Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 77hanes77 4. 6. 2019 19:38

A čo ASUS Xonar U7 ? : https://zvukove-karty.heureka.sk/asus-xonar-u7/#section
alebo niečo iné z SK shopu ?

Bude to nižšia kvalita ako Sabaj D2 zo zahraničia ?
77hanes77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 6. 2019 08:40

Ak má U7 predzosilňovací výstup, tak môžeš, ono to má aj lepšie špecifikácie ako D2/D3, avšak tu sa dostávame k tomu, čo bol vždy taký problém s Asus/Creative, ovládače...napríklad:
https://www.head-fi.org/threads/asus-xo ... t-14491423 .
Ale tak na druhú stranu aj keď pozriem na špecky U7II, tak to vyzerá, že sú identické
https://www.asus.com/Sound-Cards/Xonar- ... fications/ .

No neviem...ale vyzerá to, že by to malo mať predzosilňovací výstup (v manuáli je niečo v zmysle "Output selector/Output volume knob"), tak môžeš skúsiť, len ber MKII verziu podľa toho, čo sa píše o ovládačoch.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 5. 6. 2019 09:35

U7 mam. Ano, ma predzos. vystup. Na svoju cenu hra slusne, ziadny velky sum ani piskanie. Problemy s ovladacmi nemam.
Kup cez net a ak sa ti nebude pacit lahko vratis.....
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 77hanes77 7. 6. 2019 18:19

Ospravedlňujem sa, že tu stale "spamujem", ale ešte ma napadla jedna vec ...

Vzhľadom na to, že so zvukovou kartou to bude dokopy až 200€ (~5120Kč), rozmýšľal som, či by nebolo niečo podobné ale už rovno s bluetooth (tým pádom by som nemusel kupovať zvukovú kartu a repro by som prepojil bezdratovo cez bluetooth) .. aký máte k tomu názor? Je vhodné monitory pustat cez BT?

Napr. Také Mackie CR5BT by bolo zvukovo horšie oproti Behringherom Studio 50USB? Alebo viete o inej alternatíve okolo 200€ s Bluetooth?
77hanes77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 15. 6. 2019 13:36

Začínám pronikat do světa repro soustav. Zajímalo by mě, jaká je výhoda aktivních monitorů oproti pasivním sestavám? Zatím mi připadá, že při malém/menším budgetu z nich jde vytřískat víc než ze sestavy zesilovače a pasivních soustav. Je v tom ještě něco dalšího?

A vrtá mi hlavou ještě jedno - jak se na monitorech, které jsou obvykle samostatnými jednotkami, reguluje volume, aby bylo na obou stejné? Doufám, že to nefunguje tak, že podle oka se nastaví potenciometry na poslechové maximum a pak se hlasitost reguluje na dřívějším článku (preamp)?

Díky
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 6. 2019 16:55

Žiaden, je to o preferencii ale monitory sú takmer výhradne aktívne, teda so vstavanými zosilňovačmi - je to jednoduchšie, no zvykne byť problém s ich kvalitou (a hlavne vstupnou filtráciou, takže často sa stretneš s nejakým nežiadaným šumom/brumom/pazvukom), avšak ak nemáš štvorciferný rozpočet, tak pochybujem, že budeš mať ochotu mať na stole integrovaný zosilňovač, ktorý hreje a je to obrovská krava a rôzne Číny, ktoré sú takmer stále trieda D a tie majú vlastné problémy.

Ale zase sa to dá argumentovať tým, že máš jeden zosík (ak vychytáš dobrý) a k tomu si kúpiš akékoľvek pasívy.

Regulácia na aktívnych sa rieši výhradne externe, je nemožné to nastavovať ručne na oboch, to by bolo šialené. Na to máš buď čisto pasívny predzosík, ktorý reguluje analógový signál s potenciometrom alebo máš zdroj (zvukovku) s predzosilňovacím vstupom a to robí to isté ako vyššie spomínaný predzosilňovač.

Ja osobne preferujem aktívne monitory, nemám chuť sa babrať s dedikovanými zosíkmi, to už robím pri slúchadlách, repro chcem mať bezstarostné.

Mimochodom, čo hľadáš? Aké veľkosti? V akom rozpočte sa pohybuješ?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 16. 6. 2019 09:46

Díky za odpovědi. Zatím netuším co přesně chci - chtěl jsem nejdřív šetřit na Cleary nebo HD800, ale nakonec jsem dospěl k tomu, že bude za ty peníze lepší (nebo přesněji zajímavější) koupit raději repro, když už k tomu mám i prostory - takovou malou zašívárnu v domě, kterou bych si mohl i částečně ošetřit.
Rozpočet bych viděl, jak jsem naznačil sluchátkama, na těch 30-40.
Repro by sloužily čistě na poslech hudby, hlavně jazzu.

Z toho co tak čtu to vypadá, že se dá celkem ušetřit koupí z druhé ruky, nabídka repro vypadá o dost bohatší než v případě sluchátek.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 16. 6. 2019 12:54

fluid f5 su lepsie aj lacnejsie

ondrasheq - focal shape 65 alebo aps aeon, nad inymi by som neuvazoval, ale ked nieco najdes napis
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 6. 2019 17:06

Porovnávania Eris E5 s ostatnými v kategórii na internetoch už boli (rôzne relatívne porovnávačky) a citeľne zaostávali za konkurenciou ako Adam T5V a LSR305, v 10/10 prípadoch odporúčam brať radšej JBL LSR 305...alebo T5V ale sú drahšie.

MarekKE píše:Bacil : to je nebodaj tvoje byvanie... ?

Určite, naľavo tipujem, že sú tie Mackie slúchadlá. Toto ale nie je nič nové, občas vidím inzeráty "starých hifistov" a to je ako cez kopírak, to asi za starého režimu boli v hifi časopisoch pre PČSHK tipy na bývanie a hifi nábytok, oni si povystrihovali kupóny a potom sa nasáčkovali všetci do Tuzexu. Každopádne...držiak na dialkače, špilky do uší, hifi placebo tabletky...proste aký to skvelý čas byť živý vo svete hifi.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmickey 18. 7. 2019 07:31

77hanes77 píše:Ospravedlňujem sa, že tu stale "spamujem", ale ešte ma napadla jedna vec ...

Vzhľadom na to, že so zvukovou kartou to bude dokopy až 200€ (~5120Kč), rozmýšľal som, či by nebolo niečo podobné ale už rovno s bluetooth (tým pádom by som nemusel kupovať zvukovú kartu a repro by som prepojil bezdratovo cez bluetooth) .. aký máte k tomu názor? Je vhodné monitory pustat cez BT?

Napr. Také Mackie CR5BT by bolo zvukovo horšie oproti Behringherom Studio 50USB? Alebo viete o inej alternatíve okolo 200€ s Bluetooth?

Možná Fluid Audio C5BT ? No zkušenost nemám. Co na to říkají místní zkušenější? :-)
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sepuln5tion 27. 8. 2019 17:11

Ahoj, můžu poprosit o radu. Mám doma takovou směsku a sice:
Receiver: Yamaha RX-A3030
Front speakers: Technics SB-CD120
Center a 4x surround uplácané z této sady: LG HT-805TH
a pro výše zmíněnou sestavu sháním silný aktivní subwoofer, který mi obslouží jak kvalitní a hlasitý poslech hudby, tak zároveň bude příjemně basovat při sledování filmů (DTS 7.1) v místnosti o velikosti cca 60 m2.
Moc se v těch subwooferech a jejich výkonech nevyznám a nevím, zda musím kupovat nějaký fakt k domacímu kinu, např. Jamo J10 SUB nebo můžu použít tento Vonyx SWP18 Pro.
Můžete mi prosím poradit, jaký subwoofer pořídit?
Díky.
Sepuln5tion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 8. 2019 12:25

Tomu hovorím hala, máš aj nejaký rozpočet?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sepuln5tion 28. 8. 2019 14:35

Ahoj, jj, chtěl bych se vejít do 15k. Díky, H.
Sepuln5tion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 29. 8. 2019 14:00

Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 30. 8. 2019 13:52

Andrej, si si istý? Všimni si frekvenčnú odozvu
https://pae-web.presonusmusic.com/downl ... hsheet.pdf
má to ohromné skosenie, ešte aj 30Hz je o 20dB nižšie ako 50Hz; plus je to sub a má zosík triedy AB, takže to bude reálne dosť papať.

Za seba mne to nedá, každý jeden Presonus produkt mi príde ako mazať med okolo úst ale pozrieš na ne bližšie a obočie ide hore.

Za mňa JBL
https://www.thomann.de/cz/jbl_lsr_310_s.htm
ak sa dá dôverovať údaju u Thomanna (priznám sa, že LSR310S nemá podrobnejší spec sheet ako majú Presonus...), tak sa bavíme o 27Hz pri odchýlke -10dB, čo je super.
Zosík je triedy D, takže príkon bude značne nižší, no nepáči sa mi veľmi nastavenie crossoveru, nastaveniu chýba granularita, akú má napríklad T10.

Ďalší, možno ešte jednoduchší pre odporučenie je Adam T10S
https://www.thomann.de/cz/adam_t10s.htm
ten má očividne ešte vyrovnanejšiu frekvenčnú odozvu.

A tretí, tiež zaujímavý je Mackie MRS10
https://www.thomann.de/cz/mackie_mrs10.htm
odozvou tipujem niečo medzi JBL a Adamom, stále AB ako T10 a rovnako granulárny nastaviteľný crossover.

Určite pozri rozmery, JBL je masívny, Adam je podobne veľký ale omnoho užší (o nejakých 7cm) a Mackie najmenší.

A potom sú samozrejme rôzne ako Jamo a iné z kategórie ako domáce kino a podobne ale ja obľubujem štúd. monitory a suby z tej istej kategórie - neviem, mám pocit, že je tam lepšia kontrola nad konečnou kvalitou.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků