PS3 + 5.1 repro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pavouk106 19. 11. 2010 12:32

Ahoj nadšenci.

Mám menší problém. Mám doma PC, PS3 a do budoucna chci LCD TV. Celý bych to chtěl zvukově narvat do 5.1 beden, mělo by to vypadat asi takto:

PS3 -> TV (HDMI)
PS3 -> 5.1 repro (tady je ten problém)
PC -> TV (DVI na HDMI kontektor + nějak dotlačit zvuk, stačí stereo)
PC -> repro (stačí stereo)

Problém je, že netuším, jak připojit PS3 k reprákům 5.1. Nabízí se optika, což by bylo skvělý, ale za hafo peněz... nejradši bych to vyřešil bez nějakýho přídavnýho zařízení (AV receiver) a bez zbytečně drahých repro (ale levný s/pdif nemají, levný = do 3000 Kč)

TV asi nebude mít 5.1 výstup (analog), aby se dalo připojit repro přímo k TV, co? Taky tam bude spíš s/pdif výstup...

Docela prekérka, rozpočet je spíš směšnej a rád bych za těch málo peněz moc muziky... :-(

Kdyby měl někdo nápad nebo přesně tohle už měl realizovaný doma, zkuste mi to sem napsat, díky

PS: Kdyby se to víc hodilo do jiný kategorie, tak prosím moderátory o přesunutí
Pavouk106
Junior

Odeslat příspěvekod marts 19. 11. 2010 22:43

Realizované to mám, ale ve výrazně vyšší cenové hladině.

Za 3000 se obávávám že to půjde udělat pouze stereo - a to buď analogovým výstupem přímo z PS3 anebo z TV.

funkčně a cenově se limitu blíží toto http://www.mall.cz/domaci-kino-dvd-5-1/samsung-ht-c330
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Pavouk106 20. 11. 2010 21:43

Díky za odpověď

Toho jsem se trochu obával... Ale nevadí. Šlo mi o to, že budu k PC kupovat repro a říkal jsem si, že když už, tak koupit 5.1 a když už, tak proč to nevyužít K PS3 (resp. k TV)... Tak si koupím 2.0 a budu si pískat i tak :-) K PC 5.1 nepotřebuju a k PS3 to nepřipojim, tak je to pro mě zbytečný.

Jen tak mimochodem, jak to máš vyřešený Ty? AV receiver a do něj nastrkaný všechny vstupy a všechno přes něj do samostatně koupených beden? A jak to vychází cenově? Kdybysme vzali v potaz spíš základ, než něco extra...
Pavouk106
Junior

Odeslat příspěvekod dodino112 21. 11. 2010 10:18

Kup si logitech z5500 digital a mas po starostiach...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 21. 11. 2010 17:02

ten Logitech je ale cenově už úplně mimo, ne?

moje řešení vychází ze systému který jsem pořídil před 12 lety - AV zesilovač a k němu připojených 5 repro + aktivní subwoofer. Do AV zesilovače jsem signál z PS3 posílal přes optiku a pak jsem před půl rokem koupil HDMI přepínač se 7.1 DAC. Takže teď mám 5.1 výstup z DACu připojený do analogových vstupů na AV zesilovači. PS3 mi všechno dekóduje a po HDMI už posílá jenom nekomprimovaný zvuk. Zesilovač + repro (bez SW) přišlo před těmi 12 lety na 82000,- Kč a stále všechno funguje tak jak má. (Bylo to možná trochu dražší ale já raději kupuji věci které mi vydrží co nejdéle)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert