Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 14. 11. 2019 09:29

Tie Tannoye dúfam, že ostanú za túto cenu, ja som na ne už pozeral, len všade okrem Thomanna stoja 350€/ks, tak dúfam, že to tak ostane ako to tam majú. Každopádne idú dole len do 70Hz, meh, 5" meniče vedia ísť aj nižšie (tolerancia -3dB).

Ja by som pridal do mixu ešte Mackie MR524, sú (presne!) 18cm široké
https://www.thomann.de/cz/mackie_mr524.htm .
Potom...ou jea, Adam T5V
https://www.thomann.de/cz/adam_t5v.htm
lenže Adamy majú zosík triedy D a tie zvyknú byť náchylnejšie na ten biely/ružový šum z výškača, nemal som ich, takže neviem potvrdiť, či majú/nemajú.

Každopádne, jedna otázka je, či sa zmestia, druhá ale ako to tam vyzerá, ak by ti to nevadilo, Goelr, bol by si ochotný spraviť fotku? Podľa toho, ako ďaleko by si bol od stola sa hnať do limitu šírky nemusí byť dobré, lebo mať ich správne natočené (ja mám rád trošku uvolnenejší rovnostranný trojuholník, kedy z tej ideálnej pozície ich trošku, len o pár stupňov, vyhneš do vonku, pri dobrých reproduktoroch sa stredové vnímanie nezhorší ale trošku to pridá na priestorovom vnímaní).

Len doplním k LSR305P, áno, šumeli by, avšak len keby nič nehralo a keď je naozaj ticho (napríklad v noci).

Toľko k mojim dvom centom na margo výberu z ponuky štúdiových monitorov. Viem ti rovno povedať, že ak príde do témy ešte Andrej, tak bude za Fluid F5, ja osobne nie,


Inak, F1sker, odkiaľ si prišiel k tým Nubertom? Vyzerajú..pravdupovediac veľmi zaujímavo
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goelr 14. 11. 2019 18:10

Díky moc.
jinak mám velké lcd 34ku na nevelkém stole, takže to natočení do trojúhelníku jde jen mírně.
Adam T5V jsem vyloučil kvůli šumu. Údajně Audioengine A5+ mají velmi velmi nízký šum a jsou bez pískání apod.
EVE audio SC205 vypadají taky dobře.
Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 14. 11. 2019 20:08

@Goelr Mal som Adamy a3x tie boli takmer bez sumu a netrpeli ani na zemnu slucku, ale k nim by si uz musel dat aj sub. Ak si blizko Prahy tak tie Eve 205 mozes pri tom predavajucom aj vypocut, ma studio pri Prahe a mozes porovnavat a porovnavat...

@Dropadred bezne 5" stredobasy idu aj nizsie, urcite nizsie ako rovanko velke coax
Nubert ? nejak som prehladaval nemecke forum o aktivoch a boli tam spomenute. Myslim ze robie bedne s dost dobrym pomerom cena / vykon.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 14. 11. 2019 22:07

goelr píše:Díky moc.
jinak mám velké lcd 34ku na nevelkém stole, takže to natočení do trojúhelníku jde jen mírně.
Adam T5V jsem vyloučil kvůli šumu. Údajně Audioengine A5+ mají velmi velmi nízký šum a jsou bez pískání apod.
EVE audio SC205 vypadají taky dobře.

Inak ale na stôl vyzerajú fajn, aj s voličom hlasitosti (aj keď zase ty máš predzosilnený výstup z Magni), aj frekvenčný rozsah je paráda. Len tá cena, kriste, možno tak z UK Amazonu
https://geizhals.eu/?fs=Audioengine+A5%2B .

Ja by som osobne skúsil MR524, je to aj nie veľká investícia a vieš ich prípadne vrátiť zadarmo, keď nebudú vyhovovať (predsalen majú zosík triedy AB, mohli by byť hádam fajn).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinzmarsu 21. 11. 2019 15:43

Mám Audioengine A5+ a za mě spokojenost - hlavně co se týká zvuku, tak na tu velikost zahrají i slušný bas a celkově se mi zvuk líbí, ale přeci jen jde slyšet slabý šum z výškáčů a pak taky podání prostoru by mohlo být trošku lepší...... Záleží tedy na každém jaké má preference, já bych do nich šel znovu, ale jinému třeba může něco z nevýhod, které jsem zmínil vadit.
martinzmarsu
Junior

Odeslat příspěvekod Suke001 27. 11. 2019 23:06

Mám Adam t5v a šum skoro žádný. Je třeba absolutní ticho a je to nepatrně slyšet. Zatím nejmenší co jsem u podobných repro slyšel.
Suke001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goelr 28. 11. 2019 18:42

Po delším vybírání jsem šel přeci jenom do Audioengine A5+ a zatím naprostá spokojenost. Šum je mírně slyšet při absolutním tichu, zvukově jsou značně před předešlými CR4. Prostor, dynamika nebo například činely jsou úplně jinde a celkově mne dost překvapily basy...Nicméně je teprve rozehrávám
Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin_70 7. 12. 2019 17:50

Ahoj, hledám nějaké levné monitory s kvalitním zvukem na trénink s DDJ-SX. Styly: edm, trance, hardstyle a pod. Co byste mi doporučili?
https://www.thomann.de/cz/aktivni_nearf ... tml?oa=pra
https://www.muziker.cz/aktivni-studiove ... rice%20asc
Pioneer DDJ-SX
Martin_70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 8. 12. 2019 09:30

aspon fluid f5
neviem ci chces ist aj do vacsich
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin_70 8. 12. 2019 20:06

Chci dát max 3500 kč. Je to na trénink mixování a poslech hudby. Ne na skládání ani mastering
Místnost má cca 5x3m. Našel jsem si pár kandidátů:
Mackie CR4
Behringer Media 40USB
JBL One Series 104
Mackie jsou můj favorit, ale JBL prý hrají o trošku líp. Navíc běžně stojí přes 4tis., a teď je mají na jiném obchodě za 2100 kč
Poslechové srovnání:
JBL One Series 104 vs. Mackie CR4
Z 5 palců jsou to tyto
Alesis Elevate 5 MKII
Behringer Studio 50USB
Behringer prý není moc dobrý, Alesis neznám. Tak nevím, jestli mají 5" v ceně do 3500kč smysl...
Poslechové srovnání:
Alesis Elevate 5 MK II vs. Mackie CR4
Alesis Elevate 5 MKII vs. Behringer Studio 50USB
Mackie CR4 vs. Behringer 50USB
Nejlepší je slyšet naživo, ale rád bych ten výběr co nejvíce zúžil. Nebudu přeci všechny poslouchat na prodejně :lol:
Z těch srovnání mi na sluchátkách i ntb pořád nejlíp zněly JBL One Series 104 a za nimi Mackie CR4. Všechny 5palce jsou takové "zahuhlané" ale třeba je to tím, že ntb a sluchátka neumí zahrát tak nízké tóny a zkreslují.

Co si o tom myslíte vy? Mezi čím se mám rozhodovat a mají 5" vůbec smysl za tuhle cenu?
Jsou použitelné jediné levné 2.1 M-Audio AV32.1 ?
Martin_70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 9. 12. 2019 16:10

Mackie CR4 boli hrozný produkt, lacný šmejd, bolo aj video na YT, kde ich chlapík rozobral a smial sa, že vo vnútri nie je žiadne tlmenie ani nič podobné.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 9. 12. 2019 19:51

Behringer Studio 50USB jednoznacne
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 10. 12. 2019 00:37

Nemáte tip na pasivní nearfieldy (nebo monitory) s basreflexem dopředu a raději méně směrové? Nebude nutné je precizně umísťovat. Raději bych vzal bazar ale klidně i DIY?
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brrouk 10. 12. 2019 16:05

Jestli nebudou vadit uzavřenky, tak NHT Super Zero 2,1. Mám je u PC a za mě spokojenost. Koukni na https://aukro.cz/uzivatel/BlackFridayHiFi/nabidky , tam je mají za 3000 Kč, což je perfektní cena, nebo za 6t tam mají i vyšší model.
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod petrikez 17. 12. 2019 02:52

Zdravím pánové. Nenašel jsem zde zmínku o repro Edifier s880db.
https://www.amazon.de/gp/aw/d/B076HX9S4 ... B7XF&psc=1
Nemáte s nimi někdo osobní zkušenost? Vyhovuje, že jsou aktivní, optický vstup, BT, menší rozměry a mají DO. Měly by sloužit na filmy, občas stream hudby. Díky za případnou reakci.
petrikez
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků