Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 28. 12. 2018 21:06

HTPshop má ty Toppingy, S.M.S.L. apod. i tak hodně předražené, na to, že to stejně objednává z Číny. Chápu, drží na to záruku a v případě závady je to prakticky neopravitelné a do Číny i nevyreklamovatelné.
Já jsem si objednal Topping MX3 na Aliexpressu za nějakých 120$ a přišel mi přes Estonsko, takže bez doplatku cla a DPH. Výsledná cena cca 2600,- Kč.
Pokud máš tu odvahu a měsíc počkáš, tak to koupíš za poloviční cenu.
O vyšší poruchovosti jsem nic neslyšel.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 29. 12. 2018 17:06

rasgon píše:
dropadred píše:
rasgon píše:Ten proud tady asi bude horší, přece jen jsem ve starší bytovce. Zkoušel jsem i ten mobil nabíjet a zároven ho mít připojený k monitorům a at se nabíjí nebo ne, tak monitory jsou čisté. Zkoušel jsem i jiné zásuvky/prodlužovačky - bez úspěchu. Notebook hučí skoro jako počítač, pokud ho vypojím ze sítě tak to nemá žádný vliv. Je to stále, nepřerušované hučení asi tak okolo 60hz. Občas je slyšet i taková tichá digitální morseovka. USB bude asi v pohodě, zkoušel jsem všechny USB sloty na PC i na notebooku a nic to nezměnilo. Do Focusrite jde čistý signál z PC, protože když do Focusrite zapojím sluchátka, tak je zvuk čistý, bez hučení. Takže se mi zdá, že to hučení vzniká až někde na cestě mezi Focusrite a monitory - tj. v nesymetrickém propojení XLR - RCA. To feritové jádro bych měl dát na který kabel?

Pff, je možné, že paseku to robí, až keď zapojíš viac zariadení. Skús potom tie ostatné veci, o ktorých som písal, tie by mohli pomôcť. Toto by ti ale teoreticky mali robiť potom hocijaké repro (neverím, že je nejaká vada v zosilňovačoch).


Tak jsem ty monitory vzal do elektro obchodu, tam jsem připojil zvukovku přes USB k nějakému notebooku a ke zvukovce jsem připojil ty stejné kabely XLR-RCA. Reproduktory byly tiché. Žádný brum. Takže kabely jsou asi ok? Problém je v elektrickém proudu? Už to fakt nechápu.

Áno, už som písal, že sú to zemniace slučky, takže u seba doma musíš riešiť nejaké z týchto riešení (alebo aj iné, kto vie), uviedol som ti aj niekoľko prípadov. Káble s tým to nemajú nič spoločné, bohužiaľ. Škoda, že Focusrite nemá XLR výstupy, to by pravdepodobne vyriešilo situáciu (odsekol by si na strane vstupov do monitorov Pin 1 (tienenie) a prerušil by si "slučku"), takto ale nie (návratový signál na RCA sa zapája na Pin 1 aj 3 u XLR, takže tam by to nemalo zmysel).

Matchless píše:Došlo k výraznému zdražení a zařízení vykazuje zvýšenou poruchovost."= díky za info

škoda a ještě poruchovost= tak tetˇnevím ?

Bohužiaľ v podstate iné možnosti nie sú, takže nie že by bolo vo všeobecnosti z niečoho na výber.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rasgon 29. 12. 2018 19:16

Myslíš že by to vyřešil vyšší model Focusrite, který má TRS výstupy? Mohl bych vyměnit ten svůj model za vyšší, který je má a pak to propojit přes TRS-XLR. Jinak ty píšeš, že u XLR je pin 1 a 3 propojený, ale když rozeberu ty mé XLR kabely tak pin 3 není s ničím propojený a nejde z něj žádný drát. Viz příloha.
Přílohy
xlr.jpg
rasgon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 29. 12. 2018 20:45

Je prepoklad, že pri symetrických zariadeniach je PIN 1 (tienenie) pripojené na šasi zem, takže pri zemniacich slučkách (hlavne ak si spozoroval, že slúchadlá problémom netrpia) by si týmto mal odstrániť práve toto konkrétne spojenie, ktoré by malo vyriešiť tento problém, vo zvukarine toto robia často.

A otázka je, Focusrite používaš? Ten je tak akurát dobrý pre mikrofón a 160€ za 2i4 nie je práve päť korún.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rasgon 29. 12. 2018 20:53

Nepoužívám, koupil jsem to jen proto, abych vynesl ten zvuk z PC skříně ven. Co jiného by jsi doporučil místo toho?
rasgon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 30. 12. 2018 15:21

Odporúčaní by bolo, len ideálne by bolo myslieť aj na prítomnosť tvojho špecifického problému.

Inak, napadlo mi, že toto by ti mohlo pomôcť
https://hifimediy.com/usb-isolator
len zase toto tiež nestojí päť korún.

A potom čo sa týka prevodníčku, tak ak chceš používať aj slúchadlá...asi som dnes nejaký nedospatý, nejako mi napadá len
https://www.schiit-europe.com/index.php ... e-amp.html
a potom ostatné veci z Číny ale nič konkrétne mi teraz veľmi nenapadá, možno ešte Fiio E10k alebo potom niečo od ruky, možno by bolo ideálne pre istotu riešiť veci s tým izolátorom, ktoré sa napájajú len z USB.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 3. 1. 2019 20:40

Ahojte,

prosím Vás neviete mi poradiť s jednou otázkou.

Je možné prepojiť k domácemu kinu aj môj subwoofer TEMBLOR T10, ktorý využívam k štúdiovým monitorom pri PC? 

Vstup na subwoofery mam XLR TRS, ale aj dva cinche a z receiver ide jeden cinch pre sub.To by mohlo ísť nie? Na jednej strane jeden cinch receiver a dva cinche na sub alebo to takto jednoduché nebude?
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 4. 1. 2019 12:03

Môžeš pokojne prepojiť a do subu to pripojíš na ľavý alebo pravý kanál (vstup do subu). Ak by z nejakého dôvodu šiel plný signál (počul by si, že sub sa snaží prehrávať aj stredy), tak myslím, že by mal fungovať aj cut-off (malo by to byť tak, že podľa nstavenia rozdelí interne frekvencie, ktoré si nechá a ktoré by pri signále celého spektra poslal ďalej repráčikom) na zadnej strane. Ale ak to vieš nastaviť už priamo v receivere, tak je to ideálne.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 4. 1. 2019 17:01

Ja ak tomu správne chápem.. keďže receiver ma samostatný výstup na sub (1 cinch) tak on to už rozdelí.

To znamená že potrebujem kábel kde na jednej strane budú dva cinch?
Napr. https://www.alza.sk/inakustik-star-7-5m-d2431738.htm

Alebo ako píšeš že iba do jedného cinch vstupu na temblore? Keďže temblor ma vstup cinch dva vedľa seba.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 4. 1. 2019 21:51

Hovoríš, že máš prijímač: "z receiver ide jeden cinch pre sub.", takže normálne zober jeden RCA <> RCA kábel a zapoj ho z prijímača do subu do ľavého kanála (alebo pravého, ono to interne pre sub aj tak robí mono, takže by to malo byť v pohode).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 4. 1. 2019 21:54

Takže stačí jeden..ok..myslel som že treba obidva. Zrejme by to ale nevadilo. Vďaka za radu.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 1. 2019 00:14

Nemalo by, ono ten sub je na to, aby si šiel z prevodníka alebo predzosilňovača rovno do subu a ten interne vie odrezať frekvenciu z line signálu, ten poslať na výstupy a zvyšok rieši u seba. Ak to ale chceš kŕmiť len výstupom pre sub, tak by to malo byť jedno ale je možné, že to bude nakoniec naozaj štrajkovať a chcieť potom 2 RCA a potom by trebárs 1x samec RCA > 2x samec RCA kábel bol potrebný.

A zapojené chceš mať na sube naraz aj monitory aj kino, či teraz bude dedikovaný pre kino?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 5. 1. 2019 05:31

Chcel som ten sub vyskúšať využiť aj pre kino. Zrejme nebude moc potrebný ale napr. pri filmoch som ho chcel zapojiť aby som nemusel kupovať ďalší sub a teda aj ušetriť. Čiže by išli vtedy len repro pre kino a sub temblor. Monitory zapojené by síce boli ale vypnuté. V tom problém nevidím.

Ak by ten sub takto mohol fungovať tak by bol pekne využitý.

Veď ked budem mať všetky potrebné komponenty doma tak to zistím.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod rasgon 7. 1. 2019 19:36

Tak mám tu aktualizaci. Kabel byl opravdu špatně zapojený. Napsal jsem do firmy (Bespecco), která je dělá a napsali mi, že jsem náhodou dostal kabel ze špatné várky a že jich takových na skladě mají víc. Poděkovali mě za upozornění a poslali mě kabel nový, už správně zapojený. Bohužel ani to nepomohlo. Koupil jsem proto odrušovač signálu Sinus Live GL-205 a zapojil to mezi zvukovku a výše zmíněným kablem do monitorů. Žádný brum, monitory jsou konečně tiché. Takže to asi je zemní smyčkou? Jinak u těch notebooků jsem zjistil, že to je komplikovanější. Všechny notebooky jsou tiché (i bez odrušovače), pokud oba monitory zapojím do stejné zásuvky. Samotné zapojení notebooku (jestli do sítě, nebo přes baterii) nemá vliv. Samozřejmě jsem to stejné zkusil i s počítačem a monitory jsem zapojil do stejné zásuvky kde je PC a tam to nepomohlo. Opravdu nechápu jak je to možné.
rasgon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 8. 1. 2019 10:53

Áno, izolátor je jedna z možností, tie sú ale dosť nevyspytateľné, niektoré len spôsobia pokles napätia (prejaví sa to ako tichšia hlasitosť pred/po pri rovnakej hlasitosti na monitoroch), iné ale môžu ovplyvniť aj signál a niekedy ako low-pass filter. Obávam sa, že to môže byť aj tento prípad, teda
https://www.conrad.cz/odrusovaci-filtr- ... ch.k379234 (posledné hodnotenie).

Každopádne je pomerne lacný a ako záplata je to super ale možno by som porozmýšľal na lepšom riešení (hlavne, keď si spomínal, že mikrofón nepoužívaš).

A ostatne, slučky sú omnoho menší problém pri nových elektro-inštaláciách a často zapojiť všetko do jednej predĺžovačky problém odstráni (je to o tom, že dve zástrčky, pokiaľ inštalácia nie je podľa hviezdicového návrhu, majú rozdielny potenciál k Zemi a to spôsobí rozdielové napätie...proste, to spôsobí 50/60Hz brum), lebo napájaš zariadenia, do jedného bodu v inštalácii ale ak ani to, tak buď je to problém predĺžovačky alebo potom už naozaj neviem. Ak nie, tak to je o tom, aby si ideálne prerušil zemniace spojenie medzi zariadeniami alebo aspoň zredukoval počet takých zariadení (napríklad ako keď použiješ optiku a z reťazca odstraníš PC).

Základom by bol prevodník, ktorý má osobitné napájanie a optický vstup (ak máš možnosť ísť z PC cez optiku) a symetrické (XLR) výstupy, tam by si potom mal možnosť prepojením prerušiť PIN 1 v kábli (ale to musí byť XLR <> XLR, kedy Pin1 má na sebe zem) - toto by malo problém vyriešiť kompletne, bez kompromisov. Avšak problém je prevodník s XLR výstupmi. Väčšinou je to aj o väčšej investícii ale celkovo by to bol zdroj na úrovni ako zo strany prevodníku samotného, tak zo strany slúchadlového výstupu.

Ale hlavne, že si problém teraz vyriešil, užívaj v zdraví a potom keď, tak sa môže niečo riešiť. Mne práve teraz ale nenapadá žiadne riešenie so symetrickým výstupom za ľudské ceny. Dokonca bohvie, či najlacnejšia voľba nebude Scarlet 2i4.... :D
Bohvie, či jedno z alternatív by nebol Cambridge Dacmagic Plus od ruky za babku. Nevadí, určite by sa nejaký našiel, len mi teraz nič nenapadá.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků