Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 6. 4. 2013 16:09

Normalka nerozohrate bedne. Skoro nic nepoznas. Esi po rozohrati budu basovat menej, alesis naopak zacnu basovat.

Zapojil si v predajni aj dake bedne, co ti nesumeli?
Mne adamy sumia len z 30cm a to extremne potichu. Pc mam skoro nepocutelne, 400rpm fany.


joudá - 35Hz - 30kHz (±3dB),
39Hz - 20kHz (±1.5dB)
Kde tam mas tu boulu na basoch? :mrgreen:
Naposledy upravil Andrejsvk dne 6. 4. 2013 16:33, celkově upraveno 1
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 6. 4. 2013 16:16

nevim vo co go, ale hlavní nevýhoda těhle pindítek je ve vysokém zkreslení pokud se dají nahlas, spíš než v papírově nevyrovnané frekvenční charakteristice.

xgandalf píše:Nevýhoda, a pro mě naprosto fatální záležitost, je problém, kterýho se u levnějších repráků asi člověk nezbaví. Jedná se o šum, který se ozývá z výškového reproduktoru. Ne, že by to bylo něco fatálního, běžný PC to přebije fanama, ale já jsem na tohle obzvláště citlivej a mám i PC sestavený tak, aby bylo co nejtišší, takže mi to principielně vadí. Např. takový ALESIS M1 Active 520 ale šuměly i z basáku, takže ve srovnání s nima jsou ESI zlatý... :D


to je obecně problém, že tyhle malé monitory připomínají repráčky k PC. protože to jsou repráčky k PC.

pokud chceš za pár šušní něco, aby ti to nešumělo a pěkně hrálo i při vyšší hlasitosti, je asi lepší koupit nějaké bazarové regálovky a klasický zesilovač.


čili podle tlusťocha eda si na monitorech za 5-10 klacků/pár metal nepustíš :.D

Naposledy upravil joudá dne 6. 4. 2013 16:43, celkově upraveno 6
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 6. 4. 2013 16:36

joudá píše:elektro se na rovných bednách nedělá ani náhodou. se podívej co mají ve "studiu" třeba dada life.

no ide o to, ze tam ma velmi rovne bedne
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 6. 4. 2013 16:40

no ale má je tam nalepený na stěnu, čili si tam tu bouli dělá uměle "špatným umístěním"
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 6. 4. 2013 16:49

Nebud smiesny, ma ich od steny aspon 25cm, po stranach ma akusticke panely.
Aj keby ich mal na stene, tak by to nevadilo, kedze vzadu bassreflex nemaju.
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 6. 4. 2013 16:56

to je uplně jedno, takovéhle akustické panely ti hluboké basy nevytlumí ani náhodou.

to ti vytlumí jenom jehlany v nějaké vzdálenosti.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 6. 4. 2013 17:01

Andrejsvk píše:Normalka nerozohrate bedne. Skoro nic nepoznas. Esi po rozohrati budu basovat menej, alesis naopak zacnu basovat.

Zapojil si v predajni aj dake bedne, co ti nesumeli?
Mne adamy sumia len z 30cm a to extremne potichu. Pc mam skoro nepocutelne, 400rpm fany.


Nevím jak ESI, ale o Alesisech pochybuju - ten zvuk mi prostě nesedne, nesedl mi ani u dražšího modelu, takže tady to bude to samý.
Jinak zkoušel jsem i Yamahy pro porovnání, ale ty byly celkem velký - ale tichý. Zvukově se mi moc nelíbily, jsou docela technický.
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 6. 4. 2013 17:08

já tu mám na prodej mission 781, nechal bych je tak za 7 tisíc, myslím, že by jsi byl spokojen, hrají fakt super. akorát to k nim chce ještě nějaký zesilovač no.

http://www.unisono.cz/obchod_vyrobek_v2.php4?id=916
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 6. 4. 2013 17:12

Ale chod uz niekam. Tie tvoje kramy tu nikomu nenanutis.

joudá píše:to je uplně jedno, takovéhle akustické panely ti hluboké basy nevytlumí ani náhodou.

to ti vytlumí jenom jehlany v nějaké vzdálenosti.

Rozhodne toto patri medzi jeden z tvojich top hlodov. :mrgreen: :roll:
A ja som panely spomenul len preto, keby si si nahodou myslel, ze je to stena, bo u teba clovek nikdy nevie.

xgandalf - nutim ti snad tie alesis? len pisem, ze rozohrate basuju viac ako surove
Naposledy upravil Andrejsvk dne 6. 4. 2013 17:15, celkově upraveno 1
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 6. 4. 2013 17:14

btw, pane ajnštajn proč si myslíte, že se vám u měření v místnosti objeví vždy nějaká boule na basech? protože vytlumit hluboké basy téměř nejde. a rozhodně to nejde nějakou deskou, kterou nalepíš na stěnu reprosoustavy.

a pokud máš bednu takhle zasrčenou v kukani, tak to bude přesně dělat basový kick jako prase. Protože se to hodně blíží tomu, když ty bedny nacpeš do kouta. A vzdálenost od boční steny je paradoxně mnohem důležitější, než od zadní. Zatímco při zavření obou uší ti může u zadní stěny stačit tak 20 cm, tak u boční stěny potřebuješ tak minimálně metr, jinak se dočkáš zkreslení nejenom na basech jako prase.

takovéhle desky ti možná vytlumí basy směrem ven, ale směrem dovnitř uplně minimálně.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 6. 4. 2013 17:29

Z toho videa fakt nepoznam, co za akusticke panely tam ma.
Aj keby to bola len doska na pruznej konstrukcii, teda rezonancny absorber, tak to pohli ovela viac basov, ako tie tvoje komicke ihlany, ktore maju na 125hz pohlitovost mozno tak 0,05 :mrgreen: .
Od bocnych stien tam ma mozno 70cm.

Prosim, vobec tu neries akustiku. Bo o nej nemas ani paru.
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 6. 4. 2013 17:41

tak zřejmě máš nějaké vědomosti, které nemá nikdo na světě a proto mají všichni kdo měří reprosoustavy v místnosti na basech bouli, kteoru ty umíš vytlumit, pomocí toho, že repráky postavíš do výklenku.

navíc by mne zajímalo, kde jsi přišel nato, že akustické panely se umísťují tak aby byly v přímém kontaktu s boční stranou ozvučnice.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 6. 4. 2013 17:58

Ja bedne do vyklenku nedavam. Ani akusticke panely nedavam k bocnej strane ozvucnice.
Ako si preboha k tomu dosiel?
Zajtra napises, ze som poslal raketu na severnu koreu :roll:
Ty si dokonaly priklad trola.
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 6. 4. 2013 18:06

došel jsem k tomu tak, že mi dáváš jako vzor "rovného" zvuku takovéhle nesmyslně umístěné bedny.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 6. 4. 2013 18:13

Tie bedne ma v tom priestore umiestnene najlepsie ako moze.
Ja ti nic ako vzor nedavam preboha. Ty si smaril video, ze aha na akych basovych monstrach mixuje, ze na elektro rovne bedne nie. Ja som ti napisal, ze tie bedne su velmi rovne. A ty si zrazu zacal splietat koniny o akustike. :roll:
Konec, bo vytiahnes este vacsie koniny.
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků