Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marts 20. 1. 2020 20:33

Teď jsem se díval na parametry těch LSR305P (a vlastně celá 30x řada) - mají psaný odstup signál šum 75dBA. U JBL si člověk musí pořádně připlatit aby to nešumělo - model 705 má 92dBA. Takže ekonomické rozumně šumící monitory je fakt třeba hledat jinde.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 1. 2020 23:35

PetSild píše:Jenže ty máš nejspíš starší JBL generaci LSR305 a já myslím tu novou LSR305P MKII.

-- 19. 1. 2020 23:22 --

Co říkáte na KRK Classic 5: https://kytary.cz/krk-classic-5/HN211045/

Popisek na Kytary.cz
KRK Classic 5 je reinkarnací jednoho z nejprodávanějších studiových monitorů vůbec – Rokit 5G3. Třetí generace Rokitů, z které vychází i Classic 5, přinesla oproti svým předchůdcům z druhé generace řadu vylepšení, mezi které patří přepracovaný zesilovač třídy A/B s vyšším výkonem, nižším zkreslením i šumem a nový výškový tweeter, který hraje čistěji a zvládne až 35kHz. Změnou prošla i skříň monitoru, která díky zaoblenějším hranám lépe řeší problémy nežádoucích difrakcí a rezonancí a poskytují bohatší stereo obraz. Přepracovaný basreflex zvýrazňuje spodní pásmo.

KRK repro sú...hnus. Ak chceš niečo iné, tak Mackie MR524 alebo MR624.

Inak, ja pri LSR305 mám o šum postarané, nie sú naklonené presne na mňa ale o pár ° (smerom od hlavy preč) a hneď je to omnoho lepšie. Taktiež záleží aj na vzdialenosti, chalani, nezabúdajte, že pri takýchto reproduktoroch (a pri väčších to platí ešte viac) im musíte dať nejaký priestor, pokojne aj ten meter. Minimálne to prospeje basu.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Sendy Audio Aiva; Dragonfly Red > Oriveti Basic
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 21. 1. 2020 07:44

mr624 jednoznacne
z mensich fluid f5
ale mohol si precitat aspon jednu stranu dozadu
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PetSild 21. 1. 2020 13:49

Co jsem stihl přečíst na zahraničních fórech, tak KRK jde hodně do basů k hifi přednesu, což u monitorů není úplně žádoucí. Přesto jsou ve světě velice oblíbené a porůznu ve všech studiích, berte :) to s rezervou.

Na ty mr624 :) se rád podívám, ale na první pohled horní mez 20KHz je proti konkurenci nízko?
PetSild
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 1. 2020 23:04

Málo kto vôbec dokáže počuť v takých frekvenciách, to je úplne irelevantné.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Sendy Audio Aiva; Dragonfly Red > Oriveti Basic
dropadred
Mírně pokročilý

Předchozí stránka