Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Morlith 8. 10. 2018 12:55

Z vyskaca, ci biely alebo ruzovy to asi netusim, nikdy som sumy velmi neriesil, dal som to len rychlo an youtube a skor by som povedal ruzovy, ale toto prosim berte z nadhladom, skusim popocuvat doma.
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 8. 10. 2018 13:10

Jo, to je akože jedno, ja som to písal len pre predstavu, že či ten taký analógový šum. Takže nie že doma budeš porovnávať o aký presný druh šumu ide!

Mhm, ja som inak bral, že ten šum je od zosíkov triedy D, no očividne nie.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morlith 8. 10. 2018 13:20

Asi nie no, na brum som ich mal nachylne ked som nemal tienene kable. Mam ich zapojene trosku hlupo cez sluchadlovy zosilovac jack-> XLR. Sluchatkac nieje symetricky (BV headamp), len sa mi to nejak viac pacilo. A kable tiez nie su ziadne tvrde hifi.
Otazka ci to ludom nebrumi na RCA? Aj ked by to nemalo mat vplyv, ak clovek nepouziva symetricky zdroj.

Este taky postreh, Adamy som mal zapojene na uplne mizernych kabloch, jack-> RCA bez tienenia, bez akehokolvek sumu a pazvuku. Focaly to uz nedavali. Myslim brum, sum tam bol stale ale nepametam si ci sa horsil/lepsil. Kazdopadne osobne mi to neprekaza, pocujem to len v uplnom tichu, takze treba skusit.
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 8. 10. 2018 13:30

To zapojenie je úplne v pohode, už niekoľkokrát som pár chalanom robil presne taký káblik, kde sa šlo z výstupu (RCA) na vstup (XLR), osobne to taktiež mám aj u mňa.

To je presne tá otázka, že kde je problém - problémom by mali byť dané integrované zosíky. Niekedy v budúcnosti by som sa na niečo také rád pozrel poriadne.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morlith 9. 10. 2018 18:27

hele tak oprava, sum z vyskaca, nieco ako brum zo stredobasu, ale pocujem to len ked natlacim ucho priamo pred neho, a tak muziku fakt nepocuvam
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 10. 2018 21:18

sranda, ako sa rozohravaju, isty cas som mal problem so sykavkami a kvalitou zvuku, ale uz je to prec :)
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 11. 10. 2018 18:54

Ahojte.

Nejaký čas vlastním monitory presonus eris 5. Zo zvukom som spokojný ale stále mám v hlave myšlienku na zakúpenie sub konkrétne temblor t10. Môžete mi povedať či to vôbec ma význam ? Oplatí sa investovať cez 3oo e? Alebo naopak nič tým nezískam prípadne to za tie pretože nestojí?
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod Suke001 14. 10. 2018 22:40

Jak doporučíte studiové monitory primárně k TV? Rozpočet do 10k. Něco jako HS7 nebo Adam T7V?
Díky
http://www.flickr.com/photos/95902780@N04/
Canon 60D lover

Studio monitors Alesis m1 active 520 a Adam T5V
Superlux HD660 headphones s velorové náušníky
Suke001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 10. 2018 08:25

Ja by som sa nebál ušetriť a brať dokonca T5V, vyzerá, že tým priestor len a len prospeje a určite budeš musieť menej riešiť zrazu veci typu či máš koberec, či máš dosť nábytku atď. atď.

Neviem ale ja keď pozerám niečo aj s mojimi LSR305 a som na väčšiu vzdialenosť, tak stačí mať pri 5.1 audiu aj nastavené smerovanie LFE do tých monitorov a juj.

Nehovoriac o tom, že pri kúpe z takého Thomanna by si mohol brať trebárs aj
https://www.thomann.de/cz/adam_t5v_desk ... bundle.htm
a popýtať si zmenu stojanov na
https://www.thomann.de/cz/millenium_bs500_set.htm
čo je prakticky 1€ príplatok za 49€ stojany.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suke001 15. 10. 2018 09:13

Já už jedny studiovky s 5" wooferem mám u PC. No k TV jsem si říkal, že by něco většího neuškodilo, ale na živo jsem rozdíl neslyšel. Právě z Thomanna asi nakupovat budu, mají tam ty T7V bundle kolem 10 tisíc, což není vůbec špatná cena i se stojanama :-).

Ještě padly do oka KRK RP6 RoKit G3 v setu i se stojanama okolo 9300,-


Jak řešíte zapínání a vypínání u PC? Já to mam u PC zapojené na master/slave zásuvku, takže se při zapnutí PC zapne i repro automaticky. Asi to udělám stejně tak u TV, jiné řešení mě nenapadá :-)

EDIT: je fakt že na ty T5V jsem našel více chvály než na T7V
http://www.flickr.com/photos/95902780@N04/
Canon 60D lover

Studio monitors Alesis m1 active 520 a Adam T5V
Superlux HD660 headphones s velorové náušníky
Suke001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 15. 10. 2018 10:56

T7V nevyzerajú veľmi dobre, ja som linkoval predtým túto rečku
https://www.youtube.com/watch?v=qGT98cm9Z5M
a aj Andrej potvrdil, že tie T7V nie sú až tak dobré.

Je to ale samozrejme nelogické, veď sa bavíme o reálne väčšom meniči, takže na 100% pôjde s basom o pár Hz nižšie ale nakoniec to nie je len o tom.

Inak, za mňa KRK vôbec, tie ich G3 Rokity sú dosť umelé, už keď som ja riešil LSR305 a pozeral tie dema, tak tie G3 by som nekúpil ani za polovicu sumy.
Ak pozeráš alternatívy k Adamom, tak by som skôr mrkol na Mackie MR, napríklad MR624 (pre tvoj rozpočet) alebo MR824.


A zapínanie/vypínanie? Ja s LSR305 (a rovnako pri hocjakých so zosíkom triedy D) by som to neriešil v podstate inak, mám ich na rovnakej predĺžovačke ako kombo pre slúchadlá, takže zapínam/vypínam ako to vyhovuje (väčšinou vypínam, keď nie som doma).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suke001 15. 10. 2018 11:07

Ok, berem asi ty T5V, psal jsem do Thomannu, jestli by šli vyměnit ty stojany, tak uvidím jak se domluvíme.

Doufám, že nebudou moc "Syčet" při nepuštěném zvuku a nebudou problémy s rušením. ze zkušenosti vím, že s tím jsou problémy.

Dříve jsem měl nějaké Samson a ty na prázdno tak šuměly, že jsem je musel vrátit. Těd mám Alesis M1, které jsou ok, ale zase mám trochu problémy s rušením v elektrické síti :-)
http://www.flickr.com/photos/95902780@N04/
Canon 60D lover

Studio monitors Alesis m1 active 520 a Adam T5V
Superlux HD660 headphones s velorové náušníky
Suke001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 15. 10. 2018 12:34

ak by si priplatil, tak k tv kludne focal alpha 65
ja uz mam rozohrate, zvuku niet co vytnut, coskoro pojdem na konzultaciu, ako ich upravit :)
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suke001 16. 10. 2018 20:43

Tak Adam t5v na ceste :-)
Suke001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suke001 18. 10. 2018 18:06

Tak problém, repráky sice zítra dojdou, ale dnes jsem zjistil, že přes tv nedokážu ovládat hlasitost. Mám to připojené v TV na optický výstup do Fiio taishan. V tv sice je mód, který prý umí ovládat hlasitost zařízení přes ovladač, ale ovládání hlasitosti nemá žádný vliv na hlasitost. To asi funguje jen při propojení na přímo TV - optika do repro.

Existuje něco, jako nějaký mezikus, ke kterému je dálkové ovládání a vyřešilo by to problém?

Mně by vůbec nenapadlo, že by to mohl být problém.

Možná najdu staré domáci kino, použít jen ten z receiver (pokud má optický vstup nebo klidně sluchátový - použil bych Fiio) a přes dálkové k tomu kinu to ovládat.

Díky
http://www.flickr.com/photos/95902780@N04/
Canon 60D lover

Studio monitors Alesis m1 active 520 a Adam T5V
Superlux HD660 headphones s velorové náušníky
Suke001
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků