Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod joudá 31. 3. 2013 14:00

neni to tak, měl sem možnost slyšet několik rovných beden a takové to tuc duc neumí.

je třeba siuvědomit, že pokud ta bedna hraje rovně, tak bude hrát rovně i elektro, maximálně pokud tam ohulíš basy tak začne zkreslovat, protože ten reprák na to není konstruován, aby tam vytvořil bouli.

a rovné elektro=nuda.
joudá
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 31. 3. 2013 14:59

Elektro sa mixuje na rovnych bednach, cize na rovnych aj rovně hrat nebude, kedze basy su v mixe napr o 3dB hlasnejsie.
Ak si na bednach prida basy napr o 3dB a ubere gain o 3dB, tak mu ani na max hlasitosti nebude skreslovat. Je to rovnake ako keby mal skladbu kde su o 3dB hlasnejsie basy.
Kvalitne rovne elektro nikdy nebude nudne, preco by niekto mixoval nieco tak, aby mu to v studiu hralo nudne?
Dobre rovne elektro nikdy nebude nudne, preco by niekto mixoval nieco tak, aby mu to v studiu hralo nudne?
Fakt sa clovek pri tebe chyta za hlavu.
Stacilo. Uz na teba nemam naladu.

Spirit - hlasitost neries, rezervu maju vsetky velku

Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod joudá 31. 3. 2013 15:17

elektro se na rovných bednách nedělá ani náhodou. se podívej co mají ve "studiu" třeba dada life.
http://youtu.be/rjSQvuNZDGY

teď je otázkou co myslíš slovem elektro, já mám pod eletro tvrdou hudbu, house, techno atd.

a 3 dB je málo, u elektra potřebuješ hrb tak aspoŇ 5 dB a to když takhle zkroutíš rovnou bednu, tak ti zkreslovat začně, protože ten reprák má průběh kopírující nějkou křivku a ty mu z té křivky najednou skáčeš 5 dB někam jinam a u regálovky zpravidla ještě pod rezonancí, pokud se bavíme o dunění, chudák to nezvládá a začně zkreslovat už od nízké hlasitosti. V opačném případě ten hrb nezahraje a chybí ti přesně to dunění.

-- 31. 3. 2013 16:41 --

si zkus jestli máš doma studiové monitory udělat třeba 6 dB hrbol na 60 Hz a dej to nahlas.
joudá
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 31. 3. 2013 15:59

len jedno dodam: co ak poviem, ze bx8 hraju tak hrozne, ze mozu mat pridane basy elektronickou suciastkou? Uz pri vyssej hlasitosti tomu totiz ide uletiet menic.
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod joudá 31. 3. 2013 16:03

já k tomu nevidím jediný důvod udělat bouli na 100 Hz s 8" membránou není žádná věda. Jinak elektronické součáatky tam pravděpodobně musí být, když je v té bedně zesilovač :mrgreen:
joudá
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slipknot27 31. 3. 2013 18:20

Ahojte s akymi studiovkami mate skusenosti v cenovke od 700 do 1000 eur? Budem kupovat cisto na pocuvanie hudby z pc. Zdroj hudby neriesim to az casom, zatial postaci bud nejaky lacny DA prevodnik alebo nejaka zvukova karta. Uz som kedysi mal dynaudio bm5a a clekom sa mi pacili, mali taky zvuk ako by som si predstavoval, na tak male bedne perfektne basy, no nie az tak presne a celkovo dynamicky prejav no aj tak mi tam nieco malo chybalo, asi ten zdroj zvuku nakolko vtedy bol zdrojom uDAC. Vopred dakujem za rady a tipy :)
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 31. 3. 2013 18:23

Ty uz kupujes pekne dlho :-) , mozes dojst na lanku vypocut adam f5 http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =1&t=92828

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod joudá 31. 3. 2013 19:15

joudá
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slipknot27 31. 3. 2013 20:35

Fuuh to ne to nedojdem, hej kupujem uz dlho :D lebo sa mi odjebal ntb tak som pred vianocami skladal pc, no teraz coskoro uz by to mohlo vyjst a nieco by som kupil, potrpim si dost na dynaudiach kedze som ich mal uz niekolko a ich prejav sa mi paci, len by som bol zvedavy aj na ine odporucania ine znacky. Adam audio vyzera ako dost dobra znacka len predsa by to chcelo ich asi pocut no :D lenze ist do Topolcian to nie je to daleko moc :)
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 31. 3. 2013 21:11

niekto by ta zviezol

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Spirit. 31. 3. 2013 23:33

Andrejsvk, vyborne, toto som potreboval pocut! Diky 8-) A suhlasim s tebou, pripadna mierna kompenzacia +3dB u basu na ukor stropu hlasitosti nie je ziaden problem, aj ked jouda to ocividne nechape. :-D Nic si z toho nerob, ties som si vsimol, ze s nim sa diskutuje fakt tazko. :P
Spirit.
Junior

Odeslat příspěvekod slipknot27 1. 4. 2013 02:04

joudá: no tie Macky vyzeraju paradne. Ta cena sa mi zda az moc mala nato ako su vybavene.
Len by to chcelo najst nejake recenzie pripadne porovnanie s niecim inym. Dizajn sa mi moc nepaci, lebo nemam rad dizajn klasickych studioviek, ale to by som prekusol :)
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joudá 1. 4. 2013 04:37

tak dle subjektivního hodnocení jsou to repráky, které se můžou směle měřit s hifi okolo 50 tisíc a to v sobě mají navíc ještě zesilovač.

hlavně jsou ty repráky konstrukčně zajímavé, já mám třeba hrozně rád pasivní zářiče, oproti bassreflexu je to plus, obzvlášť v neideálních poslechových prostorách.

taky je tam peckovní ten výškáč, hraje už od 1600 Hz, ten je hodně vymakanej, celkově ta bedna je hodně chytře udělaná.

jediná nevýhoda je ten vzhled, ale zase nemůžeš chtít, aby to vypadalo jako hifi, ony ty povrchové úpravy taky něco stojí. ale jsou to rozšířené bedny, myslím že ti je zapojí skoro v jakémkoli obchodě na poslech, sice možná nebudou rozehrané, ale uplně základní představu si uděláš.
joudá
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 1. 4. 2013 07:06

Nizsi model ma neoslovil, no hento uz vyzera fajn. Akurat nikdy nerad 8" ked nevies nic o miestnosti a vzdialenosti. Do Spliknotovej izby totiz nehrozi. 6,7" verzia by ale bola fajn.
Dalsia moznost je uz aj s DACom a korekciou
http://www.audiotek.sk/ATK/product.asp?id=22681&lang=sk
Obrázek

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 1. 4. 2013 10:34

Stale mi vrta v hlave ci take Dynaudia alebo Adam audio nezahraju lepsie...lebo studiovky za "liter" aj s nejakym korekcnym systemom atd to sa mi nezda
slipknot27
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka