Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 6. 2021 16:50

Podľa mňa je cena veľmi dobrá, navyše ti farebne pasujú... Ja som kupoval len malé kovové na stôl a 60e preč.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 5. 6. 2021 22:45

Gerch4nn: A o jakou 5.1 sestavu jde? Problém nemusí být jen akustice, ale i v samotných reprobednách. Tam, kde je opravdu mizerná akustika, ale určitě stojí za pokus vyzkoušet i nearfield monitory. Vzhledem k tomu, že jsou většinou aktivní a bez regulace hlasitosti, budeš navíc potřebovat nějaký předzesilovač. Ovládat hlasitost pouze softwarově v PC silně nedoporučuju. A nahradit analogové výstupy zvukovky Creative kvalitním externím převodníkem by zvuku také rozhodně neuškodilo.

Hawk123: Ano, tak to prostě je. Stojany jsou poměrně drahá záležitost a spousta z nich navíc působí dost pochybně (příliš lehce, vratce nebo úchylně z hlediska designu). Jako celkem použitelné vidím některé produkty značek NorStone, Zaor nebo König & Meyer. Ty stojany pro S3000pro - jestli jde o tyto (https://www.muziker.cz/edifier-s3000-pro-stands) - mají na svou cenu (skutečně stojí 150 EUR pár?) celkem nadprůměrné parametry a asi nenajdeš moc lepších alternativ. Obecně je umístění reproduktorů ve správné výšce (jako ideál se většinou uvádí výškové reproduktory na úrovni uší) velmi důležité z hlediska zachování správné frekvenční charakteristiky a vyplatí se tomu věnovat pozornost.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gerch4nn 6. 6. 2021 09:22

Je to Genius SWHF 6000. 100W subwoofer a po 20W 5 satelitů. V předchozím bytě hrály super, ale tam bylo plno skříní, stolků, velká postel, relativně plná místnost, teď tu mám jen stůl a matraci a prostě nemůžu najít místo, kde by hrál dobře.

Takže říkáš, že zvukovka Creative na prd k monitorům? Co bys koupil jako minimum k nějakým monitorům řekněme max 8k za pár? A samotné monitory máš nějaké doporučení? Využítí hudba, hry, filmy, klasika, žádné skládání hudby.
Gerch4nn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 6. 6. 2021 09:33

Bose
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hawk123 6. 6. 2021 13:21

TigiGold a _daRK vďaka za rady, objednal som tie S3000Pro Speaker Stands (pair) - https://www.wifimedia.eu/en/edifier-ss03.html
Vyšlo to za €144,90 aj s poštovným a doručenie za 2-3 týždne. Obchod to vyzerá byť seriózny tak snáď to dorazí :-)
Je to skutočne za pár, aspoň to tak udáva ten obchod. Muziker v popise píše dokonca že vnútro sa dá vyplniť pieskom: """Pripravený na vyplnenie pieskom pre zvýšenie stability a elimináciu rezonancie."""
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 6. 6. 2021 15:58

Gerch4nn: Výrobky Genius jsou podle mě vhodné tak nanejvýš pro nenáročné ozvučení PC nebo jako levné domácí kino. Člověku požadujícímu určitou hifi kvalitu zvuku se těžko zavděčí. V cenové hladině (přibližně) do 10 000 Kč lze naštěstí dnes najít řadu celkem zajímavých aktivních monitorů, které ti (přes určité kompromisy) poskytnou velmi solidní zvuk. Příkladem můžou být JBL LSR308P MK2, Kali LP6 (nebo LP8), Tannoy Gold 8 nebo třeba starší populární Behringer 2031A. Pokud jde o DAC, pro začátek by ti stačil třeba Topping E30, který má i dálkové ovládání.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod epidot 6. 6. 2021 20:23

Tak se také přidám, momentálně mám Modecom Eclipse 60, recenzované na AVmanii.
Dal bych si za ně náhradu tak do 10 tisíc za dva kusy.
Nákup v ČR, snesl bych i Thomann.de

Požadavky:
- aktivní bedny
- k PC (pouze), nearfield?
- NESMÍ šumět, přes to prostě nejede vlak (80cm, tichá místnost /ucho na výškáč, dobrá tam ať něco nepatrně klidně je/
- vlastní dac ne, tudíš neplatím za BT, toslink..... o to se postará RME ADI2
- ne bílá barva
- ovladač zbytečný
- bass reflex přední/zadní neřeším
- středobass, no moc velké ne, 5''? max
- na mohutný bass si nepotrpím, parádní středy a výšky ano
- ať umí hrát i relativně 'potichu'
----------------------------------------------------------------
Čtu tady, že JBL LSR305P MKII celkem šumí, což je škoda. Měření vypadají pěkně a recenze taky. Měl je někdo spolu s, zde také zmíněnými, Adam T5V? Jak šumí tyhle?
Osobní preferenci konkrétní značky nemám.
děkuji
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 6. 6. 2021 21:48

Epidot: V recenzi na Adam T5V (https://www.audiosciencereview.com/foru ... tor.18122/) se píše toto: "Quick testing for hiss showed that I could not hear much past a few inches away from Adam tweeter. So really not a problem -- at least not in my sample." Kdysi jsem na jednom fóru (možná to bylo ASR) viděl odkaz na jakousi studii, kde porovnávali velké množství studiových monitorů z hlediska šumu. Vzpomínám si pouze, že nejlepší měření z tohoto hlediska vykazovaly Neumann KH310. Bohužel jsem si ten odkaz neuložil.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod epidot 6. 6. 2021 22:31

RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 6. 6. 2021 22:40

Díky, ale byla to tuším nějaká studie v pdf, nejspíš v němčině. Dost špatně z tohoto hlediska vycházejí Kali, obzvlášť IN-8, o kterých jsem jednu dobu vážně uvažoval (nedávno ale údajně vznikla revidovaná verze, kde tento problém zmírnili).
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod epidot 7. 6. 2021 16:12

ty adamy t5v vypadají dobře, reporty na 'hiss' vypadají víc než přijatelně. asi kandidát před schválením
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaGFX 7. 6. 2021 16:41

ahoj, nevim jak moc to pomuze, ale tady je video s nahravkou sumu, je tam i adam t7v:
https://www.youtube.com/watch?v=MkERTl9Jsr4

podle komentaru jsou tam tyto:
- Adam T7V
- Yamaha HS8
- Focal Solo 6
- Neumann KH120
- old JBL 705p
- Adam A7X
- Focal Alpha
- JBL 306p MKII
JirkaGFX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod epidot 7. 6. 2021 18:14

Mrknu, dík
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod engine_er 16. 6. 2021 07:12

Rozmýšľam, že by som vymenil Fluid F5 za KRK Rokit 5 G4. Má to zmysel resp. vedel by niekto porovnať túto zmenu alebo sa pozerať po niečom drahšom? Ešte mi padli do oka KRK V4S4, prípadne Focal Alpha 50.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hawk123 17. 6. 2021 13:27

Ahoj, vedel by niekto poradiť s výberom reproduktorov do menšej izby? Jedná sa o priestor 3x5m a budú to reproduktory umiestnené na stole k desktopu čiže na blízky posluch hudby. Nedávno som kupoval regálové reproduktory do obývačky EDIFIER S3000PRO a som s nimi veľmi spokojný. Sú ale zbytočne príliš výkonne a neprakticky veľké ak by boli na stole k desktopu. Hľadám niečo menej výkonne s menšími rozmermi.
https://edifier-online.com/us/en/speake ... f-speakers
https://reprosustavy-a-reproduktory.heu ... ch-r-41pm/
Zvažujem aktuálne tieto. R1700BTS je novinka a zatiaľ sa u nás nedá kúpiť no ak by zato stáli veľmi rád na nich počkám. Ďalšie sú o dosť drahšie R-41PM no ak by to zato stálo tak priplatím. Vypočul som si sound demo oboch a KLIPSCH mi prúdu byť lepšie. Ten zvuk znie detailnejšie a čistejšie. Ich cena je ale 2x vyššia a nepríde mi to žeby boli až tak výrazne lepšie. Keď som vyberal tie repráky do obývačky zvažoval som vyššiu radu R-51PM a nakoniec som zvolil spominané S3000PRO pretože R-51PM zneli v sound demo príliš ostré. Teraz keď mám doma S3000PRO tak síce som spokojný a nemenil by som ale keď si to predstavím ako by zneli R-51PM tak mi nepríde žeby som bol na druhej strane nespokojný ak by som zvolil tie. Ostrý a čistý zvuk je niečo čo preferujem. Mám pochybnosti či to v prípade R-41PM nebude až príliš ostrý zvuk. Keď som vyberal tie do obývačky tak to tu na tomto fóre niekto spomínal že tie Klipsch-e sú pre niektorých až príliš ostré...
hawk123
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků