Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Matchless 25. 12. 2018 12:36

Monitory aj zvukovku do tých 8000,-?

néé jenom zvukovku do 8000 kč .

ale jak zde zaznělo taky mě laká ten Topping DX3 Pro.
Matchless
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 25. 12. 2018 17:28

To s tým grafom nerieš, to sa neodrazí v realite.

Tak je to na tebe, aj ten SMSL DP3 vyzerá zaujímavo ale DX3 Pro je lacnejší a ušetríš, keď potom budeš platiť daň + clo.

Ak náhodou DX3, tak tieto ponuky vyzerajú fajn:
https://www.ebay.com/itm/183533820037
https://www.ebay.com/itm/264037795561
https://www.shenzhenaudio.com/topping-d ... sd512.html
alebo EU https://www.audiophonics.fr/en/search?s ... opping+dx3 .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krom-HK 26. 12. 2018 11:13

Jen jedna maličkost mi kazí dojem z DX3 Pro, a to, že v jedné diskuzi někdo zmiňoval problémy s přenosem zvuku přes BT. Krom toho mě už může maximálně čekat nahrání novějšího FW V1.04, který sice neřeší problémy s BT, ale zato zlepšuje celkové chování DAC při převodu zvuku - http://en.tpdz.net/wdzn_detail/newsId=87.html.

Ještě, že tu jsi! Úplně bych zapomněl na daň a clo. Kolik by to dělalo cca procent?
To už se asi vyplatí to DX3 Pro vzít z toho FR obchodu v rámci EU, že? Nebo i v těch dalších obchodech mají dodání v rámci EU?
Omlouvám se za malé OT, ale běžně nenakupuji dražší věci mimo EU.
Krom-HK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 12. 2018 13:15

Odhaduj tak 1,25x násobok v CZK, clo sa môže líšiť v CZ, myslím, že u nás na takúto elektroniku to je 5%. Ale nemusia to čapnúť, ak tie krabičky nie sú veľmi veľké, tak to môže prejsť v pohode, v takom prípade by to mohlo stáť len okolo 160€, čo je super cena.

A z tých linkov len Audiophonics zasiela z EU, takže bez dodatočnej dane+cla. Ale tam aj s odhadom, koľko by si platil daň a clo to vidím pri DX3 o 15€ lacnejšie (to ešte nepočítam dopravu z Audiophonics, tá je okolo 13€). No tam zase by si mal mať príjemnejší prípadný reklamačný proces a 2 ročnú záruku.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rasgon 26. 12. 2018 14:01

Tak jsem si pod stromeček koupil ty Adamy T5V. Hrají fakt výborně, je to obrovský zážitek. Bohužel mám ale problém. Pokud monitory zapojím do FOCUSRITE Scarlett Solo 2nd Gen přes XLR→RCA, tak děsně hučí/bzučí (obzvlášt pokud dám hlasitost na zadním panelu monitorů na max.). To stejné se děje i když je propojím rovnou přes 3,5mm jack do interní zvukovky v PC a i na satelitu. Jsou absolutně tiché pouze pokud nejsou zapojené do žádného audia zdroje (tj. jen v proudu) a nebo pokud je propojím s mobilem/tabletem/čtečkou přes RCA→3,5mm Jack. Čím to může být?
rasgon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 12. 2018 14:16

Toto je klasický prípad zemniacich slučiek - ak je to možné, zapoj ich, prosím, s ostatnými zariadeniami do jednej predĺžovačky a tú do jednej zásuvky.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rasgon 26. 12. 2018 15:25

Tak jsem to vyzkoušel, dal jsem vše do jedné prodlužovačky. Hukot se tím o něco snížil, ale přesto je stále slyšet v celé místnosti a i během písniček. Pokud to zapojím rovnou do zvukovky v počítači, tak to hučí jako kráva. Co ještě mám vyzkoušet? Jak říkám, když jsou monitory zapojené pouze v proudu tak jsou tiché, stejně tak jsou tiché i když je zapojím do mobilu přes RCA a Jack.
rasgon
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod dropadred 27. 12. 2018 13:21

Majú tam staré veci, skús im napísať, či vedia pridať aj nové, potom uvidíš, aká by bola cena.

rasgon píše:Tak jsem to vyzkoušel, dal jsem vše do jedné prodlužovačky. Hukot se tím o něco snížil, ale přesto je stále slyšet v celé místnosti a i během písniček. Pokud to zapojím rovnou do zvukovky v počítači, tak to hučí jako kráva. Co ještě mám vyzkoušet? Jak říkám, když jsou monitory zapojené pouze v proudu tak jsou tiché, stejně tak jsou tiché i když je zapojím do mobilu přes RCA a Jack.

Mhm, toto by už mala byť aj vec elektroinštalácie (že by staré hliníkové vedenie?) a to s mobilom a NTB je fajn, lebo tie zariadenia nemáš pripojené do zástrčky (keby si ich mal zároveň v nabíjačke, tak myslím, že by zase brumeli).

Vtedy vzniká vodivé prepojenie a to je ten problém. Na toto budeš asi potrebovať nejaký izolátor alebo možno by mohlo pomôcť aj feritové jadro
https://www.conrad.cz/feritova-jadra.c1021027
možno by som skúsil skočiť do rádioamatéra v okolí a opýtať sa, či nejaké nemajú alebo nemajú a prípadne aké konkrétne. Len feritové jadro môže pôsobiť aj ako taký low-pass filter, tak dúfam, že to nebude ten prípad.
Potom by som ešte skúsil napísať do fóra https://svetelektro.com/Forum/ , tam by si mohol taktiež nájsť odpoveď.

Ešte je otázka, či to, čo teraz počuješ nie je zašumené USB, aký je tem hukot? Je to jednoliaty tón alebo to znie, akoby sa menil?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rasgon 27. 12. 2018 16:13

Ten proud tady asi bude horší, přece jen jsem ve starší bytovce. Zkoušel jsem i ten mobil nabíjet a zároven ho mít připojený k monitorům a at se nabíjí nebo ne, tak monitory jsou čisté. Zkoušel jsem i jiné zásuvky/prodlužovačky - bez úspěchu. Notebook hučí skoro jako počítač, pokud ho vypojím ze sítě tak to nemá žádný vliv. Je to stále, nepřerušované hučení asi tak okolo 60hz. Občas je slyšet i taková tichá digitální morseovka. USB bude asi v pohodě, zkoušel jsem všechny USB sloty na PC i na notebooku a nic to nezměnilo. Do Focusrite jde čistý signál z PC, protože když do Focusrite zapojím sluchátka, tak je zvuk čistý, bez hučení. Takže se mi zdá, že to hučení vzniká až někde na cestě mezi Focusrite a monitory - tj. v nesymetrickém propojení XLR - RCA. To feritové jádro bych měl dát na který kabel?
rasgon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matchless 27. 12. 2018 18:13

Majú tam staré veci, skús im napísať, či vedia pridať aj nové, potom uvidíš, aká by bola cena.

=jo ano skusim .
Matchless
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 12. 2018 20:17

rasgon píše:Ten proud tady asi bude horší, přece jen jsem ve starší bytovce. Zkoušel jsem i ten mobil nabíjet a zároven ho mít připojený k monitorům a at se nabíjí nebo ne, tak monitory jsou čisté. Zkoušel jsem i jiné zásuvky/prodlužovačky - bez úspěchu. Notebook hučí skoro jako počítač, pokud ho vypojím ze sítě tak to nemá žádný vliv. Je to stále, nepřerušované hučení asi tak okolo 60hz. Občas je slyšet i taková tichá digitální morseovka. USB bude asi v pohodě, zkoušel jsem všechny USB sloty na PC i na notebooku a nic to nezměnilo. Do Focusrite jde čistý signál z PC, protože když do Focusrite zapojím sluchátka, tak je zvuk čistý, bez hučení. Takže se mi zdá, že to hučení vzniká až někde na cestě mezi Focusrite a monitory - tj. v nesymetrickém propojení XLR - RCA. To feritové jádro bych měl dát na který kabel?

Pff, je možné, že paseku to robí, až keď zapojíš viac zariadení. Skús potom tie ostatné veci, o ktorých som písal, tie by mohli pomôcť. Toto by ti ale teoreticky mali robiť potom hocijaké repro (neverím, že je nejaká vada v zosilňovačoch).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krom-HK 28. 12. 2018 14:51

Matchless píše:Majú tam staré veci, skús im napísať, či vedia pridať aj nové, potom uvidíš, aká by bola cena.

=jo ano skusim .


Tak jsem jim napsal, jestli zahrnou do nabídky i novější produkty, konkrétně TOPPIG DX3 Pro a bylo mi odpovězeno následující:
"Dobrý den. Už ne. Došlo k výraznému zdražení a zařízení vykazuje zvýšenou poruchovost."
Krom-HK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rasgon 28. 12. 2018 15:18

dropadred píše:
rasgon píše:Ten proud tady asi bude horší, přece jen jsem ve starší bytovce. Zkoušel jsem i ten mobil nabíjet a zároven ho mít připojený k monitorům a at se nabíjí nebo ne, tak monitory jsou čisté. Zkoušel jsem i jiné zásuvky/prodlužovačky - bez úspěchu. Notebook hučí skoro jako počítač, pokud ho vypojím ze sítě tak to nemá žádný vliv. Je to stále, nepřerušované hučení asi tak okolo 60hz. Občas je slyšet i taková tichá digitální morseovka. USB bude asi v pohodě, zkoušel jsem všechny USB sloty na PC i na notebooku a nic to nezměnilo. Do Focusrite jde čistý signál z PC, protože když do Focusrite zapojím sluchátka, tak je zvuk čistý, bez hučení. Takže se mi zdá, že to hučení vzniká až někde na cestě mezi Focusrite a monitory - tj. v nesymetrickém propojení XLR - RCA. To feritové jádro bych měl dát na který kabel?

Pff, je možné, že paseku to robí, až keď zapojíš viac zariadení. Skús potom tie ostatné veci, o ktorých som písal, tie by mohli pomôcť. Toto by ti ale teoreticky mali robiť potom hocijaké repro (neverím, že je nejaká vada v zosilňovačoch).


Tak jsem ty monitory vzal do elektro obchodu, tam jsem připojil zvukovku přes USB k nějakému notebooku a ke zvukovce jsem připojil ty stejné kabely XLR-RCA. Reproduktory byly tiché. Žádný brum. Takže kabely jsou asi ok? Problém je v elektrickém proudu? Už to fakt nechápu.
rasgon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matchless 28. 12. 2018 19:23

Došlo k výraznému zdražení a zařízení vykazuje zvýšenou poruchovost."= díky za info

škoda a ještě poruchovost= tak tetˇnevím ?
Matchless
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků