zosik k Dynaudio audience 52SE

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slipknot27 2. 5. 2011 22:56

Caute poradte co najlepsi zosik k tymto bednam ktore budu zajtra moje, cena max do 130 eur, lebo zatial nemam viac, na veku nezalezi, nech je dobry technicky stav a nech ma D.O a samozrejme co naj zvuk v tej cene. Dik ;-)
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek_K 2. 5. 2011 23:03

OMG, ty s snad nepoucitelny...
ale k teme tieto dynaudia ti budu hrat slusne so zosikom v cene +-1000€ za novy. Maximum z nich vytiahnes v rozumnej cenovej relaci s niecim okolo 2000€. Ja som prave dnes kupil k denonu pma 1510 Dynaudio focus 110ky , este ich caka dlhy burn -in ale zvuk je uz teraz super a bude to len lepsie. Pre moje usi si DA s Denonom sadne skvele. Ak nemas prachy mal si posetrit, pretoze tie aktivy co mas budu hrat omnoho lepsie ako 52SE so zosikom za 130€, to si bud isty.
Este pred rokom som bol taky ako ty- zbadal som super inzerat a hned som chcel kupovat, pretoze za tu cenu nebolo o com, nastastie som vzdy odolal a vydrzal s tym co som mal. A teraz som si kupil to com si vybral usami a nie super cenou v inzerate. Bolo to sice drahsie, ale je to nove a sedi mi ten zvuk.

A uplny detail, na zosiky je ine vlakno...
Marek_K
Junior

Odeslat příspěvekod slipknot27 2. 5. 2011 23:15

Ano som nepoucitelny a tie bedne som chcel VELMI a co ja viem ked za pol roka budem mat prachy ci ich zozeniem? Ja si myslim ze uricte nie takze som urobil dobre a za tu cenu ...parada, mozno sa mi bude risovat NAD C320, myslim si ze bude zatial stacit a neskor to bude uz nieco vyssie asi NAD C372 ak nebude viac prachov a vsetci kombinaciu NAD + DA chvalia takze asi to tak urobim no a ked nevyjde ten NAD tak nieco ine budem hladat zatial, myslim ze to bude hrat minimalne rovnako ako BM5A a za 120 eur si myslim ze sa da zohnat nejaky stary kvalitny denon, tie stare stroje idu cenovo velmi malo a su zvukovo velmi hore co som pocul.

-- 2. 5. 2011 23:20 --

Inak pomylil som sa mohol by niekto premiestnit tuto temu do sekcie zoslinovace?? Dakujem...
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek_K 2. 5. 2011 23:38

No zabudni na to ze to co stalo pred 10-15 rokmi 30 tisic hra ako dnesny zosik za 1000€. Ked chce stroje ktore hraju super aj po rokoch musis ist do vyssej cenovky a stale nemozes porovnavat so sucasnou ponukou, pretoze nemaju sancu. Dynaudia potrebuju ani nie tak milion watov ako stabilny zosik ktory ich dokaze prudovo nakrmit.(ale to kazde bedne).Takze na nejaky nad 325 alebo cokolvek nove v cene +-300 -400€ by som nevsadzal ako idealnu kombinaciu, zvuk z toho pojde ale budes prekvapeny ako tie bedne hraju s niecim adekvatnym. A co sa tyka 130€ a kvalitneho denonu, tak hej da sa zohnat , ale je to analogovy tuner, a nie zosilovac. Ked uz si taky dovercivy k tomu co napisu ini, tak si daj poradit a nekupuj starsi denon 500 alebo 700. Tymto tu by som aj celkom veril:
http://www.whathifi.com/search/apacheso ... ted%20desc
Marek_K
Junior

Odeslat příspěvekod slipknot27 3. 5. 2011 07:05

Ja to kupujem na kratku dobu, teda tak max do vianoc, takze aj taky nad c320 by stacil ;-)
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 3. 5. 2011 07:56

slipknot27 píše: aj taky nad c320 by stacil ;-)

Nemyslim si...
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod slipknot27 3. 5. 2011 13:54

Na kratku dobu ano, urcite
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krovak_cze 3. 5. 2011 13:59

Marek_K píše:No zabudni na to ze to co stalo pred 10-15 rokmi 30 tisic hra ako dnesny zosik za 1000€.

dost casto to po vymene par soucastek ktery se v te dobe nedelali v takove kvalite, hraje znatelne lip :D
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dofo 3. 5. 2011 14:23

slipknot27 píše:vsetci kombinaciu NAD + DA chvalia takze asi to tak urobim no a ked nevyjde ten NAD tak nieco ine budem hladat zatial, myslim ze to bude hrat minimalne rovnako ako BM5A

Dovolim si oponovat, urcite to nebude hrat lepsie ako tie BM5A a keby si si ich vyskusal s Controlerom BMC2 od TC Electronic, ktory som Ti doporucoval, tak by si mal po starostiach. No ale pokial Ta viac bavi laborovat, vymienat a experimentovat, nez pocuvat...tak potom je to ok.
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 3. 5. 2011 19:55

Denon se poslední řadou neskutečně zlepšil,do starších bych moc nešel.Věř že 710ka hraje líp nežli 1500ka.
Cowon D2, S8+Samsung level on pro, BeoPlay H4, BeoPlay H5.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod slipknot27 3. 5. 2011 23:40

dofo: ide o to ze proste hrat to lepsie urcite bude, za tym si stojim a su to fakt velmi dobre bedne a za tu cenu som proste nevahal lebo viem ze pre mna je to konecna na velmi dlho co sa repro tyce, kukam po nich uz od sameho zaciatku a na zvukovo lepsie bedne mat prachy veelmi dlho nebudem, takze casom poriesim lepsi zosik a lepsi DA prevodnik...

-- 3. 5. 2011 23:42 --

logicky budu hrat bedne od DA za 1300 eur aj ked so slabsim zosikom urcite lepsie ako bedne aktivne so zabudovanym zosikom ale za 850 eur...
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dofo 4. 5. 2011 12:45

slipknot27
Presviedcat Ta nebudem, len tu popisujem moju skusenost. Pocul som ako aktivne BM5A tak aj pasivne 52SE, ale podstata je prave v tom BMC2, kde je spickovy prevodnik od TC electronic, ten robi podstatny rozdiel, v zmysle neutrality, detailnosti, priestoru a analytickeho prejavu. To, ze 52SE s Denonom budu hrat muzikalnejsie cize budu viac skreslovat je iste, ale moze sa ti to samozrejme pacit viac. Podstatne je, aby si bol spokojnejsi ako doteraz.
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slipknot27 4. 5. 2011 13:23

Takze 52 SE predava od vcera este dalsi pan, v super stave za 500 eur!!! Takze som vyrazne usetril co je pecka, uz som mu volal, v sobotu mi zavola sme dohodnuty a idem si na 99% pre ne :love: A na zosik mi ostane max 250 eur takze beriem od dalsieho tipka ktory mi ma este odpisat NAD C352 ktory si myslim ze bude kvalitou aj vykonom stacit na taky 1 rok 8-) Takze parada, som velmi spokojny, velmi sa tesim, najslabsi clanok ostane uDAC, takze na vianoce bude asi novy DAC ked bude NAD stacit (zatial) :-)
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dodino112 4. 5. 2011 14:07

Jasne ze nad postaci...

-- 4. 5. 2011 14:09 --

slayers píše:Denon se poslední řadou neskutečně zlepšil,do starších bych moc nešel.Věř že 710ka hraje líp nežli 1500ka.

Denon 710 hra lepsie ako 1500?To som zaskoceny teraz.Preco si to myslis?
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek_K 4. 5. 2011 16:22

No to by som ani ja netvrdil, 7kovu radu mozem hodnotit len na zaklade recenzii a vychadza mi ze 700ka bola pruser ale 710ka sa uz celkom podarila.
Marek_K
Junior

Další stránka