PLs poradte mi - jaké bedny koupit?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dodino112 8. 6. 2011 12:47

Jasne.Ak by neboli,tak dokupis.Ziadna draha zalezitost...

Inac ten tipek co predava tie KEFy nie je daleko od Londyna.To si mozes aj zbehnut pre ne... ;-)
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod janiss 8. 6. 2011 13:06

Stale rozmyslam nad tymi kef ale asi nakoniec pojdem do tych 10.7 pride mi ze uz aj pre 10.7 kupujem zosik ktory by mohol byt aj silnejsi a k tym kef ked vravis ze potrebuju lepsi ale ze staci aj c370 to je take akoby to malo byt nahrane. Vykaslem sa asi ja na kef a kupim rovno wharfedale 10.7 novucke ale pockam kym mi dojde zosik ked sa mi ho podari kupit.
Monitor Audio silver RX6, Musical fidelity m1 dac, Naim nait xs, Musical fidelity m3i, Marantz cd-6005, Chord Carnival SilverScreen Bi-wire, Chord Crimson 2 Plus, Ipod 5g touch, Sony xba 4 ip
janiss
Junior

Odeslat příspěvekod dodino112 8. 6. 2011 13:16

Zober radsej KEF.Viem o com tocim.C370-ka bude pre ne good.Len pisem,ze silnejsi by bol este lepsi.Ale nemusi byt.Ja ich mam len na AVR a uz aj tak hraju fajnovo.Ak sa ti ich podari vyhrat,tak ich zober.Budes velmi spokojny.Nejde o to ze by som ta chcel namotavat.Su to tvoje usi a tvoje peniaze.Ale mam s obidvomi skusenosti a preto ti pisem,ze mas v rovnakej cenovke dve ponuky,z ktorych je jedna vyrazne na inej priecke...

Napisal som ti SS...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod janiss 8. 6. 2011 13:59

este asi posledne dve otazky mam. Kedze tam je viacero vstupov tak je jedno do ktoreho zapojim pc alebo nie? Podla mna to je jedno ale radsej sa pytam vas. A dalsia vec. Urcite sa moze stat ze mi pride zosik nejak poskodeny a toho sabojim ze si to ani nevsimnem a budem hrat s pokazenym zosikom.Napr. stretol som sa s tym ze napr nesiel na zosiku jeden kanala alebo ze trosicku brunel divne alebo tiez som pocul po takom ze nesli vysky. Take nieco by so si vsimol ale nemoze mat napr. nejaku chybu ktoru by som si ja zaciatocnik nevsimol.
Monitor Audio silver RX6, Musical fidelity m1 dac, Naim nait xs, Musical fidelity m3i, Marantz cd-6005, Chord Carnival SilverScreen Bi-wire, Chord Crimson 2 Plus, Ipod 5g touch, Sony xba 4 ip
janiss
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 8. 6. 2011 14:27

PC připoj k DACu nejlépe přes USB... (Plánuješ stále ten Arcam rDAC?)
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod janiss 8. 6. 2011 14:45

Hej jasne ale pisal som ze teraz nekupujem dac az na dalsi mesiac cize do vtedy budem hrat iba rovno z pc a arcam rdac planujem urcite dakujem za radu inac vyzera byt vazne dobry a je vychvaleny vsade celkom sa nan tesim len tento mesiac mi nan nevyjdu peniaze.

-- 8. 6. 2011 15:15 --

Akurat pozeram doc pre ipod a vidim ze oni maju tiez digital out cize to znamena ze by som ho mohol napojit na arcam rdac. Ja len koli tomu ze tu niekto pisal ze ipod nema digital out. http://www.avbristol.co.uk/products/ipo ... v1564.html

-- 8. 6. 2011 15:18 --

http://www.dlo.com/products/view/HD_HD cize keby som kupil neskor tento doc pre ipod tak by som teoreticky mohol hrat iba cez ipod napojeny na arcam rdac v rovnakej kvalite ako z pc?
janiss
Junior

Odeslat příspěvekod janiss 8. 6. 2011 15:50

janiss
Junior

Odeslat příspěvekod dodino112 8. 6. 2011 16:58

Mas SS...

dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod janiss 10. 6. 2011 22:40

Chalani rozmyslam nad zosilovacom nad c370 alebo tiez zvazujem a priklanam sa momentalne viac k harman kardon hk 3490 ked tu niekto ste tak mi poradte pretoze dnes sa musim rozhodnut ked chcem ten nad.
janiss
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 10. 6. 2011 22:51

Ber NAD
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod janiss 10. 6. 2011 23:20

Urcite? Ja uvazujem kvoli tomu ze recenzie su aj na HK dobre a ma aj digitalne vstupy a tiez design je nebo a zem oproti nad
janiss
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 11. 6. 2011 07:03

No ak by si mal kupovat len podla vzhladu tak si vela nepomozes.
Ono je pekne ,ze ma daco digitalne vstupy ale aj tu je lepsie pouzit daco co je externe a nie daco co si dakde dakto pri navrhu konstrukcie povedal ,ze bude dobre.
NAD je stara dobra a znama konstrukcia. Ktora by sa ciastocne dala nazvat aj Hifi referenciou.
Ja netvrdim ,ze HK je zly no NAD je NAD a som za to aby veci robili to co maju robit
CDP-prehravat CD
DAC-prevadzat 0 a 1 do analogu
AMP-zosilovat
a repro dobre reprodukovat.
Myslim si ze takto zachovas vacsiu flexibilitu.
A nakoniec stale tu plati ,ze raz pocut je lepsie ako 1000x citat na fore.
Bude to tvoje ucho ktore s tym bude zit.
Nepoznam tento HK ale pocul som NAD a viem ,ze NAD nesklame a ak aj take su pripady tak je to stale o uchu.
Kupovat "naslepo" je podla mna blbost.....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kukin 11. 6. 2011 09:22

Ne, že by HK hrál špatně, ale má takovou mírně "uřvanou" charakteristiku zvuku (trochu výraznější krajní pásma), a není tak přesný jako NAD, je potřeba dobře sladit repro. NAD je přesnější, silnější. Navíc HK 3490 a NAD c370 jsou úplně jiné kategorie...
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior

Odeslat příspěvekod dodino112 11. 6. 2011 09:28

armaman :arrow: a preto si kupil SONY... :mrgreen:

dodino112
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod janiss 11. 6. 2011 10:41

Jasne chapem nebudem sa na zosik divat ale ten hk mi pride dost dobre vybaveny az tak dobre ze neverim cene.Ale dost nad nim uvazujem pretoze ten nad nemozem zatial zohnat a ten co mi ho mal predat sa mi zrazu neozyva.A koli tomu som zvazoval ten hk lebo tu ho kupim novy za 299 a viem ze mam novy zosik len fak neviem no ci by pasoval k tym 10.7.

-- 11. 6. 2011 10:43 --

No a aj na zaciatku mi dodino radil ze mozem skusit hk 3390 si myslim ze 3490 by mohol byt lepsi.No neviem asi vezme ten nad ked ho zozeniem.
janiss
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka