Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 6. 2017 07:32

Ahojte, mám možnost Oppo HA-2SE připojit ke studiovým monitorům (line out). Co by k tomu bylo tak nejadekvátnější?
Na stůl nebo na stojany, ale spíše stojany rovnou, ať mi to na stole nezavazí. Víceméně Oppo HA-2SE mám pořád v brašně při přemisťování z práce do práce a z domu atd., zapojuji do toho hlavně sluchátka v práci i doma. Ale na doma po nové úpravě minipracovny jsem si říkal, že by mi postačilo na takový ten relaxační poslech nějaký studiové aktivní reprobendy s tím, že do externího stolního DACu bych ještě nemusel investovat nějaký ten rok třeba. Investice za pár dejme tomu do 10-15k Kč.
Vyskakují mi tu varianty jako např. JBL 305/308, Focal Alpha 65/80. Stůl je rozměrově atypický (bývalý jídelní), kde hloubka od hrany stolu kde sedím je 150 cm. Takže reprobedny by nebyly např. ve vzdálenosti podobné např. běžnému monitoru kde se pozorovací vzdálenost od očí doporučuje mezi 60-70 cm... ale někdy až za tou hranicí.
Nosičem hudby hlavně MacBook Pro, který také beru stále s sebou, čili po příchodu domů jen zapojím a poslouchám. Umístění pracovního (poslechového) stolu je hlavně v prostoru, nikde u zdi, maximálně po levé ruce knihovna plná knih, ostatní strany bez stěn či překážek. Proto jsem zvažoval ty stojany.
Hudba žánrově nevyhraněná - od klasiky, přes rock až k elektronické hudbě. Čili mišmaš. Děkuji za tipy či nasměrování jinam.

Edit: hraju doma i na kytaru a čas od času jsem leccos nahrával (Zoom H4n), budu tedy pak řešit v budoucnu i koupě zvukové karty (např. zn. Focusrite či Steinberg). Proto jsem si vytipoval zrovna tyto bedny (Focal, JBL).

rozkres.jpg
wikxzen
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 20. 6. 2017 20:08

furt to iste: focal alpha 65 alebo fluid audio fx8
pokial nebude monitor medzi repro a vzdialenejsim uchom, tak je to ok
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sx02 22. 6. 2017 15:00

Mám dotaz - pouštím si muziku zejména z PC, přes nicmoc externí zvukovku a chtěl bych si k tomu pořídit aktivní monitory (teď tam mám šílené logitechy 2.1), nicméně tentokrát je klíčový problém velikost - mám malý stůl a třeba takové KRK RP4 jsou už víceméně za hranci toho co se mi tam vejde. Presonus 4.5 jsou tak maximum a trošku mě u nich děsí reference na problémy s kvalitou po čase.

Dokážete mi doporučit ještě nějaké zejména "mělké" reproduktory? Hledám 2.0, poslouchám rock/metal + najazzlé věci, elektroniku minimálně. Cena do 6-7k max.
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod Rhymes986 26. 6. 2017 20:21

Já si k pc koupil tyto https://m.alza.cz/bose-companion-tm-2-i ... 12.htm?o=1 a jsem spokojeny. Hrajou tak jak jsem ještě neslyšel. Já do té doby měl logiteh 2.1 stály 4900,- ale moc prebasovane. Poprvé jak jsem si pustil ty Bose tak už ani subac nechci hrají čistě a slyším u nich to co jsem nikdy s těma logitechama neslyšel. To je můj názor
Rhymes986
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sx02 27. 6. 2017 14:27

Díky, na tyhle jsem nepomýšlel - mají rozporuplné recenze a na mě je to zase moc malej plasťáček :-)
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 28. 6. 2017 08:12

Mě se z malých stále velmi dobře poslouchají Audioengine A2 (A2+). Precizní zpracování, výborný zvuk s ohledem na rozměry. U mě doma hrají pořád a stále neomrzely. :-)
http://www.positronix.cz/audioengine
A2+ jsou již bohužel dražší než A2.

Připomínám pár svých recenzí.
http://recenze.puschpull.org/
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 2. 7. 2017 11:21

ale chod uz dakde, nazov temy je monitory :D
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sx02 2. 7. 2017 17:17

Andreji, vím, že doporučuješ pětipalcové reproduktory. Je něco ze čtyřpalcových do bys ještě "přežil"?
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 2. 7. 2017 18:10

6-7k par ci kus?
monkey banana, fostex
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sx02 2. 7. 2017 21:14

Bohuzel za par :-(
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod 321910336 7. 7. 2017 15:01

čau, rozhoduju se mezi Microlab Solo6c a Kurzweil KS-40A, zdroj telefon+spotify premium, nebo raspberry pi na filmy. Z hudby hlavně pop, občas i jiné žánry, v poslední době i vážná hudba. Limit 3000 kč. u Microlabu se mi líbí dálkové ovládání a dva vstupy, Kurzweil má zase hodně pozitivních ohlasů. Do budoucna plánuji externí zvukovku, ale zatím si musím vystačit s tím co mám. Nebráním se ani jiným návrhům, ale platí cenový limit.
321910336
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 7. 7. 2017 19:14

Solo6C mám, sú super (6,5" woofer, i keď samozrejme treba rešpektovať cenu), osobne ich mám rád, diaľkové je veľmi veľmi komfortné. Jedno, na čo upozorním je vstavaný zosilňovač, nie je nič extra - je počuť šum, v úplnom úplnom tichu ho môžeš pri stole počuť a pri konkrétnych hlasitostiach (21, 31,...) sa k tomu pridá také pískanie (ale len na tých hlasitostiach). Ale to je u všetkých Solo6C (overené od ešte iného človeka). U KS-40A nie je nikde uvdené, o aký typ zosilňovača ide, no vzhľadom na rozdiel v "šťave" predpokladám, že to nebude tzv. Class D, takže by si tam nemal zaregistrovať nejaké šumy a interferencie v pokoji.

Ja sa budem tento mesiac sťahovať a 6C by som predával, tak trebárs 2100,- by bola cena, ak by si mal záujem.

Alebo, čo by som možno asi zvážil najviac sú tieto AQ M23
viewtopic.php?f=1872&t=1261739 .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinzmarsu 7. 7. 2017 20:51

Kurzweil KS-40A mám cca 3 roky a v podstatě spokojenost. Kvalitní provedení, žádný šum ani jiné pazvuky. Výkon na blízký poslech u pc, nebo ozvučení malé místnosti dostačující. Na svoji velikost a cenu hrají dobře, ale samozřejmě mají své limity a nejde od nich očekávat výkon ani spodní kmitočty jako u větších repro. Trošku otravné může být ovládání hlasitosti na zadní straně a rozhodně k nim doporučuji nějakou lepší zvukovku než je ta integrovaná.
martinzmarsu
Junior

Odeslat příspěvekod 321910336 7. 7. 2017 21:40

Různé pazvuky nesnáším, ale nebudu u repro sedět nějak moc blízko. Ty AQ M23 vypadají dobře, ale proletěl jsem recenzi a jsou prý hodně směrové, což by mi asi vadilo. Banka by si přirazila peníze za převod do zahraničí plus pošta a už by to bylo na dostřel těm co jsem zmínil, i když chápu že zvuk by byl lepší, ale bazarovým věcem se snažím vyhnout. Zatím vedou KS-40A, ovládání zezadu mi nevadí, na současných repro je zepředu a stejně na to hrábnu tak jednou za půl roku. Čekám jestli se ozve někdo kdo má přímé srovnání abych věděl jestli ty Solo6c mají lepší zvuk, který by vyvážil ty problémy s bručením, šuměním a pískotem.
321910336
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 8. 7. 2017 10:36

Pošta? Do 5€ (Zásielkovňa, výber na ktorejkoľvek pobočke). Poplatok/kurz už podľa banky. Napríklad zobral som nákup CZK (t.j. ty mu pošleš na účet CZK a ráta sa konvertovanie jemu na EUR) zo sumy 85€ - je to ~2185,-. Poplatok potom podľa banky ale väčšinou je to do 100,-.
Všetky reproduktory sú "smerové", pokiaľ nemáš nejaké špeciálne riešené pre uniformné rozloženie priestoru. Aj Solo6C sú "dosť smerové".
Ja som osobne za tie MQ23.

Inak, KS40 vs Solo6C, treba hľadať
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... b#p8709791 .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků