ozvučení pc a tv zároveň na jedny repráky

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mistr555 10. 5. 2011 18:23

zdravím , mám dotaz , bylo by možné koupit jedny repráky a používat je zároveň k pc i k tv jako domácí kino v jedné místnosti?

mám obojí ve stejné místnosti a plánuju koupit repráky k obojímu , finančně bych to viděl tak na 12 000 kč , tak posílejte vaše tipy na repro a další rady a tipy díky :-)

takhle ten pokoj vypadá , je tam znázorněno odkud budu obojí sledovat
http://imageshack.us/photo/my-images/854/beznzvul.jpg/

lze to udělat tak aby byl zvuk správně prostorově vyřešený a kvalitní jak u pc tak tv?
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod Slamka 10. 5. 2011 20:08

Chlape, to hladas ako nahradu domaceho kina ktore hladas tu??
Obavam sa ze dany priestor nedokazes ozvucit 5.1 aby Ti to rozumne hralo pri oboch zdrojoch obrazu. Ved sa pozri na obrazok, kde musis mat umiestneny lavy reprak k PC a kde lavy reprak k TV.. A to nehovorim o zadnych repro.

Technicky to mozne samozrejme je, mat na jedno repro dva vstupy, ved presne na tom principe funguje kazdy zosilovac - z externych vstupov ktore si na zosilovci prepinas pustas zvuk do jednej sady repro.
Rozmiestnenie repro by sa trosku okaslat dalo napr. pomocou repro Bose, male plastove repro visiace pod stropom a rozumne ho umiestnit, nastavit tak na "sedenie v strede medzi bodom pozerania TV a PC", ale nikdy to nebude ono. A za danu cenu sa asi nezmestis s touto variantou..

Inak, mimochodom, na co potrebujes dobry zvuk k PC ked mas v tej istej miestnosti TV?? Co si chces pozerat na PC so zvukom na repro k TV????? Trosku tomu nerozumiem..
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr555 10. 5. 2011 22:08

spíš přemýšlím jestli by se to dalo vyřešit takhle , ale asi to budu muset vyřešit koupí 2 repro , jelikož teď mám u pc logitech x-540 a už mi přestávají stačit

já chci kvalitní zvuk jak u pc tak tv , na pc hraju , poslouchám sem tam hudbu , nějaký videa na netu taky jsou , a sem tam si něco pouštím jen přez pc , nechci mít zase pořád puštěnou telku
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod Slamka 10. 5. 2011 22:58

Vies, naroky mas vysoke - chces kvalitny zvuk, rovno dvakrat, z toho jedenkrat najradsej 7.1 a to vsetko za 12.000... To proste nejde. :)

Pouvazuj o moznosti ako Ti radil vanDave v tom topicu.
Za tu cenu kupis receiver s repro ktore Ti bude sluzit hlavne k TV. No kupis kabel a prepojis PC s receivrom a ked si chces len pustit hudbu, tak si ju pustis na "velke" repra, z ktorych aj ked budu dalej od PC bude pocuvanie hudby prijemnejsie ako ked si ju pustis z dvoch repro pri PC.

Na hry si kup trosku kvalitnejsie sluchadla a si za vodou. Videa na nete je uplne jedno na com pocuvas, nakolko kvalita zvuku je ta posledna na ktoru sa pozera pri streamovani ci kodovani videa pre web....
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr555 2. 6. 2011 00:00

dík za rady

ještě mám jeden dotaz šlo by koupit dvoje 5.1 repráky na jeden reciever?
že bych to zapojil třeba přez rozdvojky konektorů
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 2. 6. 2011 14:52

A nebylo by jednodušší a levnější propojit PC a TV a hrát přes TV, než abys s omezeným rozpočtem kupoval dvoje bedny?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Slamka 2. 6. 2011 15:58

Videl si obrazok jeho miestnosti?
Chce mat dobry zvuk na oboch posluchovych miestach..... :D
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr555 2. 6. 2011 18:10

:-) to jo docela nerad bych měl jedny repráky , které bych musel pořád přenášet z místa na místo , i když dalo by se to udělat tak , že bych přendaval jen centrál ne ? :-)
nešlo by mít ty jedny repro a jen koupit ještě jeden centrál a dát to přez rozdvojku?

navíc musel bych tu telku mít zaplou , nebo ne?
když bych hrál přez ní?

propojený pc a tv mám , jen nemám zatím externí repra k tv , zatím to kupovat nebudu , až tak koncem roku , ale rád to řeším předem :-) a vás to taky baví žejo :-)

uvidíme třeba ten rozpočet nakonec zvednu , ale nechce se mi moc , taky musim šetřit na auto :-)
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod crysis81 2. 6. 2011 20:45

ja by som takuto situaciu riesil asi takto,no musel by si zvysit rozpocet na 20000cz:
receiver: http://www.alza.cz/yamaha-rx-v-667-black-d233070.htm
repro k tv: http://edigital.cz/Reproduktory/Wharfed ... 56238.html
repro k pc zapojene na zonu 2 na receivri: http://edigital.cz/Reproduktory/Wharfed ... 55788.html
pripadne zohnat k pc regalovky tiez z rady vardus VR-100,nech to mas komplet rovnake.v UK stoja cca 80 libier/par,v CZ neviem.nie je to hi-end,ale ani hrat zle to nebude.
Sharp LC-60LE830E,PS3 SLIM 250GB,Yamaha RX-V667,Wharfedale Diamond 10.5 5.0 set,sub PROSON RUMBLE R-10,Cowon iAUDIO D2+,Sennheiser IE6,Sennheiser HD215,Sennheiser Adidas HD 25-1-II,
crysis81
Junior

Odeslat příspěvekod mistr555 3. 6. 2011 17:50

dík za radu , a to by hrály u pc jen ty 2 a nebo by vždycky hrály všecky repra naráz?

další tipy?

a co kdybych do tohohle projektu dal 30 000 co by jste mi poradily?
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod etaloncr 4. 6. 2011 22:00

Ahoj,
asi by sis měl rozmyslet co vlastně chceš, takhle si začínal s 7.1 za 12.000, což je aspoň při trochu kvalitním zvuku nesmysl.

Pokud bych měl 30.000 a chtěl si koupit co možná nejlepší repraky s rec. co mi nezaberou pulku obyvaku, tak si koupim Hkts 60 a k nim Onkyo 509 nebo 609.

Treba jako tohle:
http://www.luxusni-elektronika.cz/poloz ... black.html

Hkts 60 mají cenu Eisa, což svědčí o jejich kvalitě.
etaloncr
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mistr555 4. 6. 2011 23:09

:-) prostě mě to láká mít čím dál tím víc mít pořádné repro , když to podle vás za 12 nejde , tak jsem ochotnej přidat pár tisíc , aby to stálo za to , už na ty svoje hrůzy za 2000 co mám teď nejsem zvědavej :-)
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod Milan2801 6. 6. 2011 09:10

etaloncr píše:Hkts 60 mají cenu Eisa, což svědčí o jejich kvalitě.

OMG, argumentace jak v mateřské škole :hm
Milan2801
Junior