Slušně hrající malé regály

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod opkaa 7. 7. 2011 19:51

Dost jsem o tom přemýšlel a dospěl jsem k názoru, že Slayers má pravdu. Je blbost se podřizovat nábytku, který je de fakto levnější než muzika. Takže přijde malá změna (o které manželka tedy zatím ještě neví) a bedny budou stát asi 80cm před obývák. stěnou jen budou muset jít ke zdi. Tím vyřeším jak omezení výšky, tak bassreflex a mám celkem otevřený výběr.
Bazarovým bednám se nebráním, ale koupit Elac 310 (testy - to je nádhera číst) obnáší asi také navýšit za zesilovač, aby hrály to co dokáží a už se dostávám do spirály, které bych se rád vyhnul. (Zesik,DAC,phono preamp). Asi bych měl zůstat při zemi. Spíš bych to viděl na PRIMISSIMI.
opkaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 7. 7. 2011 20:00

Tak ti este zamotam hlavu dalej. Kupis Primissimy. K nim potrebujes stojany. Spocitaj si to :) A teraz mrkni trebars sem http://www.rothaudio.eu/hifibazar/index ... duct_id=63 Nie si na cene regaly + stojany? :hm

Je to len chrobak do hlavy ;) Urob, ako uznas za vhodne :) Zrovna tie Aelite 3 maju basreflex vzadu, co nebude moc vyhra. Ale cosi podobne (alebo uzavreta ozvucnica) z bazaru do 20 000 by mozno bola cesta. Navysit rozpocet, do 10 000 kupit zosik a si za vodou.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod palinoch 7. 7. 2011 20:28

opkaa - pohladam link a skus sa nakontaktovat na chlapika co predava toto!

-- 7. 7. 2011 21:31 --

skoda tie vo farbe rosewood su predane, ale mrkni na toto za tie peniaze http://elektro.bazos.cz/inzerat/1009496 ... zvukem.php
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opkaa 7. 7. 2011 20:51

Díky za link, ale do stříbra nejdu. Obývák mám celý do dřeva. Snesu kromě dřeva pouze černou.
Ještě k Odarovy, stojany bych nové v žádném případě nekupoval. Je fakt, že na Xavian New Stand Metallico bych si netroufl, ale na Wharfedale glass jo. Ale o to nejde. Mě se osobně podlahovky v obýváku nelíbí (hodně dominantní). Možná pokud by byly zakomponované do nábytku.Ale to by znamenalo práznou místnost, potom bedny a k nim dodat nábytek. To je dnes samozřejmě pasé.
opkaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palinoch 7. 7. 2011 20:59

OK, neni problem, ja osobne pre ten zvuk, by som akceptoval aj farbu.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krovak_cze 8. 7. 2011 07:24

jestli nejsi omezenej prostorem tak dal nad regalama neuvazuj, jedine 3p sloupy :)
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 8. 7. 2011 07:41

opkaa --> Rozhodnut sa musis nakoniec ty. Pozitiva, aj negativa niektorych rieseni boli spomenute. krovak_cze vie, o com pise. Mal regaly, teraz presiel na vyborny projekt VMA-II. Tento projekt je uz nad tvoj rozpocet (potrebujes este zosik), ale na druhu stranu - myslim, ze by si bol na dlho spokojny. Takto si koledujes o to, ze za pol roka prides na to, ze tie regaly nejdu tak nizko, ako by si si predstavoval.

Najlepsie by bolo cosi si ist vypocut. Aby si mal aspon aku-taku predstavu, co mozes od toho cakat. Dalsia vec je - mozes mat bedne za 500 000, monobloky za dalsi milion. Ak nemas dobry zdroj zvuku (CD / DAC), tak to cele zabijes. Preto zvol radsej bazarove veci, pripadne skombinuj s DIY rieseniami. Moznosti je vela, len sa treba zorientovat.

Drzim palce.

EDIT:
Toto nevyzera napr. zle http://www.nisel.sk/?p=1347
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod opkaa 9. 7. 2011 21:00

Díky za info, třeba o projektu VMA jsem neměl ani páru.
opkaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 9. 7. 2011 21:06

Tak to je blbe. Lebo som ti to linkoval hned ako prvu reakciu viewtopic.php?p=8282952#p8282952 :lol:
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod opkaa 10. 7. 2011 06:32

Já jsem to samozřejmě zaregistroval hned, ale celé diskusní forum k projektu VMA jsem četl až včera. A docela mě překvapilo, že je to v takovém stádiu, aniž bych na to dříve někde ve forech narazil.
opkaa
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků