M-AUDIO Studiophile AV-30 + Clip (mp3)...

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 10. 10. 2010 11:05

Ahojte. Chcem kompaktné, ale zároveň zvukovo bohaté (vrámci možností... a to je cena do 100€ = 2500Kč) reproduktory ku NoteBooku, ktorý vylepším externou zvukovou kartou "M-AUDIO FastTrack USB MKII". Najviac sa mi pozdávajú reproduktory "M-AUDIO Studiophile AV-30" (majú menej basov ako AV-40, a to je pre mňa výhoda). Lenže ja mám ešte jednu podmienku... rád by som tie reproduktory prepojil s mojim MP3 prehrávačom "Sandisk Clip". Viem, že nemajú Jack vstup (či výstup ? Mýlim si to..nemajú ale ani jedno z toho...), preto sa chcem opýtať, či existuje v bežnom predaji nejaká redukcia z káblových vstupov týchto reproduktorov (viď obrázok), aby výsledkom bolo, že ich môžem prepojiť s MP3 prehrávačom. Ide o to, že aj tie fakt lepšie 2.0 reproduktory ku PC, ktoré disponujú jack-om, nedosahujú takú zvukovú kvalitu ( tie najlepšie 2.0 Geniusy, Creative Labs T-20 II, atď...) ako tieto M-Audio.
PS : externá zvukovka "M-AUDIO FastTrack USB MKII" asi nie je potrebná ako "medzník" medzi spomínanými aktívnymi monitormi (reproduktormi) a MP3 prehrávačom, však ? Samozrejme, ako medzník medzi NoteBookom a reproduktormi by som používal tú externú zvukovku - načo by mi inak bola ? Totiž Clip má lepší zvuk a kvalitu slúchadlového vstupu, ako nejaký (i keď nový) NoteBook....
Ďakujem za odpoveď.
AV30-Back.jpg
Zadná strana monitorov (reproduktorov)
AV30-Back.jpg (102.94 ) Zobrazeno 3988 krát
Přílohy
M-AUDIO FAST TRACK USB MKII.jpg
Zvuková karta a jej vstupy/výstupy
M-AUDIO FAST TRACK USB MKII.jpg (87.94 ) Zobrazeno 3952 krát
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aspon 10. 10. 2010 11:19

jako tohle? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53753 ....to bych čekal přímo v balení, tyhle bedničky jsou určené pro připojení k PC, kde jack výstup je samozřejmost.

edit: každopádně ti bude chybět kabel pro propojení s tou zvukovkou, protože v balení není kabel 2x oboustrané RCA, navíc tyhle bedničky mají pro propojení s externím zdrojem (typicky právě mp3 přehrávač) vstup na přední straně. K tomu je v balení i kabel viz. http://extrahardware.cnews.cz/forum/vie ... =38&t=1397. Možností na řešení je několik...
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Michelin Primacy 3 / Nokian WR D4 (215/55/R17)
Aspon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 10. 2010 12:13

behringer ms16 (redukciu mas v baleni) + http://www.amazon.com/NuForce-uDAC-2-Si ... 933&sr=8-8

av30 maju len 3" stredobass, ms16 hraju muzikalnejsie
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 10. 10. 2010 12:45

Aspon : díky za odkaz na fórum o AV-30-tke. :-)... Len teraz neviem, či kúpiť radšej AV-30, alebo AV-40.... v každom prípade, počúvať to budem len v mojej "detskej izbe", ktorá je stredne veľká. Budú stačiť AV-30 ?
Andrejsvk : Andrej, nemyslím že Behringer ms16 budú muzikálenjšie ako AV-30 len preto, lebo majú väčší stredobass... ide o detailnosť - mne o basy príliš nejde, mne ide skôr o vyrovnaný zvuk (vrámci možností - teda vrámci ceny, ktorú som ochotný inestovať = 100Eur).
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aspon 10. 10. 2010 12:54

ono záleží hlavně na tvojich požadavcích, já osobně bych nekoupil ani AV-40 a už vůbec ne Behringery.
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Michelin Primacy 3 / Nokian WR D4 (215/55/R17)
Aspon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 10. 10. 2010 13:53

Aspon : a čo by si si kúpil za 100€ ?
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pali192 10. 10. 2010 15:48

Pozrel by som sa aj na Fostex PM 0.4 v tejto cene. Maju ich v notape.net za cca 105 eur.
pali192
Junior

Odeslat příspěvekod Aspon 10. 10. 2010 17:31

To bude cena za kus....já ti neporadím nic jiné, než si připlatit, pokud ti ale bude vyhovovat zvuková kvalita AV40 a podobných bedýnek, tak proč ne. Je to na každém, s čím se spokojí. Hodně záleží na tom, na co si zvyklý...
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Michelin Primacy 3 / Nokian WR D4 (215/55/R17)
Aspon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 10. 10. 2010 18:18

to pali192 : áno, je to cena za kus...
to Aspon : doteraz mám SpeedLink Sl-8143, ich zvukový prejav sa mi nepáči.... Myslím, že keď presedlám na trojnásobne drahšie M-Audio Studiophile AV-30, tak určite budem počuť markantnejší rozdiel, aj vo vyváženosti (Speedlink sú hlave o basoch...detaily slabé, ale čo čakať za 30€...). Mám totiž určitý peňažný limit...
edit : Dobre...rozpočet sa mi zvýšil (z určitého dôvodu ) o 100€...nakoľko ale mám zvukovku M-Audio a rovnako plánujem na Vianoce kúpiť mikrofón (s fantómovým napájaním) M-Audio, tak chcem aj monitory (reproduktory) M-Audio.... čo tak M-Audio Studiophile BX5a Deluxe ? Môže byť ? Reproduktory nechcem meniť celé roky... Takže predsa len, asi radšej tieto, ako AV-30...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 10. 10. 2010 20:18

Otázka : Dajú sa prepojiť reproduktory "M-AUDIO StudioPhile BX5a Deluxe" s MP3 prehrávačom (vďaka nejakému káblu) ?
Mimochodom, ak majú aj lacnejšie monitory podporu "24 Bit/192 kHz" a tieto nemajú (pričom ich chcem používať so zvukovou kartou M-Audio, ktorá má tiž podporu 24 Bit/192 kHz, no ale aj s MP3 Clip, ktorý takú podporu nemá...), tak... tie lacnejšie budú zákonite pre tú podporu 24/192 lepšie ? Nezdá sa mi...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 10. 2010 22:53

:roll: Ty hadas, ja som pocul.
avX0 hraju proste surovo,nudne,umelo,zvyraznuju chyby...su predsa urcene na monitorovanie ludskeho hlasu a nie na reprodukciou hudby. MS16 hraju lepsie,prijemnejsie.
Za 200eur kupis behringer b1030a - zas hraju podla mna lepsie ako BX5a aj BX8a.
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holenda 11. 10. 2010 05:35

Do AV-40 mozes pripojit prehravac vstupom Aux In ktory je vpredu na bedni, klasicky jack... AuxIn aj sluchatkovy vystup maju vpredu, nie na zadnej strane, kde si ich hladal.
holenda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 11. 10. 2010 10:10

to Andrejsvk : mám M-Audio zvukovku, chcem k tomu M-Audio (konkrétne som si vybral BS5a DeLuxe, takže tento topic je už vlastne zavádzajúci...zlým smerom, nakoľko už nekorešponduje s názvom...), bude to dobre kompatibilné.
to holenda : AV-40 už nie sú aktuálne, ale díky, niekomu kto ich chce, si tou informáciou pomohol.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan1k 11. 10. 2010 10:48

http://www.rock-centrum.sk/index.php?zo ... egorie=607 tie m-audia mozu ist do ***** ... v danej cene by som nekupil ziadne m-audia.
Denon DA-10 DSD / Apple iPhone 6+ / Apple iPad Air
► ♫♪♩♬♫
► Ultimate Ears UE4Pro ♫♪♩♬♫
► Sony MH1 / AIAIAI Pipe Petroleum ♫♪♩♬♫
Jan1k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 11. 10. 2010 13:50

Jan1k : Nekúpil by si M-Audio v tejto cene, alebo M-Audio by si nekúpil vôbec ? Hmm...tie Tascam sú dosť škaredé (to by až tak nevadilo) a našiel som len jednu recenziu na ne...dosť chabú recenziu... je to ako kupovať mačku vo vreci... Prečo ti do oka (či do ucha) padli práve tie Tascam ?
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků