Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lolofon 23. 1. 2012 14:58

Andrejsvk: hehe, moc si ma nepotesil, kupil som za 110Eciek BX8a, nemam ich s cim porovnat, ale za tu cenu myslim uplna spokojnost :).
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 1. 2012 16:15

za tu cenu ok, s trochou eq
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Splex 4. 2. 2012 20:49

Zdravím,
před nedávnem jsem si pořídil mixák se zvukovkou(asio) a najednou mi moje Creative chrastítka přestávají stačit. Takže se rozhlížím po různejch bednách a zůstal sem u kategorie "studiové monitory". Rád bych se zeptal Vás, kteří se v této kategorii vyznáte, jaké by ste mi doporučili.
info:
-Bydlim v bytě(4patro), miniaturní pokoj asi tak 3x4m, pokud bych dal bedny pár cm od stěny, tak je vzdálenost přibližně tak 70cm od posluchače
-poslouchám jak elektronickou hudbu(dubstep, dnb), tak kytary(metal,rock,whatever)
-cenu bych si představoval do 3 000,-Kč

Něco málo už sem projel a zatim mám v hledáčku tyhle modely:
Behringer MS-20
Samson MediaOne 4a
M-Audio AV-40 II
Obracim se na Vás, protože tušim, že máte nastudováno o tom víc než já a rád bych vybral nejlepší variantu:) Klidně uvítám samozřejmě i modely jiný..
Jinak na závěr bych se jenom chtěl zeptat jestli mi tyhle bedny postačej bez subwooferu? (muj insntinkt mi říká, že bez problému, ale radši se zeptám, páč mám rád když dubstep slušně duní- což v tomhle papírovym paneláku moc problém neni..:)
Předem díky za odpovědi;)
Naposledy upravil xxxdvorixxx dne 4. 2. 2012 20:54, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno
Splex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 9. 2. 2012 22:45

mé skromné dopo - zatim žádná akce, nacpi $ do prasátka, navyš si 2x rozpočet a budeš spokojen mnohem více než jen 2x... Behringer, Mackie, KRK ap.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Splex 12. 2. 2012 23:12

jo už jsem se rozhodl pro BEHRINGER B1030A s tim že budu chvíli šetřit:)
Splex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 4. 3. 2012 10:13

Super rozhodnutí !! A repo je velmi dobrá volba !

BINGO ! Konečně NĚKDO, kdo si přečetl rady, řídil se jimi, nespěchá a přidá si $ a za kvalitu je ochoten zaplatit. A to se mu několikanásobně vyplatí !!
Než se tu donekonečna snažit vyšmoulit odpověď (jako 95% dotazů) jaký super kup za 2.987 Kč ? Tato kvalita stojí asi tolik a na tomto místě a za kvalitu je potřeba zaplatit. Odměna bude nečekaná - nezapomeň, že je potřeba je taky nechat rozehrát. Takže asi po prvních 100 hodinách se to začne zlepšovat a bude to k poslechu na optimum, které z nich lze vymáčknout. Radu máš v SZ
A jšetě nkaonec bych rád uopzorinl, že i kydž oči vidí ncěo úlpně jiénoh, tak mzoek čolěvka peřtče sokro úlpně vešncho ! A co tverpe pak usylší při dlůkadném psoelchu mzuiky !! 8-P
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BlizzardMan 13. 3. 2012 09:44

Ahoj,

rozhodl jsem si koupit po dlouhé době koupit nové repro bedny k PC. Rozpočet jsem si stanovil na cca 5000 Kč. Problém je že v PC mám stále pouze integrouvanou zvukovku na desce (Gigabyte GA-MA790X-DS4 pokud to nějak rozhoduje).

Co se hudby týče tak poslouchám často soundtracky k filmům a hrám (namátkou King Arthur, Transformers, World of Warcraft atd.) dále hudbu k trailerům (Two Steps from Hell, Audiomachine atd.) z "normální" hudby pak metal, rock, ale nebráním se ani jiným druhům hudby (třebas Safri Duo).

Doporučeny mi byly Behringer B1030A ale tady bych řekl že bych pohořel na integrované zvukovce proto jsem se díval i na Behringer MS40 Multimedia Speaker případně MS-20, jaký by tam byl rozdíl? Nevím ale jestli jsou reproduktory vhodné na uvedené použít resp. jestli vůbec stojí za ty peníze :-)

Předem děkuji za reakce
BlizzardMan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 13. 3. 2012 15:24

Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bafo21 5. 4. 2012 14:41

Zdravym potrebujem poradit pri vybere aktivnych reproduktorov k notebooku. Mam tam slabu zvukovu kartu tak by som chcel nieco taketo co na to hovorite ???
Kód: Vybrat vše
http://www.alza.sk/creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-d194709.htm

Cena reproduktorov by mala bit do 250 eur. Pocuvam prevazne rock,metal,dnb tak aby to hralo silno ale aj kvalitne,cisto. Zvuk by som pridaval cez nb. Alebo mi prosim poradte ako by to bolo najlepsie. Prosim poradte mi ake mam ku tomu kupit kable vobec sa do toho nevyznam. Chcel by som to kupovat cez stranku
Kód: Vybrat vše
http://www.thomann.de
pretoze maju dobre ceny a nebudem platit postovne lebo sa prave nachadzam v nemecku a ani z reklamaciou by nemal bit problem. Dakujem za rady :)
Bafo21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raspy 5. 4. 2012 17:40

Ahoj vsem, jeste to tu nepadlo, myslim a jelikoz pasivni monitory nejsou vylouceny, tak pisi svuj tip - Alesis Monitor One Mk2 ... zivi jej NAD C302, ktery kdysi doslouzil v me hlavni domaci sestave a zivi je k plne spokojenosti. za tu cenu skvela koupe, ktere nelituji ...
Raspy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 5. 4. 2012 18:35

Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bafo21 6. 4. 2012 07:56

Andrejsvk

Tie reproduktory su dobre hej....tie by si mi doporucil. Je to dobra znacka? Mas ich overene alebo si len myslis ze su dobre na moj styl hudby. A k tej grafike ten prvy link to je ties graficka karta alebo len ten druhy link dostanem ku tomu aj kable alebo tie mam samostatne kupovat ak nie prosim posli mi na ne link dakujem
Bafo21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 6. 4. 2012 13:00

sry, ak vemes esi, tak samozrejme tento kabel http://www.thomann.de/cz/pro_snake_tpy_2030_krr.htm
inak ak budes hlasitost regulovat softverovo, tak asi skor ten esi dac
repro sa samozrejme hodia na tvoju hudbu

z akej vzdialenosti budes pocuvat a ako daleko budu repro od steny?
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bafo21 6. 4. 2012 13:17

Ake esi Ty si mi poradil Samson Rubicon R5A nie ??? No a k tej zvukovke bol by som rad keby sa to regulovalo na nej.... nie softverovo. Mal by som ich zatial na zemi pri stene hned ale ked budem doma na svk pojdu dalej od steny tak teraz neviem. A to z akej vzdialenosti ich budem pocuvat to je ties otazne ale asi tak 2 metre. moja izba ma 4x4 metre.
Bafo21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 6. 4. 2012 15:23

myslel som ESI Dr. DAC Nano
no tak ked chces regulovat na karte, tak samozrejme tascam
no a repro kedze z 2m, tak http://www.thomann.de/cz/behringer_b1031a.htm
alebo http://www.thomann.de/cz/samson_resolv_a8.htm
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků