platit mela ne? ;)
http://www.jamo.com/eu-en/products/r-909-description/
foobar2000 > E-MU 0202 > Sennheiser HD 555(mod)
Onkyo TX-SR 505 > furutech u2T > Solfegio loudspeakers - Alliante prime
-273,15C
Junior

Odeslat příspěvekod TommyT 11. 3. 2010 15:24

Fyzika platí všade, celé je to fyzika. ;-)
Bez ozvučnice sa to priblíži k ideálnemu stavu (väčšina vyučovanej fyziky je práve o ňom), ale predsa stále treba rátať s impedančnou charkou, citlivosťou atď.

Radšej si páni niečo dobré pustime. ;-)

(toto začínam vidieť na zákrok moda a oddelenie tém :-) )
ESI Juli@ ->
-> Karafiat DAC 2.6 -> RG62 -> NAD C370 -> Cardas Crosslink -> Wharfedale Diamond 9.3
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 11. 3. 2010 15:43

Ok, len sa vsetci nepototo, mi tu hovorite veci jak malemu decku :!: :oboze sak ja viem toto vsetko. Napriklad oco ma doma starsie repro Quadral, pekne velke 3 pasmovky (regaly, cca 42 cm) so stredobasom cca 7" a moje audience sa mi zda ze basy hraju priblizne rovnako, a to je to ze kezdy reprak je inak naladeny a kazdy menic ma iny rozsah jasne. A tie quadraly ma pripojene uplne tenkymi dvojlinkami so stareho sony recievru...takze mozno ajpreto su tie basy take nevyrazne, ale ved to je o tom ze to ovplyvnuje milion dalsich veci a to aj vyroba, komponenty, proste vsetko... :-)
p.s: ano sme OT vratme sa k teme :lol:
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TommyT 11. 3. 2010 15:51

Ja len tak, radšej ... veril som, že to vieš a som rád.
Meter môžem odložiť? ;-)
ESI Juli@ ->
TommyT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 11. 3. 2010 18:37

TommyT píše:Meter môžem odložiť? ;-)

:tleskani :lol: :D 8-)
slipknot27
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka