Jaké reprosoustavy k PC, cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kalimero73 20. 8. 2017 10:05

U těch Microlabů to bude asi se studiovým poslechem poslabší, já jsem je kupoval tzv. "na blind", podle
dostupných recenzí na anglických portálech. Posléze se už staly známnějšími i u nás, páč soudě podle
recenzí na Heuréce už je má celkem dost lidí i v našich končinách. Je to takovej entry level solidního zvuku za
malej peníz, v cenový kategorii cca do těch 3-4 tis.korun jsou "best buy". Zkrátka jsou podle mýho
názoru "o parník" :-) zvukově lepší, než třeba plastový nebo dřevotřískový aktivní bedýnky k pc např. profláklých
značek Logitech nebo Genius z podobný cenový hladiny. /z vlastní zkušenosti/
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.zaboj 10. 9. 2017 19:15

Ahoj,
ještě jednou všem děkuji za rady. Nakonec se mi naskytla příležitost pořídit AQ M23D za cca 3k a tak jsem je pořídil.
S monitory jsem velmi spokojen a ač bez subwoofru, basy jsou dostatečné po úpravě ekvalizéru (neposlouchám techno, hip-hop apod).
petr.zaboj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kalanis 16. 2. 2018 19:05

Právě mi spadly na zem a rozmlátily se moje sluchátka Creative Aurvana Live. Používám je k PC, ale tak si říkám, jesi si nepořídit spíš repro. Moc se v tom nevyznám, ale max do litru, tak mně heuréka vyplivla tyto

https://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/genius-sp-hf1250b/#section

a nebo tyto

https://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/genius-sp-hf-800a/#section

Stojí jedny z nich vůbec za to? Dle toho, co sem četl by to chtělo aspoň tyhle

https://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/creative-gigaworks-t20-series-ii/recenze/#section

a nebo si možná zase koupím sluchátka co sem měl. Poradí někdo?
Užívej si každého dne tak, jako by to byl tvůj poslední
Kalanis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MrShrek 18. 4. 2018 09:05

Přeji pěkný den. Rád bych taky vznesl dotaz k tématu levných reprosoustav k PC.

Do nedávna jsem bydlel v dvougeneračním baráku, kde jsem používal klasickou 5.1 sestavu od Geniusu, se kterou jsem byl v rámci možností spokojený (až na kvalitu basů, které spíše hučely). Teď jsem se přestěhoval do malého bytu (1+1), kde hlavně z prostorových důvodů tuhle sestavu nejsem schopný rozmístit. Proto se dívám po nějaké jiné variantě. Reproduktory budou na stole vedle monitoru a není ani moc místa na zemi pro subwoofer, takže buď malý nebo 2.0. Potřebuju aby nebyly příliš směrové, protože je chci poslouchat i v kuchyni za rohem při vaření. Jedná se mi o poslech kytarové hudby od bluesu až po nejtvrdší odnoží metalu. Zvuková kvalita většinou 320kbps mp3, FLAC, nebo orig. CD. A taky budou sloužit ke sledování filmů, ale poměr tak 80:20 ve prospěch hudby. Cenový limit mám tak do 5 tiscí Kč. Zatím jsem se díval na Creative T40/T20, Logitech Z523/520, Philips SPA5300, Microlab B77, Microlab Solo7C a nebo nějaké studiové monitory z bazaru (např. M-Audio BX5). U "zavedených" značek Creative, Logitech a Philips mám strach, že zvuk bude prostě špatný. U studiových monitorů by překážkou mohla být jejich směrovost. A o značce Microlab toho moc nevím (korm toho, co jsem se dočetl v diskuzích a recenzích) takže nevím co od ní čekat. Co by podle vás, pro mě byla ideální varianta? Nebo máte ještě nějaký jiný tip?
MrShrek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalimero73 24. 4. 2018 12:23

Ahoj,
za sebe ti mohu doporučit 2.0 Microlaby Solo 6c, co jsem koupil dceři jako "monitory" k PC, hrají čistě,
bez šumu i brumu, na hudbu ideální aktivní bedýnky, top v poměru cena/výkon. 2x 50 W RMS ozvučí opravdu
velký prostor, výborná dynamika, na 2-pásmovky poměrně razantní basy, do 3k myslím není moc co řešit. Nenajdeš lepší, zvukově a výkonově srovnatelné za ty prachy (2,7 k) ... o dlouhý parník zvukově jinde :-) , než konkurence od Geniusů nebo Logitechů.
Na filmovou produkci využívám už několik let spokojeně 2.1 Microlab FC330, mají pěkný subík, který dává supr drive k filmům i hudbě, zvuk opět čistý, bez zkreslení, nic nebrumí nešumí apod. až do max. zatížení. (celkový výkon RMS 56 W) Subjektivně v obýváku ještě velká rezerva - připojeno přes kabel jack-2xcinch ke smart TV a hlasitost je krásně řiditelná dálkáčem TV - posun ve zvuku v porovnání se zabudovanými pidi repráčky je taky ohromný. Recenzí je na značku Microlab všude, třeba i v UK (kde pracuji), více než dost a jsou velmi pozitivní.
Já kupoval vždy u K24.cz a zatím mám na kusy štěstí :-) , žádný zmetek, vše perfektní. Celá rodina si zatím spokojeně užívá dobrého zvuku za přijatelný peníz ( celkem 4 výrobky v rodině ). Přeju šťastnou ruku při výběru, ahoj Máca.

-- 24. 4. 2018 12:53 --

Ještě bych doplnil, že také velmi kvalitní a cenově dostupnou produkci repro 2.0 nebo 2.1 k pc nebo tv ozvučení představuje firma Edifier, která je velmi známá a oceňovaná spíše v Ásii, ale její výrobky už čím dál víc pronikají i na evropský trh a konkrétně např. modely:
2.0 Edifier Studio 6, Edifier R1700BT BT 2.0, 2.1 Edifier S350DB, 2.1 Edifier M3600D nebo 2.0 Edifier S880DB jsou za své peníze zvukově, designově i zpracováním špica :-). viz recenze:
https://pokde.net/tech/edifier-s880db-h ... er-review/
https://pokde.net/tech/edifier-m3600d-t ... rs-review/
https://pokde.net/tech/edifier-r1700bt- ... er-review/
https://pokde.net/tech/edifier-s350db-a ... er-review/
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Feldrod 25. 5. 2018 19:37

Dobrý den,
po relativně dlouhé době mě "poslouchání" hudby na notebooku naštvalo a rozhodl jsem se přišetřit na něco na lepší poslech hudby.
Cenová relace je 3000, pokud by se našlo něco, kde by ten příplatek dle vás vážně stál za to tak až 4000, nejraději bych ovšem šel níže.
Využití jak bylo řečeno je hudba. Abych upřesnil tak vaporwave, synthwave, lo-fi a další podobné styly, které zde předpokládám budou odsouzeny jako pseudohudba :D Hledám spíše vyrovnaný zvuk, vím že v této kategorii nedostanu luxusní zvuk, ale tak jak to jde v této relaci.
Připojení. Nutnost je 3.5mm, ráději bych byl za USB(ale to se snad ani nevidí co já vím) a Bluetooth (to upřednostňuji více než USB), ovšem jak USB tak BT není nutné.
Počet kanálů :
Je mi to jedno. 2.0 stačí, pokud to bude víc a nebude to na škodu kvalitě zvuku, nějak mě to nevzrušuje. Ale spíše bych se držel 2.0 až 2.1 jelikož více by už znamenalo problémy s umístěním což by se ovšem dalo vyřešit.
Feldrod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hornista 23. 12. 2018 17:41

Ahojte všichni, nechci zakládat nové forum, tak to zkouším takto. Chtěl bych koupit k PC nové reproduktory, s cenou tak do 2 tisíc. Bylo by to převážně na filmy. Někde jsem se doslech, že dobré jsou Microlab B77. Děkuji za Vaše reakce, případně rady co a jak. A rovněž nějaké typy na sluchátka, často totiž kvůli dětem sledujeme filmy přes sluchátka.

Díky všem a přeji pěkné vánoční svátky.
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iceman27 17. 11. 2019 17:41

Mám na cestě z Amazon.de Edifier 1280db. Dají se tam pořídit za 80 € včetně dopravy. což je slušná cena oproti ČR. Jen to chce pohlídat prodejce, ne vše zasílá přímo Amazon.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod John Es 23. 4. 2022 00:13

Ahoj všem,


Připojím se do vlákna. Hledám inspiraci co pořídit k Macbooku (ten je připojen k externímu monitoru). Na malou hlasitost, aktuálně používám JBL XTREME 3 ale chci to nahradit. Nicméně nechci kupovat monitory za 10k, to mi opřijde na tento druh poslechu zbytečný, takže něco co hraje důstojně za pár (jak se říká)? Díky moc
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 23. 4. 2022 12:57

pozri Edifier G2000 ak hľadáš zábavný zvuk
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod John Es 23. 4. 2022 22:08

Díky za tip, nevypadají špatně!
Ještě jsem našel hromadu jiných adeptů, ale co se mi líbí asi nej jsou Mackie CR4-X, má někdo zkušenost? Primárně používám na filmy, mám rád basovější projev, poslouchat na tom budu příležitostně i hudbu (Hip Hop).

Díky moc
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod John Es 30. 6. 2022 23:45

Ahoj,

Tohle vlákno je mrtvý nebo se někam přesunulo?
John Es
Junior

Odeslat příspěvekod mojmax 13. 9. 2022 14:06

Mrtvý.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 9. 2022 04:43

Původně bylo toto vlákno určeno k diskuzi o výběru extralevných bedýnek. Pak se tu začaly množit dotazy na podstatně dražší. Těm se často věnují konkrétní vlákna v této sekci. Je třeba zkusit hledat.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod John Es 10. 3. 2023 00:17

Tak já bych s dovolením zase oživil diskuzi.

Monitory k PC, nemusí být nutně v cenové relaci jak je zadání ve vláknu.
Prioritou je konektivita, čistý projev na nižší hlasitost, nesmí šumět jak na BT tak ani na Sinche (nebo jak se to píše).
Hlouběji v tomto vlákně jsem dostal tip na nějaký Edifice (tuším model 2000 něco), ale to fakt ne, to se nedá poslouchat (omlouvám se doporučovateli). Pak jsem si poslechl Mackie CR4-X a taky nic moc. Takže stále jedu u kompu na JBL XTREME 3, snad tak nezůstane ......

Předem díky moc za rady a mějte se
John Es
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků