stará věž

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xampik 21. 11. 2010 17:56

Zdravím,

předem bych chtěl upozornit, že nejsem žádný znalec Hi-Fi. O co se jedná:

dříve v 90 letech měl můj otec tzn. věž (JVC), jednalo se o mašinu která byla složena z několika komponentů, které stály na sobě, dole bylo CD, pak kazety a ovládání rádia + equalizer, nahoře byl gramofon. Nedávno nám to ukradli z chaty a až pak nám došlo, že to byla škoda to tam nechat. pořizovací cena byla asi 20tisíc v té době. Lze něco takového ještě dneska (bazarového) koupit ? Na kolik to tak může přijít sestava + bedny. Dnešní HiFi systémy, které prodávají jsou určitě napěchované technologiemi, ale připadá mi, že mají moc futuristický vzhled :( navíc nejsem žádný znalec, takže by mi stačilo něco staršího. Rád bych si třeba zkusil ještě pustit vinyl i když už je to asi "out"...

Předem díky :)
xampik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 11. 2010 18:05

Samozřejmě že po bazarech takovou sestavu koupíš - novou už ale jen těžko. Bohužel v dnešní době už tak kvalitní věc, jakou bylo tehdejší JVC asi neseženeš. Navíc v těch bazarech nelze garantovat stav, v jakém to koupíš, takže se nevyhneš testování a asi ani opravám. Myslím, že lepší výsledek by se dal dnes docílit nákupem (relativně) kvalitního zesilovače nebo i AV-receiveru (doporučení, jakou značku a typ koupit tady na fóru najdeš kýbl) a k němu doplněním třeba i z druhé ruky koupeným gramofonem nebo kazetovým deckem - asi už to nebude tak designově ucelené, ale pokud si pohlídáš kvalitu nebo pokud budeš na to někoho mít, hrát to bude rozhodně líp, než nějaká moderní "minisestava z alzy" za 5000 oběživa...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xampik 21. 11. 2010 18:29

mě se právě líbilo to starší, nic nového :-) ale koukal jsem že JVC nějak ty věci už nědělá :(

-- 21. 11. 2010 17:36 --

vůbec netuším jak se to hledá, jestli to mám hledat jako každou komponentu zvlášť nebo celek, rád bych nějaký starý katalog od jvc a podíval se pak jak se to přesně jmenuje a potom mrknul na ebay =)
xampik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 21. 11. 2010 20:22

kolega z práce si postupnými nákupy na Aukru seskládal několik věží různých značek, takže bych doporučoval zkusit to tam.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 11. 2010 21:01

Podívej, je to jednoduchý - dáš si do Ujce Googla značku, kterou si vyhlídneš a přidáš k tomu slovo "prodej" nebo "sale", případně "for sale". A nezapomeň si udělat registraci na E-bay, Aukru a podobných serverech, protože tam Tě to bude nejčastěji směrovat. No a pak už bude stačit jen dostatek oběživa v prkenici...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xampik 21. 11. 2010 21:36

co říkáte na značku technics ?
xampik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 11. 2010 21:48

Do data výroby 2000 +/- rok by se dalo říct, že výborný - vše, co je novější jak 2002 už nestojí za nic. Možná ještě tak rok, pokud by to byly typy dané na trh do roku 2002 - ale později už to šlo strašně dolů vodou.
EKKAR
VIP uživatel