Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marts 20. 1. 2020 20:33

Teď jsem se díval na parametry těch LSR305P (a vlastně celá 30x řada) - mají psaný odstup signál šum 75dBA. U JBL si člověk musí pořádně připlatit aby to nešumělo - model 705 má 92dBA. Takže ekonomické rozumně šumící monitory je fakt třeba hledat jinde.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 1. 2020 23:35

PetSild píše:Jenže ty máš nejspíš starší JBL generaci LSR305 a já myslím tu novou LSR305P MKII.

-- 19. 1. 2020 23:22 --

Co říkáte na KRK Classic 5: https://kytary.cz/krk-classic-5/HN211045/

Popisek na Kytary.cz
KRK Classic 5 je reinkarnací jednoho z nejprodávanějších studiových monitorů vůbec – Rokit 5G3. Třetí generace Rokitů, z které vychází i Classic 5, přinesla oproti svým předchůdcům z druhé generace řadu vylepšení, mezi které patří přepracovaný zesilovač třídy A/B s vyšším výkonem, nižším zkreslením i šumem a nový výškový tweeter, který hraje čistěji a zvládne až 35kHz. Změnou prošla i skříň monitoru, která díky zaoblenějším hranám lépe řeší problémy nežádoucích difrakcí a rezonancí a poskytují bohatší stereo obraz. Přepracovaný basreflex zvýrazňuje spodní pásmo.

KRK repro sú...hnus. Ak chceš niečo iné, tak Mackie MR524 alebo MR624.

Inak, ja pri LSR305 mám o šum postarané, nie sú naklonené presne na mňa ale o pár ° (smerom od hlavy preč) a hneď je to omnoho lepšie. Taktiež záleží aj na vzdialenosti, chalani, nezabúdajte, že pri takýchto reproduktoroch (a pri väčších to platí ešte viac) im musíte dať nejaký priestor, pokojne aj ten meter. Minimálne to prospeje basu.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 21. 1. 2020 07:44

mr624 jednoznacne
z mensich fluid f5
ale mohol si precitat aspon jednu stranu dozadu
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetSild 21. 1. 2020 13:49

Co jsem stihl přečíst na zahraničních fórech, tak KRK jde hodně do basů k hifi přednesu, což u monitorů není úplně žádoucí. Přesto jsou ve světě velice oblíbené a porůznu ve všech studiích, berte :) to s rezervou.

Na ty mr624 :) se rád podívám, ale na první pohled horní mez 20KHz je proti konkurenci nízko?
PetSild
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 1. 2020 23:04

Málo kto vôbec dokáže počuť v takých frekvenciách, to je úplne irelevantné.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rosta69 11. 3. 2020 18:00

Existuji studiové monitory co hrají spíš jako Hifi bedny? Potřebuju hoooodně výček a doré basy s předním basreflexem... poradí někdo? KRK jsem měl a nechci.
Rosta69
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 3. 2020 22:23

Zaujímavé, že podľa toho, čo preferuješ sa ti KRK nepáčili, sú známe výškami (ale keď som počul demo, tak mne prišli proste len ako šit). Prečo potrebuješ predný basový port? pokiaľ nemáš repro kolmo k stene a doslova pricapené, tak vôbec by som to neriešil.

Aký máš veľký priestor na stole?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 12. 3. 2020 10:04

koukl bych na Tannoy Reveal 802
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheoVic 19. 3. 2020 13:50

Zdravím, uvažuji o koupi JBL LSR 305 a chtěl bych poradit co k tomu z cz shopu, abych to propojil s mou tv optikou (v ceně cca 2-3 tisíce může být i bazar). Já se v těch převodnících nebo co to je nevyznám. Díky za odpověď.
TheoVic
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 3. 2020 17:04

Bude to aj reálne k TV? Ak áno, tak tomu potrebuješ pridať prevodník s predzosilňovačom s optickým vstupom a ovládačom - toto našťastie nie je najmenší problém, na scénu prichádza SMSL Sanskrit 10th, čo je okrem iného aj kvalitný prevodník, aktuálne je v červenej za $80
https://www.aliexpress.com/item/32947355467.html
alebo za $85 aj v modrej
https://www.ebay.com/itm/SMSL-Sanskrit- ... 2500806560 .
Odporúčam pri oboch potom napísať do poznámky k objednávke, nech tam uvedú hodnotu ako napríklad $13.99, pre istotu, raz som sa popálil, keď som predpokladal, že to spravia a nakoniec tam dali reálnu sumu a prišiel list.

Ja viem, škoda, že nie je proste čierna verzia ale...
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheoVic 19. 3. 2020 20:32

Dropadred: a šlo by třeba i toto a s tv bych to propojil přes BT ?
https://m.alza.cz/sennheiser-bt-t100-d5551306.htm
TheoVic
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 3. 2020 20:16

Moja otázka je ako by si to pripojil k LSR305P. Tie majú analógový vstup a tá krabica má len analógový vstup a vysiela BT. Ty potrebuješ krabicu, ktorá:
- je DAC, teda prevodník
- má optický vstup (SPDIF)
- má analógový výstup (nevadí, ak len cez RCA konektory, RCA>XLR kábel stojí pár korún v napríkald Muzikeri a ako základný kábel je v pohode)
- ak je to k TV, tak naozaj by mal mať diaľkový ovládač.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stěrače na ponorku 27. 3. 2020 20:57

Zdravím, vybírám repro k PC a pročítáním diskuzí jsem skončil na tom, že to asi budou studiový monitory.

Reproduktory budou sloužit na poslech hudby, hry a filmy, ne na profesionální zvukařskou práci, ale ocenil bych co nejvěrnější a nejčistší zvuk (i potichu) bez nějakého "vylepšování", přehnaných basů (basy opravdu nemusím) apod. Ideálně aby měly alespoň ovládání hlasitosti (případně sluchátkový jack) vepředu. Ze sluchátek co jsem zatím měl, mě asi nejvíc oslovila značka Etymotic právě tou čistotou zvuku, a tím kolik věcí je tam slyšet zaráz.

Poslouchám hlavně pop, rock (indie, punk), melodický metal (např. kapely jako Flogging Molly, Nightwish, Within temptation apod); žádný hiphop, techno nebo death metal.

Z toho co jsem tak procházel nabídku a ptal se prodejců, se rozhoduju mezi:

PRESONUS Eris E3.5
PIONEER DJ DM-40

Pokud by se to opravdu extrémně vyplatilo a byl to megamoc rozdíl, asi bych byl ochotnej uvažovat i o JBL LSR 305 P Mk II...

Poradíte? (ideálně lidi, kteří je skutečně slyšeli) díky.

(zvukovka je integrovaná ALC1220P, nepočítám s koupí samostatné)
Stěrače na ponorku
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramones 27. 3. 2020 22:02

Presonus a Pioneer jsem neslyšel, ale JBL vs Focal v podobné velikosti ano.
Vybral bych si JBL.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 29. 3. 2020 09:40

fluid f5 a cason povinne zvukovku
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků