Jaké reprosoustavy k PC, cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nomadm 16. 1. 2015 10:48

zdravíčko, mám dotaz, mám novou telku Panasonic Tx-48as640e, zvuk na filmy nicmoc...chtěl bych k tomu nějaké levné repro, s tím že časem proběhne výměna za AVR... Nicméně teď opravdu něco levného. Trošku váhám mezi 2.0 a 2.1, ale vzhledem k tomu, že to bude spíš k filmům + multimédia (youtube, apod...) rád bych aby tam byly filmové efekty slyšet, což asi lépe (v této ceně) zvládne 2.1 než 2.0, ne? Přemýšlím mezi Logitech Z-213, nebo Creative T3330, máte někdo přísmé srovnání mezi těmito dvěma systémy? Nebo je to v této ceně šumák? Nebo radši vzít 2.0 i v této cenové kategorii, co jsem četl tak je obstojné až Creative T20 II...
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 18. 1. 2015 23:04

2.1 v téhle kategorii bohužel jen více duní. Raději bych obětoval něco basů ve prospěch kvalitnějšího zbytku. Kategorii tu na to už máme - úplně nahoře.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nomadm 19. 1. 2015 07:31

tak tady http://avmania.e15.cz/creative-inspire- ... stotu-test nedopadly ty creative T3300 špatně, v rámci třídy samozřejmě...
nomadm
Junior

Odeslat příspěvekod kymlalu 27. 1. 2015 18:17

Zdravim ve spolek.
Prestalo me bavit mit porad sluchatka a tak bych rad repro k PC.

Pro ty co neradi moc ctou, hazim shrnuti sem.
Cena - +-2000,-
Provedeni - 2.0, aktivni
Ucel - jen poslech.
Hudba - posloucham temer ->rock, klasika i tuc tuc ma u me misto
filmy a hry
Co bych chtel.
- kvalitni zvuk kde neni niceho ani moc ani malo.


Obyvam momentalne celkem maly byt a jen pouze docasne - casem se budu vracet ( nekolikalety vyhled ) do rodinneho domku kde si muzu dovolit preci jen vetsi paradu . Z toho duvodu ted nehodlam cpat buhvijake penize do beden kdyz pak si poridim neco poradneho.

Cenovku jsem si stanoval na +- 2000,-. Kdyz jsem zacinal koukat po repro tak jsem vedel ze je to smesna suma v cemz jsem byl v poslednich temer 2 tydnech cteni diskuzi a recenzi jen utvrzen. Toto tedy pisu s plnym vedomim toho ze za tyhle penize nebude nic poradneho.
Nejsem muzikant ale lecceho si v hudbe vsimam a vadi mi zkresleny, nevyrazny zvuk.
Posloucham temer vse dle toho jakou mam naladu vetsinou. Takze si klidne pustim nejake to tuc tuc stejne jako si rad pustim nejakou tu klasiku ci rock.


Puvodne jsem koukal po Creative Gigaworks T20 II, ktere jsou mnohde celkem chvalene ale zaroven jim pry chybi prostor a nizke tony jim take nejdou ( stejne jako nepujdou dobre cemukoli v tehle cenove kategorii ). Dalsi kadidat byl Genius HS-1800.

Diky reseni ktere z tehle dvou jsem se dostal k bedynkam obchodne oznacovane jako "studiove monitory" . Cimz Genius uplne sel z kola ven a Creative temer taky. Misto nich se objevilo vic kandidatu a tim padem i vice materialu ke studovani.
Nominovani jsou:

Kurzweil KS-40A
Microlab B77 ( hezci jsou B73 ale B77 na tom je pry lepe )
M-audio AV30 II
Alesis Elevate 3

Poradi je nahodne ale Kurzweil se mi spolu s Microlab dost zamlouvaji.

Tady bych Vas chtel poprosit o idelane osobni zkusenosti tech kteri meli moznost porovnat mezi sebou nejake z vyse uvedenych.

Dekuji pekne.
kymlalu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoxY 11. 2. 2015 12:40

osobne som vlastnil Kurzweil, aj Creative. Ak sa na to mam pozriet s odstupom casu, najhlbsie tony ti budu chybat pri oboch variantoch, naopak stredy maju lepsie Kurzweily (viac pritomne), no zato mali na moj vkus malo vysok (trochu deka na najvyssich tonoch, potreba hrania sa s hw ekvalizerom na Fiio E17), Creativy mali vysky pomerne pekne a zvonive, no maju frekvencne hrby (133 Hz +8 dB, 156 Hz +5 dB, 375 Hz +2,5 dB podla jedneho prinosneho prispevku z komentarov na czc), co zposobovalo dunenie. Po uprave ekvalizera a po pouziti potenciometra (bass takmer naplno) ciste, vcelku hutne basy (samozrejme prihliadnuc na velkost). V konecnom dosledku Kurzweily prijemne, no nudne, Creativy zabavnejsie, muzikalnejsie (po spominanej uprave). :-) Ak by som si mal teraz medzi nimi dvomi vybrat, vzal by som si zrejme Creativy T20, alebo by som si priplatil za T40, ale v tej cene by uz zas boli aj ini kandidati. :-)

Edit: Geniusy 1800 ma kamarat, mal som moznost ich pocut a ak nechces urazit svoje usne bubienky, tak sa im treba radsej vyhnut, take zvukove blato som dlho nepocul. :-)
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kymlalu 11. 2. 2015 16:35

Dekuji za reakci.
Po napsani tohoto prispevku jsem mel moznost slyset neco malo ( bohuzel ne to co jsem mel v hledacku ). Ale Crative (aj Genius ) jsem zavrhl zcela.

Nakonec jsem koukal v mnohem vyssi cenove tride ( viz post na tomto foru ode me viewtopic.php?f=1711&t=1228324) .

A nakonec jdem uzil slevy co mel Teufel na Concept B 20 Mk2 . Protoze jak jsem psal na vyse zminenem vlakne - mam malo mista. Nicmene mam 7 tydnu na poslouchani a pripadne vraceni. Mam v planu zkusit poslechnout nejake z tech dalsich co jsem mel v hledacku .

Zatim se mi zvuk libi, na svou velikost to zahraje nektere nizsi tony taky dobre ale na elektronickou hudbu to opravdu neni. Zatimco treba z takove The Wall od Pink Floyd me zvukove znacne prekvapila a uchvatila.
kymlalu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 19. 2. 2015 21:03

Zdravim,
hledam na par mesicu bedynky, ktere by byly pripojene k PC a jejich vyuziti by bylo klasicke trio filmy / hry / hudba. Tyto bedny mi budou slouzit pouze par mesicu na kolejich, kde se pres tyden pohybuji. O prazdninach jdu bydlet do vlastniho, takze bedny uz nebudou vyuzivany a k PC pripojim Trust Tytan 2.1, ktere mam aktualne doma a jednoduse jsem liny si je prevezt + nemel bych zase zadne bedny doma. Cenova hranice je tech 1000,-, pricemz letmo jsem koukal na Trust Tytan 2.0 http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... eaker-set/

Nemate s nimi nahodou nekdo zkusenosti? Umi to alespon trosku zahrat nejake basy? Za tu cenu necekam zazraky, ale treba by mohly prijemne prekvapit. Diky za jakekoliv info ci za doporuceni nejake alternativy! ;)
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 19. 2. 2015 21:46

Mé zkušenosti se značkou Trust bych popsal asi takhle: "Never trust Trust" Jakoukoli věc, kterou jsem od nich vlastnil jsem reklamoval. A hodně mých kolegů dopadlo podobně.
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 20. 2. 2015 01:14

No, my mame v rodine hned 3 vyrobky a zatim vse slape jako hodinky (tuk, tuk). Ale taky mam znameho, ktery uz reklamoval...nicmene budu asi pokouset stesti a budu "trust Trust", pokud mi nekdo z jinych duvodu nedoporuci neco jineho ;)
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 20. 2. 2015 01:29

Zde neni moc co radit, reproduktory tyhle cenovy relace jsou odpadni material. Bejt tebou tak si priplatim aspon tech 500 a vyberu si jednouchyho mezi hluchejma: Creative GigaWorks T20 Series II.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 10Minute 21. 2. 2015 23:24

Ahoj lidi, sháním se po nějakých "lepších" (lepší než Genius a Logitech ;)) malých bedýnkách k PC. Narazil jsem na BOSE Companion TM 2 III, velkem by mi vyhovovali cenou i rozměry a recenze taky nejsou špatné. Tak se chci zeptat: dá se v podobné cenové relaci sehnat něco stejně malého, ale lepšího?
10Minute
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FirinMahLazor 7. 5. 2015 18:26

Zdravím, rád by som prešiel z úrovne "***** z reproduktorov" na niečo lepšie a vytvoril som si budget 250€, prípadne až 400€, na domáce repro, 2.0, 2.1. Využitie by bolo k PC na hudbu a filmy, hry mám len cez slúchatka. Nejaké rady prosím? :)
FirinMahLazor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 7. 5. 2015 19:31

Rada je se podívat po aktivnich monitorech, alesis elevate 6, yamaha hs5, esi unik 05 nebo i jiny.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FirinMahLazor 7. 5. 2015 19:56

A v prípade nižšieho budgetu? Z tohto ani jedno nedám do 250€, ale samozrejme pri 400 by to nebol problém.
FirinMahLazor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 7. 5. 2015 20:25

vytvoril som si budget 250€, prípadne až 400€
Nevim co si z tohodle mam vzit... Hlavne jsme stejne mimo spravne tema :).
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků