Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TheoVic 26. 2. 2021 16:26

To vencaxxx: jo už je mám doma. Oproti mým edifierum r1700bt jsou ty Kali jinde.
TheoVic
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 2. 2021 20:03

Už som písal do iného vlákna, ale tu hádam nájdem odpoveď.
Povinny obcasny HomeOffice ma pritlacil zamysliet sa nad kvalitou sucasnych reproduktorov/monitorov k NB - Creative T20 II. Boli kupovane davno, kedy som nemal ziadne velke naroky na kvalitu hudby, no zo sluchatiek som uz rozmlsany. T20 nie je ziadna slava, pride mi to zahuhlane, zliate, musim si znizit basy a zvysit vysky, aby to na bolo ako tak pouzitelne, ale aj tak to nie je ono.

Základné požiadavky:
- nemixujem ani netvorím hudbu, som čistý konzument, ale potrebujem v hudbe detaily a cistotu zvuku, nemali by chybat basy (aj ked nie som ziaden basshead) a urcite ani vyssie stredy a vysky
- blizke pocuvanie (po stranach externeho monitora cca 1m) a nepocuvam hudbu nahlas
- poznatelny upgrade k Creative T20 II
- pocuvam hlavne tvrdsie styly, ale aj Pink Floyd a pod.
- mali by to byt co najmensie (idealne nieco vo velkosti T20, mozu byt samozrejme sirsie) aktivne monitory/reproduktory
- zapojene budu 3,5mm jackom z externej DAC (Chord Mojo)
- cenu si predstavujem cca 150 EUR. Kludne pojdem o čosi vyššie (v desiatkách Eur), ak to bude rozdiel, ktorý bude ihneď poznať... No vzhladom na tu obcasnost pouzivania do toho nechcem davat ovela viac.

Nice to have:
Bluetooth je fajn vec, aj ked to nie je rozhodujuci faktor.

Zatial som si vytipoval z netu a zvukovych dem na youtube tieto:
Presonus Eris E3.5 - zvukovo asi najlepšie, asi trochu absentuje bas. Dal by sa pridať cez EQ, otázka je, ako by zareagovali repráky. Navyše je basový reflex vzadu, snad to nebude vadit, ak to nedam hned ku stene (18-20cm od steny).
Mackie CR3-X(BT) - majú slabsie stredy, čím sa môže ich prejav zdať niekomu trochu zastretý. Viem, ze CR4 budu hrat lepsie, ale uz su velke a aj viem o problematickej kvalite prevedenia, no nie je problem ich vratit, keby bol problem.
Edifier 1280T/1700BT - 1700 sú určite upgradom oproti 1280T (a tie su bez bluetooth). Nová verzia 1280DB má detaily na vyssich stredoch a výšky oproti verzii T utlmené. U 1700BT existuje stará verzia s veľmi agresívnym pripájaním na BT zariadenie, v druhej verzii to vypli a v nej sa pre istotu BT takmer nedá pripojiť. Su vacsie, horsie sa zhanaju u nas (t.j. s moznostou vratenia).Su uz vacsie, hadam by som sa s tym nejako zmieril.
iLoud Micro Monitor - odrádza ma jedine ten plasťákový výzor, na podstavcoch (ktoré plánujem na stôl) to asi bude vyzerať smiešne. Niekto písal, že iLoud sa snaží zosilnenými stredobasmi nabudiť dojem silných basov. Ale podla zvukovych porovnani hraju slusne.

Co asi nie:
Audioengine A2+ - zo zvukoveho dema na youtube ma vobec nepresvedcili - malo basov a zahuhlane, ale dizajn sa mi paci, cenovo su uletene vzhladom na ten zvuk
Pioneer DM-40BT - prilis velka rozmerova hlbka
Bose Companion II - pridu mi trochu plastaky a aj ten zvuk tak posobil
Edifier S880DB - zvukovo asi velmi dobre, ak nie vzhladom na kategoriu TOP, ale ta takmer trojnasobna cena nezodpoveda 3nasobnej kvalite voci R1280T resp. Presonus a Mackie. Keby im v recenziach nevycitali prakticky absentujuce hlbsie basy, asi do nich pojdem napriek tej cene.
Adam A3X - v recenziach dopadli horsie ako Presonus, ci dokonca Mackie a uz su hlavne dost velke.
Genelec - asi budu dobre, ale cenovo su uz uletene.

Pripadne je nieco ine rozmerovo minimalisticke a dobre hrajuce na trhu? Som si vedomy, ze vacsi menic dokaze viac ako tieto prditka s menej ako 5", ale na doplnkove pocuvanie k PC zase nemam take naroky.
Ak nic nevymyslim, alebo nedostanem lepsie tipy ci podnety, pravdepodobne zoberiem PreSonus E3.5 na skúšku, keď ho za 3 týždne u nas v meste u predajcu naskladnia a príp. rovno k tomu aj Mackie CR3-XBT a niečo z toho vyberiem.

Nejaké nápady? Dakujem.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 2. 2021 20:38

Ono chcieť znateľný upgrade a potrebovať mrňasov a ešte za 150€...neviem, neviem.

Možno, že si práve z toho vychádzal ale ja by som hodil na hlavu slúchadlá a prepočúval všetky tie demá
https://www.youtube.com/results?search_ ... eative+t20
a podľa toho si vybral, pri malých krabičkách to bude stále o nejakom kompromise, takom alebo onakom, vezmi, čo ťa najviac zaujme.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 2. 2021 20:48

Toho som si plne vedomý. Keďže som skôr na slúchadlá, nemám zase tak veľké nároky akoby som ich mal na hlavnej zostave, aj cena tomu zodpovedá. Videá som videl, asi všetko v tých malých. Ale osobná skúsenosť iných je asi najlepšia.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 3. 2021 12:49

Zúžil som výber na PreSonus E3.5 a Edifier R1700BT. Teda, ak nepríde nejaký lepší tip na moje potreby.
Edifier su sice velke uz, no bojim sa, ze tie basy na Eris budu fakt malo, aj ked nie som ziadny fanusik velmi hlbokych basov. No metal bez nich sa pocuvat prakticky neda. Ine Edifier ako tieto 1700vky nema zmysel pozerat, vsetky su viac menej bass-light alebo je zvuk o triedu nizsie ako Eris.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jarešek 1. 3. 2021 20:33

Ty Presonusy mám a na to jak jsou malé, super zvuk. Basy se dají v rámci měniče, pošteloval jsem na EQ trošku pásma a líbí se mi jejich zvuk. Na co se ale připrav, je klidový šum. Já ho slyším i z 90cm. Jak pustíš hudbu i hodně potichu , neuslyšíš nic.
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 4. 3. 2021 00:10

Pro odlehčení RDacoustics by se nelíbily? Třeba místo nákupu auta ..
https://www.idnes.cz/technet/audio-foto ... _audio_nyv
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 3. 2021 08:31

Dakujem za tip, no nehodia sa mi farebne do pracovne. :-)
Patral som dalej, nic rozumne nove som nenasiel a to aj keby som pustil o cosi viac penazi, no ale o peniazoch to v zasade nebolo ani doteraz.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 8. 3. 2021 14:35

No za trochu víc peněz můžu doporučit ty Prodipe Pro 5 co mám já, taky jsem chtěl Presonus původně, ale po poslechu to bylo celkem jasný, Prodipe statně sekundovaly i dražším monitorům, nic tam nechybí, i bas dávaj slušně a prostor je super, ozvučí v pohodě i větší místnost. Levnější bedny měly vždycky nějaký problém, nedostatek basu, horší prostor, utopené vokály...ani ve srovnání s hlavní sestavou co mám v obýváku nejsou Prodipe průšvih, jo jsou ve všech směrech trochu horší, ale charakterem se zase tak neliší, prostě je v tom zvuku všechno co tam být má, nic vyloženě nechybí ani nepřebývá.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 9. 3. 2021 15:27

Myslím ale, že ti trošku uniká pointa jeho výberu, lacné a malé.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 9. 3. 2021 15:32

No naposledy píše že by pustil i víc, proto reagují až teď ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 3. 2021 15:40

To "lacne" malo svoj dovod, ktory som vysvetlil => nie caste vyuzivanie. A peniaze neboli zasadny aspekt vyberu.
Do ineho vlakna kam som sa predtym nechtiac votrel, som nedavno pisal, ze som nakoniec objednal Presonus Eris E4.5 aj Edifier R1850DB a kazdym dnom/hodinou cakam kuriera. Vyskusam si, co to spravi a aj velkostne ako to budem zvladat. Bud si jedny necham alebo spravim zasadne zmeny: budem vyberat v 5" alebo zostanem verny sluchadlam :-) Ako hovori Slavik v ČSMT - "nevyskusas, nevies".
V kazdom pripade dakujem.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 3. 2021 22:34

Ak by to niekoho náhodou zaujímalo, moje prvé dojmy z Eris4.5 vs. Edifier R1850DB som spísal tu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gerch4nn 5. 6. 2021 12:43

Zdarec, mám sestavu 5.1 a bohužel v místnosti není pozice, kde by subwoofer hrál slušně, možná proto, že je to celkem prázdná místnost. Napadlo mě, jestli by tedy nebyly vhodnější studiové monitory, když teda sedí blíž k posluchači, tak by mělo být zkreslení místností minimální?

Zkoušel jsem použít jen samotné stereo reproduktory z 5.1 sestavy, ale ty zní bez subwooferu prostě špatně, protože mají jen výšky a středy. O sílu basu mi nejde, nemusí se třepat celý barák, ale úplně bez basu je to na prd.

Co myslíte, vyplatí se to alespoň vyzkoušet a případně repro vrátit? Zvukovku mám externí Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro, oproti integrované je na 5.1 sestavě poznat dost velký rozdíl, hlavně teda v podání basu a výšek, nevím ale, jestli bude použitelná pro monitory.

Díky.
Gerch4nn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hawk123 5. 6. 2021 15:57

Dobrý deň, vedel by niekto poradiť vhodný výber stojanov pre regálové reproduktory? Mám len niekoľko dní nové regálové reproduktory EDIFIER S3000Pro - https://edifier-online.com/us/en/speakers/s3000pro
Našiel som tieto stojany https://www.wifimedia.eu/en/edifier-ss03.html a keďže sú priamo určené pre tie reproduktory tak zrejme budú dobré len mi príde trocha veľa vysoliť takmer 150€ za niečo také. Navyše sa nedajú u nás kúpiť. Našiel som ich na predaj v https://www.wifimedia.eu/en/edifier-ss03.html
Oplatí sa teda kúpiť tie alebo existuje niečo lacnejšie čo poslúži rovnako dobre? Neviem nakoľko dôležitá je výška v akej reproduktory budú. Jedná sa o miestnosť 4x5m a na môj aktuálny TV stolík výšky 65cm sa tieto reproduktory už nezmestia. Zvažujem teda aj možnosť výmeny za TV stolík ktorý bude šírky 150cm a teda už sa mi tam zmestia aj reproduktory po stranách TV. Je to lepšie takto alebo je lepšie kúpiť tie stojany? Na TV stolíku budú totiž nižšie a to vo výške 48cm. Ten stojan má podľa popisu 66cm. Je pre miestnosť 4x5m lepšie ak budú vyššie alebo nižšie, má to vôbec význam riešiť? Vopred ďakujem za rady :-)
hawk123
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků