Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kostival 26. 10. 2014 16:03

kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 26. 10. 2014 16:06

Jj nějaký zapomenutý kousek se válí (kdo ví jestli) někde v k24 :)

Klidně ať si ji koupí jestli chce, já jen píšu, že já bych bral uplně jinou. Karta se prodávala někdy od 2008 v dobách XP, kdo ví, jestli na ni vůbec seženeš ovladače třeba na Win10 apod. a jestli ji dáš do PCI, které vymizí za chvíli, do staré karty bych nešel, protože zvukovku máš na dlouho a tohle by mě odrazovalo. Mám pocit, že PCI nenajdeš už ani na nových Haswell-E, ale to možná kecám..
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 26. 10. 2014 16:28

Když je to podle tebe nějaká "zapomenutý kousek někde v k24" tak proč je stále v aktuálním výrobním sortimentu výrobce?

http://audiotrack.net/en/pci

Ovladače na Win10 na ní zatím nejsou, ale to na spoustu jiných karet také ne. Je takřka jisté že však budou, eventuálně stávající ovladače pro Win8 budou kompatibilní. Podporu XP vnímám jako plus protože nejsem hráč, ale člověk co potřebuje základní funkčnost systému a ne nějakou rozežranou zrůdnost. Stále tedy zůstávám na XP a ještě hodně dlouho budu pokud mě to nějak nezačne omezovat. Pak se uvidí co dál.

Pokud se ti to nezdá tak nikdo ti nebrání abys dal návrh na lepší nebo alespoň stejně dobrou kartu, ideálně za cenu která nebude vyšší. To si zatím zcela nepochybně neudělal. Nechceš to zkusit? Jsem zvědavý co objevíš.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 26. 10. 2014 16:31

sound blaster Z je to skoro nejhorsi, co se da v tech drazsich zvukovkach koupit... proc, si kazdy dokaze najit sam, i to prodigy bude hrat na vystupu lip...

nicmene podle meho by kazda slusna zvukovka v beznem pc mela byt mimo skrin.. (transport dle uvazeni a moznosti)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 26. 10. 2014 16:40

Psal jsem karty za 2 a 4tis které bych koupil já, do PCI-e. Fakt nechápu dnes kupovat kartu do PCI. Nejhorší proč? Jakou jinou tedy navrhuješ ty? To je jednoduchý říct "tohle je nejhorší, tohle je lepší.."
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 26. 10. 2014 17:07

PC-Hráč píše:Fakt nechápu dnes kupovat kartu do PCI.


Já zase nechápu proč si kupovat něco horšího. Proto jsem tě vybídl abys mi ukázal na srovnatelnou kartu do PCI-E. Proč se tomu vyhýbáš? Buď ukaž že to jde a nebo šoupej nohama.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 26. 10. 2014 18:14

Potřetí, psal jsem Asus Essence a SBZ (retail). edit: mimochodem teď jsem četl názor člověka, krterý SBZ srovnal s Titanium (první verze) a SBZ je prý lepší, tak nevím, všude na ni čtu chválu, za 2 litry se mi to jeví jako dobrá volba a pravděpodobně do toho sám půjdu, pokud nakonec vyberu dražší repro.

Každopádně pokud má někdo tip na nějakou slušnou zvukovku do 2tis řekněme, sem s tím. Ale opravdu něco, co jste slyšeli na vlastní uši a ne "Franta říkal nebo někde psali, že to hraje dobře", případně doporučení typu "tohle mám doma, takže je to nejlepší".
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThalesX 26. 10. 2014 21:03

To ale nejsou karty které by s HD2 snesly srovnání.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 26. 10. 2014 22:06

Ty jsi ty karty měl ve svém PC nebo jen věštíš podle toho co kdo napíše na papír do specifikací? Zajímavé, že ten, který je zkoušel, psal, že SBZ se vyrovná tomu Titaniu, které je údajně +- jako ten Audiotrak. Tak já nevím. Zase tu žijeme v tom, jak jsou staré jebky (nic proti té HD2, kdysi dobrá třeba byla když to řeknu takto blbě) jsou nejlepší? :)
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 10. 2014 23:24

Pravil profík, dle kterého hmotnost v hifi nemá žádný vliv na poctivost provedení, protože máme nové technologie (kryptonit "copyright Trymore") a pro kterého jediný rozdíl mezi regálovkami a sloupama je ten, že v případě sloupů platím za nadbytečné dřevo místo stojanů :D.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 27. 10. 2014 09:38

Já jen říkám, že nejde automaticky brát těžší = lepší. Jde především o kvalitu samotných repro a technologie za těch několik desítek let pokročily, dneska jsou uplně jiné možnosti udělat něco lepší, je to jen o výrobci jestli to udělá nebo ne. Tady se žije v tom, jak všechno co je 20 a víc let staré je nějak úžasné a přehraje to veškerou dnešní produkci. Leda tak houno.
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 10. 2014 09:43

Které konkrétní technologie vyvinuté / objevené za posledních 20 let měly výrazný vliv (=měly skokový vliv) na konstrukci reprobeden?
Nevím o žádné.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 27. 10. 2014 11:25

On to bere podle automobilového průmyslu ke kterému je v oblibě přirovnávat kvalitativní/kvantitativní rozdíly různých hifi produktů. Neříkám paušálně těžší = lepší, ale jsou prostě věci které neošulíš. Zesilovač musíš něčím krmit = poctivý zdroj =´má nějakou hmotnost. Reproduktory musí něco vybudit = pořádný magnet s cívkou = má hmotnost. A to jsem uvedl jen totální základ. Mluvit o nových kryptonitových technologiích, které neexistují omfg. Navíc je důležité se bavit o dané cenové hladině, kde logicky bazar vytře současné čínské produkci perdel a to je FAKT s kterým se musíš smířit :-P.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 27. 10. 2014 15:06

Asi tak. Na bednách a zesilovačích fakt není nic co by za posledních nejen 20 let nějak zajímavě odlehčilo konstrukci. Jen u PA techniky došlo k odlehčení vlivem použití neodymových magnetů u basových reproduktorů, ale v HiFi se u basáků neodymové magnety vyjma mega obr výjimek nepoužívají, na středech jen u špičkové techniky a na výškách to z hlediska hmotnosti celku není rozhodující. Ale to je asi normální vývojové stádium věřit kravinám. Já jsem také kdysi udělal pár blbostí protože jsem věřil tomu že třeba novější výškáč prostě musí být nutně lepší. Krom toho také lépe vypadá že? Teprve později jsem zjistil jakou jsem udělal blbost. Mělo to ale jednu výhodu - nakoplo mě to včas správným směrem že jsem začal více do hloubky zkoumat jak věci fungují, více číst smysluplné technické věci, více vlastních výzkumů a zkušeností (tentokrát už smysluplnějších) a z nich vyvozených vlastních závěrů. Nespoléhat se na to co jak vypadá nebo jak se o čem píše. A už vůbec se vykašlat na to co píšou netechnici (což je právě případ spotřebního HiFi). Technik ví co, proč jak a umí z toho vyvodit závěry, běžný recenzent ví s prominutím vohno. To jsou leda tak kecy na oblbnutí jiných lidí kteří o tom ví ještě méně.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 27. 10. 2014 17:26

Jaká úleva vědět jaký zvuk chci mít a jaké reproduktory si tedy koupím! :-)
Když nepotřebuji vědět kde kdejaký trouba něco napíše.
Když si vyberu tak aby reprodukovaný zvuk souzněl s mou niterní potřebou kvalitního zvuku.
:-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků