Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xPakrikx 22. 4. 2015 23:12

Dnes som si bol vypocut par monitorov a rozhodol som sa trosku nasetrit , audiogene A5+ som pocul ale bohuzial nemozem povedat ze by boli nejako extra dobre , teda aspon pre mna nie a je to samozrejme ina kategoria ako studiovky. Osobne som sa rozhodol vybrat si medzi EVE audio sc204 , EVE audio sc205 a ADAM audio A5X.

dufam ze budem mat moznost ich porovnat :)

Inak tie Canton AM5 vyzeraju naozaj dost zaujimavo :)
Motu 624 -> EVE SC205 + TS107/Hifiman sundara (Fedora 36)
xPakrikx
Junior

Odeslat příspěvekod Petema 23. 4. 2015 13:06

Minulý týden jsem se zastavil v Music-City a měli tam SONODYNE SM50AK. Udělaly na mě velice dobrý dojem, plný a vyvážený zvuk a perfektní bas na tak malý bedýnky, ale cena za kus myslím byla přes 8 tisíc. Byly tam i jejich větší sourozenci, ty mě ale nepřišly oproti stejně velikým nějak výjimečné. No a byly tam Krky Exposé a to byla paráááda. S cenou přes 64 tisíc a bylo po parádě.
Petema
Junior

Odeslat příspěvekod xPakrikx 4. 5. 2015 18:18

Takze som sa klepol po vacku a za 720eur kupil EVE audio SC205 a musim povedat ze hraju neuveritelne
Motu 624 -> EVE SC205 + TS107/Hifiman sundara (Fedora 36)
xPakrikx
Junior

Odeslat příspěvekod MatesApes 9. 5. 2015 13:22

Zdravim mam v planu zakoupit nejake aktivni monitory cca do 5 tisic prosim o radu na takove o domaci nahravaní . do ted jsem pouzial tesla http://repromania.net/tesla/tesla-repro ... s-1014.php
ale snad si pomuzu kdyz bych koupil
http://kytary.cz/mackie-cr4/HN152862/
MatesApes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melkortheevil 16. 6. 2015 16:53

Dělají se Edifier Studio 8 (R2800) nebo byl model nahrazen? R2800 mě zaujaly, ale nezdá se, že by se prodávaly.
melkortheevil
Junior

Odeslat příspěvekod SirAnthony 28. 6. 2015 07:31

Zdravím, vím že to tu bylo mockrát probíráno, ale nenašel jsem konečnou odověď a bohužel nemám možnosti někam jed do většího města kvuli poslechu :-), moc práce .
Vybírám aktivní repro k počítači, jen na příjemou kulisu (asi všechny žánry kromě punku a dechovky), na kvalitní poslech mám dospělé stereo a hlavně sluchátka se zesilovačem a dobrou zvukovku.
Které z nich jsou prosím tak nějak nejuniverzálnější prosím?
Alesis Elevate 3
Kurzweil KS-40A
Edifier R1900TII 3,5 bk 2.0
Nechci do nich víc vrážet, bylo by to pro mě zbytečné.
Přede díky za rady.
C2D E8400@3600/8GB Kingstone/ATI R9 270X/Asus DX+Pro-Ject Head BoxSEII+AKG K240m/Lenovo X201+uDAC2HP+AKG K242HD/mobil+Sennheiser HD 239/Tesla NC500+NAD 304+Marantz CD-53 mkII+Sony MDS-JE500+Technics RS-BX501+Tesla CM130+Kef Q1+eGreat EG-R2A
SirAnthony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honaz 13. 7. 2015 11:26

ty co pises (alesis,kurzweil) jsou bezpochyby k pocitaci pro hodne lidi plne dostacujici...ono je az s podivem ze i v dnesni dobe si rada lidi co o tom mnoho nevi koupi genius repro za 800,- hlavne ze je to 5.1 a ma to vyturbeny basy...a rikaji ze jsou spokojeni (jsou protoze nemaji srovnani a neslysely to lepsi). ale od extremu tedy k nasi veci: ty alesis a kurzweil nebudou k pocitaci spatna volba, spatna ne ale na kvalitni poslech to neni, je to tyden co jsem je srovnaval s novinkou prave od mackie v podobe CR3 (stoji asi o petistovku vice nez puvodne zminene) a musim rict ze si je koupim i presto ze vlastnim radu let RP serii KRK se kterou jsem nadmiru spokojen a to je samozrejme o trosku jina liga zase, ale i tak me CR3 od Mackie naprosto dostaly, za nakych 3200 nebo kolik stoji zvuk fantasticky, i na vetsi hlasitost v mistnosti cca 20 m2, sum pri ztlumeni naprosto minimalni, a vysky stredy basy vsechno vybalancovane az se to zda byt za tu cenu fakt k neuvereni, na kytary.cz mi znamy co tam pracuje pri zkouseni rikal ze jsou vynikajici a dokonce by je doporucil spis nez drazsi o palec vetsi CR4 (vykon maji stejny). kazdopadne Mackie CR3 doporucuju maximalne, k pocitaci si asi nedokazu predstavit lepsi repro s pomerem cena/vykon. a tech par korun navic oproti opravdu zakladnim kurzweilum za 2500,- pusobi mackie cr3 jako uz repro temer o jednu tridu vyse. ale to je proste muj pocit, nerozmlouvam nikomu alesis ani jine, hlavne ze to neni genius repro :D zdar a stastnou koupi

ted me napada jedina mozna nevyhoda pro nekoho - basy u cr3 jsou opravdu docela plnotucne, nic extremniho ale od takovychto prcku to clovek proste neceka a prijde mu to mozna pak ze je jich moc, ale staci vyzkouset vice hudebnich stylu, kytary, synthy, songy z 80s 90s, dnesni veci atd atd.a kdyz clovek udela prumer zjisti, ze vlastne to zni fakt velmi dobre
honaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luckyghost 19. 7. 2015 10:07

Prosil bych o radu, stejně jako jeden diskutující výše nemám možnost si monitory nikde poslechnout a tak se prohrabávám jen recenzema a diskuzema.

Vybírám aktivní monitory na poslech rocku, punku a metalu k PC do pracovny. Rozpočet až tak pevnej nemám, ale rád bych se s monitorama vešel do 10k. Mám favorita M-AUDIO BX6 Carbon (uvažoval jsem o BX 8 ale ty už jsou moc velké), jako druhou variantu mám KRK Rokit 5G3. Místnost je cca 20 m2.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 20. 7. 2015 19:22

ako daleko budes od repro? ak mas stol pri stene, odporucam odsunut 20cm a dat stojany http://www.thomann.de/cz/millenium_bs500_set.htm
(v CR ich kupis od ineho predajcu trochu drahsie)

http://www.thomann.de/cz/swissonic_asm7_b_stock.htm
http://www.thomann.de/cz/swissonic_asm7.htm
moznosti je kopec, ale maudio a krk by som vyhodil
z drahsich napr http://www.thomann.de/cz/adam_f5_stand_bundle.htm

zvukovku/dac mas aku? rozpocet zvlast?
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 21. 7. 2015 06:25

Na ty Adamy čtu chválu, když mě se prostě nelíbí. Skoro jsem byl rozhodnutej pro Rockity G3. Zamlová se mi basreflex vpředu, doladění výšek a basů na vyhybce a také vzhledové. Četl jsem na ně kritiku, že nejsou úplně neutrální a mají silnější spodek, což bych skoro i ocenil. Nepotřebuju přesně analizovat zvuk.

Zvukovka je rozpočet mimo. Zatím s největší pravděpodobností Audioquest DragonFly, nebo něco interního do PC. Od repro sedím cca metr.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 21. 7. 2015 11:56

xonar st / stx (bazar vyrazne lacnejsie, ak nenajdes, tak aj esi julia sa da najst za zlomok ceny)

adam f5 / f7 maju basov v beznej miestnosti tiez viac

rokit si skus niekde vypocut, basy nekonkretne, zahuhlane, stredy suchsie zafarbene, hlavne maju svoj zvuk - neukazu cely feeling nahravky

trochu nad limit, ale o triedu dalej
http://www.thomann.de/cz/focal_alpha_65.htm
pripadne http://www.thomann.de/cz/focal_alpha_50.htm
aj ked nezobrat 6,5" by bola skoda
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 21. 7. 2015 18:49

Já vím že to je nejhloupější kritérium pro výběr reproduktorů, ale ty Fokaly jsou ještě ošklivější jak Adam. Na druhou stranu se mi ty Adam F5 začínají zamlouvat.

EDIT: jak si stojí proti Adamům F5 ESI uniK 05+?
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 21. 7. 2015 21:37

ESI Unik 05+ su rovnako dobre ako adam f5

s bassreflexom vzadu je toho kopec
Mackie CR4
Fostex PM04.d
Fostex PM05.d
Mackie MR5 mk3
Mackie MR6 MK3
JBL LSR 305
Presonus Eris 4.5
a kopec dalsich

s bassreflexom predu este
Presonus Eris 5
Prodipe, RCF ...
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 21. 7. 2015 22:12

S tím vším, cos vypsal, chybu neudělám? Zvláštní je, že v časopisech a na né úplně audio zaměřených webech se tlačí M- Audio BX a KRK Rokity, ale když o nich hledám info hlouběji, chválu nenacházím.

Já k sobě uvedu ještě jeden extrém. Budu na tom poslouchat i staré nahrávky různých rockových a punkových kapel, které vznikaly v takových studiích, že je nelimituje snad ani 128 kbps bitrate. Právě některé alba mám i v takových "kvalitách".

Vzhledem k tomu, že bezztrátové audio vpodstatě nevedu a poslouchám mp3 128-320kbps a občas jako kulisa online rockradio, obávám se, že investuju zbytečně. Chci si ale udělat radost, občas si pustím něco kvalitnějšího, ale drtivá většina budou valné/nevalné mp3.

Dá se na takových monitorech poslouchat i takový brak? nejsou k uším milosrdnější stávající Creative T40? Průšvih je, že nějaká 30 let stará alba fakt najdu jen na ulozto jako 40 mB mp3 album a CD vzácně na Aukru.

Původně jsem plánoval spíše zesilovač Denon s D/A převodníken (Denon PMA-50SPE2) a k tomu nějaké regálovky.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 22. 7. 2015 00:18

vpohode, skrtol by som v tom pripade akurat jbl,fostex,rcf a mozno prodipe

ak budu niektore nahravky ostre, tak uberes vysky ekvalizerom za par sekund, tot vse

rozdiel medzi xonar zvukovkou za 30e(15 bazar) a xonar za 170e(100 bazar) je asi ako 256kbps mp3 a flac
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků