Wharfedale Diamond 10.4

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dainex 12. 6. 2011 16:28

Poraďte prosím vhodný A/V receiver pre tieto repro, ktorý by nebol vyšší ako 15cm ( viem že to nie kritérium podľa ktorého by sa mal vyberať receiver, ale vzhľadom na priestorový problém je to pre mňa dôležité ). dík
Dainex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek_K 13. 6. 2011 15:37

Ak sa cudujes preco ti nikto neodpisal...je to preto ze si nepolozil otazku...receiver ti nikto neodporuci kedze si nenapisal to hlavne, ci ma stat 10 alebo 100 tis. Kc. Ale pises maximalne 15cm vyska, aka je celkova vyska policky? lebo nad nim este musi byt aspon 5-10cm medzera na odvod tepla. A preco chces receiver, pises len 10.4 takze mas stereo. Chces to rozsirovat na kino? Ake bude aj po pripadnom rozsireni(aj bez neho) pomer vyuzitia filmy/hudba? Nestacil by ti za tu istu cenu omnoho zvukovo kvalitnejsi stereo zosik? same otazky...ale to tak je ked sa nevies opytat a specifikovat hned co chces.
A moj typ, k tymto bedniam aspon zosik za 10000kc(nad326 a podobna uroven) , ak chces AV receiver ktory bude hrat aspon ako ten zosik tak 20000 kc a viac.
Marek_K
Junior

Odeslat příspěvekod Dainex 13. 6. 2011 20:32

Hmm, dík...trochu kritiky nikdy nie je na škodu :) kedže zatiaľ to bude len stereo o samotnom zosiku som spočiatku uvažoval, ale ako si spomínal časom rozšírené na 5.1 , takže perspektívnejší bude ten receiver, pričom pomer hudba/filmy tak 60/40. Výška poličky je 16cm, z toho dôvodu to výškové obmedzenie. Veľkosť miestnosti 22m2. A to najdôležitejšie...cena do cca 500€.
Celkom sa mi pozdáva Marantz NR 1501, ale či je vhodný neviem posúdiť..tých 50 W bude dostačujúcich ?
Dainex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod theedge 13. 6. 2011 21:14

Yamahy po model RX-V571 mají udávanou výšku 15,1 cm. Ale zapomeň na to, protože když takovej reciever strčíš do 16cm poličky tak ho tam upečeš ...
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior

Odeslat příspěvekod Dainex 13. 6. 2011 21:46

Áno, tieto Yamahy, ako aj model od Onkya TX-SR309 majú výšku 15cm. Ale pokiaľ to vyprodukované teplo neovplyvní chod prístroja, tak by mi to nevadilo. Okrem už vyššie spomínaneho Marantz NR 1501 / 1601 som nič nižžie nenašiel..
Dainex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 13. 6. 2011 21:49

Vyprodukovane teplo neovplyvni chod pristroja. Ovplyvni zivotnost pristroja samotneho a zivotnost pristrojov, ktore "nalozis" na tento pristroj. Nie nadarmo je v manuali napisane, kolko centimetrov musi byt nad nim volneho miesta.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dainex 13. 6. 2011 22:05

..a práve preto hľadám vhodné alternatívy.. aj za pomoci vašich príspevkov na tomto fóre..
Dainex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 13. 6. 2011 22:08

Zosilnovac produkuje teplo. To neovplyvnis. A ked ho zatvoris do budy, bude sa zle chladit. Tym znizujes jeho zivotnost. Skor by som riesil to, aby to dobre hralo (plus zohladnil funkcionalitu, ktoru pozadujes) a to miesto mu nejako spravil. Tak, aby bol dobre chladeny a nemal si problemy s jeho prehrievanim. Je to len odporucanie - sprav, ako myslis. Ak si dobre pamatam z manualu Yamahy, tak nad pristrojom by malo byt tusim aspon 20cm miesta. Inak to nebude ani u inych pristrojov +/- autobus.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dainex 13. 6. 2011 22:21

Bohužiaľ, čo sa týka voľného miesta, s tým nič nespravím a som si vedomý toho, že to nie je ideálne, veď práve preto som požiadal o pomoc s tým výberom, aby som sa k tomu ideálu čo možno najviac priblížil. Rozmery police : šírka 55cm, hĺbka 43cm, výška 16cm pričom z predu aj zo zadu je otvorená.
Dainex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krovak_cze 13. 6. 2011 22:28

na to je jedina rada, dej pristroj jinam a ne do te mikropolicky, kdyz misto neni, musi se udelat neco proto, aby misto bylo
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 13. 6. 2011 22:40

Mozno nie dobry navrh - ale predsa - co tak pri policku na nejaku podlozku (davaju sa tak bezne koncove zosilnovace).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Marek_K 13. 6. 2011 22:59

hod sem prosim foto toho miesta kde mas bedne a kde chces dat ten receiver. nejak mi to hlava nebere prisposobovat sa takejto blbine. Potom nieco vymyslime.
Marek_K
Junior

Odeslat příspěvekod velodyne1 14. 6. 2011 00:01

Nebal by som sa toho Marantza 1501, je urceny prave na take miesta ako mas, a vykon stačí. Aj by som nedal na max hlasitost lebo ti roztrhne bedne, neverís, vyskusaj:)
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krovak_cze 14. 6. 2011 07:17

myslim ze tohle bedny neroztrhne :D spis to shori
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dainex 14. 6. 2011 15:42

Takže takto nejak to u mňa vypadá ( viď. príloha )...receiver príde na niektorú z tých spodných poličiek..
Ten Marantz 1501 sa mi pozdáva čím ďalej tým viac ;-) jeho novšie prevedenie Marantz NR 1601 sa mi zdá byť už moc drahý.
Přílohy
DSC01568 [Rozlíšenie obrazovky].JPG
DSC01571 [Rozlíšenie obrazovky].JPG
Dainex
Kolemjdoucí

Další stránka