Výmena regálových repro za stĺpové

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misinof 3. 7. 2017 23:16

Pozdravujem všetkých,

nakoľko som sa presťahoval a obývačka narástla z pôvodných 20m2 na 40m2, moje doterajšie regálové repro Wharfedale Diamond 10.2 už nepostačujú aj keď som bol s nimi veľmi spokojný. Receiver mám Yamahu R-N500.

Regály predávam a rád by som kúpil nejaké stĺpy ideálne do 500, max 600 Eur, záleží čo bude v ponuke. Čo by ste odporúčali k tej Yamahe? Rád by som vybral nejakých favoritov, ktorých by som si následne vypočul a kúpil.

Ďakujem za rady
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 4. 7. 2017 08:33

Mají to být nové bedny nebo případně i z bazaru?
Pokud nové, pak sloupy za 500 E budou hodně kompromisní. Přesto koukni na tyto: http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/ ... -ex-ver-4/
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Petulda 4. 7. 2017 10:11

misinof:
Nepíšeš, jaký styl hudby a zvuku preferuješ, ale budu vycházet z toho, že to sedí "velký" hutný tělnatý šťavnatý zvuk Diamondů a že máš rád spíš energičtější muziku než potichu reprodukovaný komorní jazz (protože Diamondy, aby zahrály, potřebují hrát nahlas).

V tomhle světle a tvým rozpočtem se k tvé Yamaze doslova nabízejí Yamahy NS-777. Zřetelně tenčí, k hornímu pásmu posunutý zvuk zesilovače R-N500 tyhle bedny perfektně doplňují svým hutným objemným spodkem a šťavnatými středy. Na druhou stranu to nejsou žádné dunivky, které by zamaskovaly smysl R-N500 pro detail, jeho agilitu a drajv.
Pokud navíc posloucháš rád nahlas, málokterá (pokud vůbec nějaká) bedna za tyhle peníze to zvládne tak jako NS-777. Jsou to ale (vzhledem ke kategorii) obrovské a impozantní bedny.
Té zvukové mohutnosti může ale být moc a brzy může začít vadit - tady ale záleží na vkusu a poslouchané hudbě.

Jako protipól pro tvé poslechové srovnání by mohly sloužit třeba Dali Zensor 5. Oproti NS-777 jsou drobounké, zvukově ne tolik expresivní, nekřičí každým zvukem "wow, koukej, jaká jsem obrovská bedna s velkým zvukem", ale mají o to dospělejší, klidnější, vyrovnanější, věrnější zvuk.

Zvukově někde mezi nima pak leží třeba Heco Music Style 500. Taky mají hutný basový základ, ale nejsou celkově tolik expresivní jako Yamahy. Zbytek pásem mají velmi vyrovnaný a přesný, s R-N500 by to mohl být detailní přesný a relativně nezabarvený zvuk s pevným basovým základem.

V téhle kategorii kolem 500-600 Eur je výběr sloupových repro veliký. Zvukově už je to kategorie, která se dá poslouchat. Na druhou stranu při rozumném bazarovém nákupu za ty samé peníze pořídíš mnohem lepší zvuk. Nevýhodou bazaru je, že je v něm zlomek výběru oproti novým bednám a poslech repro je mnohdy problematický. U nových repro ti každý slušný obchod bedny půjčí domů na vyzkoušení, to je v bazaru téměř nemožné.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misinof 4. 7. 2017 11:05

Ak by bola dobrá ponuka v bazáre nebránim sa ale preferujem skôr nové.

Nad Dynavoice určite uvažujem ale rozmýšľal som nad DF-5. Prípadne ešte Q-Acoustics 2050i.
Keď ale pozerám tieto Challengery nevyzerajú za tú cenu vôbec zle, chcelo by to počuť v zrovnaní s DF-5.
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 4. 7. 2017 12:18

Těch 40m2 je kuch+ob. nebo jen obývák? Neuvažoval jsi se podívat k receiveru Yamahu R-N500 po subwooferu? Protože ruku na srdce, za tuto cenu nové kvalitní 3p sloupky nepořídíš (myšleno na muziku). A místo 3p bych se podíval po kvalitním 2,5pásmu - konstrukční a cenové optimum (přeji šťastnou ruku při volbě).
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 1.3 MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●Samsung UE48H6400●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 7. 2017 13:03

Nové sloupy za 600e jsou nesmysl, taková kategorie by ani neměla existovat.. i když to někteří výrobci nabízí. To je jako by si chtěl nové auto za 150 tisíc Kč, to taky nejde. :-) Ale v bazaru za ty peníze už něco pěkného pořídíš. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misinof 4. 7. 2017 13:53

37m2 (4,8x 7,8) obývačka s otvorenou kuchynskou časťou + 4m2 chodba. Umiestnenie reproduktorov na dlhšej strane.

To naozaj nie je niečo v kvalitatívnej kategórii WF 10.2 do 600 Eur?
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 4. 7. 2017 15:30

Co ti chybí na stávajícím zvuku? Co by měly přinést sloupy vs. regál?
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 4. 7. 2017 15:45

Když máš rád Wharfedale tak je škoda že ti utekly Wharfedale Onyx které byly ještě nedávno na hifibazaru, cena byla nějak okolo těch 600e, spíš k 500e. :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misinof 4. 7. 2017 16:15

Keďže som ich používal v miestnosti cca 20m2, tak mám možnosť porovnať zmenu. Na pôvodnú miestnosť stačili v pohode.
Aktuálne mi chýba vyplnenie priestoru zvukom, proste je to cítiť, že na taký priestor nestačia.
Od tých stĺpov čakám práve niečo takéto. Rád by som skúsil niečo 3-pásmové. Je mi jasné, že za tú cenu to nebude žiadna top trieda, ale verím že sa dá nájsť nejaký kompromis.
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 4. 7. 2017 17:30

Tohle mi nepřijde jako chyba bedny, ale jejich špatné umístění oproti poslechovému místu. Pokud je máš na delší zdi a snažíš se mít dobrý zvuk po celém prostoru, snažíš se marně. Zvuk je samozřejmě jiný, je to nezvyk, který však nákup sloupů neodstraní. ...jestli se jedná o opodstatnění nákupu nové věci, nemám s tím problém :)
dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misinof 4. 7. 2017 19:42

Mám to chápať tak, že tých 40m2 majú tie repro uhrať? To sa mi nezdá, umiestnenie som skúšal meniť, možno robím niečo zle, ale nepomáha to. Načo sú potom stĺpové repro? Mal som za to, že práve ten ich väčší objem je vhodný pre väčšie miestnosti.

-- 4. 7. 2017 19:56 --

Ešte k dotazu Petuldy:

Štýl hudby prioritne elektronická ale aj rock a pop. Skôr rýchlejšia hudba ako pomalá. Hlasitosť nie moc vysoká, skôr stredná prípadne nižšia intenzita.
Cez repro počúvam hlavne hudbu, filmy možno 1% :)
Díky za tipy a vysvetlenie, pozriem tú Yamahu. Dali je dvojpásmo, chcel by som vyskúšat trojpásmo.
Myslíte, že bude kvalita nižšia keby som išiel do toho Dynavoice Chalenger oproti WF 10.2?
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 4. 7. 2017 21:08

Najväčší rozdieľ medzi regálovými a stĺpovými repro býva v schopnostiach zahrať nízke tóny a ani nie tak v samotnom výkone alebo hlasitosti. Dokážeš nejako konkrétnejšie opísať to tvrdenie, že na taký priestor nestačia? V čom to počuješ? Ja si totiž myslím, že na vine je akustika miestnosti. Priestor je viac otvorený a zrazu je aj basov menej. Takže máš dve možnosti. Buď to vyskúšať so subwooferom alebo hľadať v bazároch stĺpy.

Čo som tak narýchlo pozrel, tak keby si o kus navýšil rozpočet, tak možno by nebolo na škodu niečo na štýl: http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... udio-60v5/
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i

Na predaj: PMC twenty.21
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 4. 7. 2017 21:22

EDIT: "Zino" mě předběhl ^^ , takže jen jako dodatek:

Definuj "uhrát".
Pro mě to znamená možnost zesílení bez slyšitelného zkreslení na takovou úroveň, abych dosáhl stejné hlasitosti při poslechu z např. 2m nebo 10m . Zároveň nepočítám se stejným zvukem z 2m, 5m, 10m bez změny rozestavení repro.
Netuším, jaké máš rozložení beden, jestli tvoří např. "obložení" TV nebo doširoka....

V tvém případě bych pořídil 1 nebo 2 subwoofery, rozšířil si tak rozsah regálů frekvenčně níže, jelikož předpokládám, že je to to, co ti chybí.
Sloupky nejsou vždy řešením pokud neposloucháš např. jen v rozmezí pohovky, kde si rozložením beden pohraješ s basem. V jiném místě pokoje může vzniknout nebo spíše vznikne dunění a není to rozhodně nic příjemného k poslechu.
Subwoofer (a ještě lépe subwoofery) si bas "umístíš" tak, abys tento efekt minimalizoval. Sloup a jeho basová složka má prostě dané místo v prostoru a dál s tím nic neuděláš. ...můžeš ekvalizovat, aby to např. v kuchyňce nedunělo a po příchodu na pohovku zase basy "vytočit" :)
dkdkdk
Mírně pokročilý

Další stránka