Repro ke Cambridge Audio 640a + 640c

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod blazas 31. 12. 2010 12:44

Ahoj všem,

rád bych se vás zeptal na vaše názory k této sestavě.

V současné době jsem majitelem zesilovače CA 640a a přehrávače CA 640c.
Repro, na kterých v současné době hraji, jsou QLN Qubic F II :

např.:
http://www.britek.cz/katalog.php?znacka=QLN&produkt=705

Měl jsem možnost poslechnout ve studiu svůj zesilovač s CA 340c a poslouchali jsme k tomu různé repro s různou cenovou hladinou a co se týče poměru cena/výkon tyto byly jednoznačně nejlepší.
Do nynější doby jsem hrál na obyčejném DVD přehrávači a hudba byla přes 640a vcelku poslouchatelná.

Co se ale nestalo. Přinesl jsem domů přehrávač 640c, pustil své oblíbené originální CD a chtělo se mi brečet.:-)
Hudba je taková divně zahuhlaná až plochá.:-( Některé origo CD jsou dobré, některé horší, ale v podstatě když to vezmu celkově, poslech je snad horší než s tím DVD.

Myslíte, že pro poslech této sestavy jsou limitující ty repro?

Rád si přečtu vaše názory a případně typy na repro k této sestavě. Snad by nebyl problém pořídit jiné repro, klidně už použité.

Díky a budu se těšit na názory
blazas
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 31. 12. 2010 12:53

Co si si nezobral do studia vlastne bedne? :hm
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slayers 31. 12. 2010 13:47

Vem železo a stav se,pokud jezdíš do Briteku nebudeš to mít daleko ani ke mě :-D
Cowon D2, S8+Samsung level on pro, BeoPlay H4, BeoPlay H5.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod blazas 31. 12. 2010 15:15

Odar píše:Co si si nezobral do studia vlastne bedne? :hm

Postupoval jsem v tomto pořadí - zesilovač - > bedny - > přehrávač.

Nějaký typy na bedny, které by k tomu sedly?
blazas
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 31. 12. 2010 15:34

K CA tu viacero ludi (a nie len tu) velmi chvali Acoustic Energy. Udajne si to sedi s CA ako rit na serbel. Osobnu skusenost zial nemam. http://www.excelia-hifi.cz/cenik-r.html#acoustic-energy
Hifi online zas k CA davaju prevazne Focal http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/?page=1
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod johanx 2. 1. 2011 14:36

Se studiem je vždy možnost se domluvit o zapůjčení produktu. Jen doma poznáš jak ti to hraje.
CA 650R, CA 651BD, CA 840C,Naim Nait XS2, Naim Ovator S-400, Swans Diva C3P, Swans DivaR3P, Velodyne Micro Vee, Sony KDL-46WE5, Dune HD Duo, Vu+ UNO 4K SE, AKG K701...
johanx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blazas 3. 1. 2011 10:27

Tak jsem pročítal nějaký info o těch Acoustic Energy Aelite 3 a vcelku je to hodnoceno pozitivně. Dokonce se mi podařilo narazit na jednoho přátelského pána, který hraje na stejné sestavě a je s tím spokojený.

Napadla mě ještě jedna věc. Bedny mám se zesilovačem propojené kvalitním kabelem, ale zesilovač s přehrávačem mám pouze takovýma tkaničkama hama.

Nevím, jestli se dá vůbec na sestavě v této cenové relaci poznat, když by se vyměnily kabely mezi zes. a přehr.

Na různých bazarech atd. se objevují hojně různé propojovací kabely, ale absolutně netuším, jestli je to jedno, co pořídit nebo se poohlédnout po něčem konkrétním.

Díky
blazas
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 3. 1. 2011 10:49

Aelite 3 tu teraz niekto predava za 20 000 CZK viewtopic.php?p=7932588#p7932588
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krovak_cze 3. 1. 2011 14:44

blazas: jen tak dotaz mozna trosku mimo, ale co to bylo za DVD?
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sanycz 3. 1. 2011 21:12

blazas:AE Aelite 3 za 20tis to je nabídka která se neodmítá, můj názor je že za tu cenu nic lepšího neseženeš a k CA si to sedne nejlépe, ne nadarmo to doporučují všichni profíci!Sám jsem ty bedny mnohokrát slyšel a chtěl je, ale pak jsem se zbláznil. 8-P :lol:
Electrocompaniet 250R+Cambridge Audio 840E+EmmLabs SACD SE+Wilson Benesch Discovery
Sanycz
Junior

Odeslat příspěvekod blazas 3. 1. 2011 22:20

krovak_cze píše:blazas: jen tak dotaz mozna trosku mimo, ale co to bylo za DVD?

Byl to GOGEN DXS 602. Proč se ptáš? ;-)

-- 3. 1. 2011 21:23 --

Sanycz píše:blazas:AE Aelite 3 za 20tis to je nabídka která se neodmítá, můj názor je že za tu cenu nic lepšího neseženeš a k CA si to sedne nejlépe, ne nadarmo to doporučují všichni profíci!Sám jsem ty bedny mnohokrát slyšel a chtěl je, ale pak jsem se zbláznil. 8-P :lol:

Jako je mi jasný, že ta cena je fakt dobrá, jsem už s prodávajícím v kontakut. Nejhorší na tom je to, že bych to opravdu rád slyšel. Přeci jen vyhodit 20 papírů a pak zjistit, že to vlastně třeba není až tak skvělý, jak jsem čekal, by byla už druhá vražda. První byla, když jsem připojil ten 640c. :-)

I když je pravda, že pozitivní ohlasy slyším nezávisle už několika zdrojů. Začíná mě to fakt lákat. :love:
blazas
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 3. 1. 2011 22:31

Aelite 3 mal napr. aj Smitko. BTW co ti brani nalozit zosik, CD a vyskusat priamo u predavajuceho? Asi najrozumnejsie, co mozes urobit. Urcite sa to lahsie prevaza, ako bedne. Ak sa ti budu pacit, rovno si ich odvezies, ak nie, zial precestujes nejake peniaze, stratis cas, ale budes mat 1 skusenost navyse.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krovak_cze 3. 1. 2011 23:01

blazas píše:Byl to GOGEN DXS 602. Proč se ptáš? ;-)

no jen ze obcas nektery dvd prehravace dokazou i zahrat, i kdyz tenhle na to moc nevypada :)
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blazas 3. 1. 2011 23:16

Odar: když třeba tady v Briteku mají tu poslechovou místnost udělanou tak dokonale, že je to až zavádějící.
Pak to člověk přinese domů a je v pytli, protože ta akustika doma je pak úplně jiná a nic s tím nenaděláš.
Zítra budu mít k dispozici Cambridge Audio 340c, zkusím porovnat s tím 640c a také budu mít snad nějaké různé kabely, tak to vyzkouším a pak napíšu, jak to vypadá.

Jinak co se týče ještě poslechové místnosti, ani bych se nedivil, kdyby ten problém byl taky trochu v ní. Mám skoro čtyřmetrové stropy a poslechová mistnost je 620 x 420 cm.
I z tohoto důvodu mám hrůzu z toho, jaký obrovský rozdíl může být v tom něco slyšet ve studiu a pak doma.
blazas
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 4. 1. 2011 00:04

Tak ostava jedine. "Ukecat" predavajuceho na skusku u teba doma. Zial ine ti tu na fore uz nikto neporadi. Akustika ma tiez vplyv, to je samozrejme.
Odar
Trvalý BAN

Další stránka