Pomoc s výběrem první audio soupravy (20k)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod REY89 8. 11. 2011 14:25

Dobrý den,
Nastala situace kdy chci vybrat nějakou tu audio sestavu. Jsem v této oblasti laik a nejsem žádný extrémně náročný uživatel. Chtěl bych pomoci s výběrem receiver+repro (pouze 2.0). Dosud jsem nic neměl, jedná se o mé první uvažované audio vybavení a jelikož bydlím stále „provizorně“ tak nechci investovat více než 20K.
Pokoj: 4x5m, plovoucí podlaha, panel
Současná sestava: TV+PS3(přes který pojedu hry,DVD a BD i audio)
Účel: filmy, hry (70%) a poslech hudby (30%)…žánry: vyloženě dle nálady, je mi 26 let a „divoká“ léta mám za sebou – funky,grime, George Michael,Hapka,Morcheeba, ale třeba i šansón…rock ani vážná hudba ne-e.
Uvítal bych spíše sloupy (umístění na zemi), regály nemám kam usadit, ale nějak by se to řešit dalo.
Platový strop: cca do těch 20K.
Uvítám komplexní návrhy a budu rád za každou radu. Poslech v prodejně je u mě trochu obtížnější, ale když bych dostal pár typů tak bych někam zajel.
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod Marek_K 8. 11. 2011 14:39

Ahoj vhodne je rozdelit rozopocet na tie veci cca na polku.A pri cene cca 10000kc za nove by som volil urcite len regalovky a usadil ich na podstavce. Tak ich mozes umiestnit rovnako ako stlpy do priestoru, to ze sa volaju regalovky neznamena ze musia byt na polici. Prave naopak, najlepsie hraju ked sa umiestnia do priestoru.
Receiver chces koli digitalnym vstupom atd, alebo nejaky iny dovod? Pretoze na 2.0 nema skoro ziadny zmysel a podstatne lepsie bude hrat stereo zosilovac.
Precitaj si toto pochopis viac: viewtopic.php?f=1709&t=1152993

Ked si teda ujasnis ci chces stlpy/regale a zosik/receiver mozeme davat aj typy.
Riesenie regale+zosik je pri cene 20k uz velmi slusna zostava, mas z coho vyberat a porovnavat ju zvukovo s kombinaciou receiver+stlpy nema ani zmysel.

A odkial si aby sme vedeli odporucit najbliszie studio.
Naposledy upravil Marek_K dne 8. 11. 2011 14:51, celkově upraveno 1
Marek_K
Junior

Odeslat příspěvekod REY89 8. 11. 2011 14:51

no jde mi o správné propojení TV+PS3+Repro do AVR/stereo zesík(SZ)
TV s PS3 přes jedu přes HDMI...Sám tomu moc nerozumím jaký je rozdíl mezi tím AVR a SZ, ale cenově to vychází cca stejně, takže by byl asi spíš vhodnější AVR pro případné rozšíření sestavy, ne?
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod Marek_K 8. 11. 2011 14:52

Prave ze cenovo to nevychadaza stejne vobec, vo vseobecnosti AVR ktore hra tak ako stereo zosik stoji 2,5-3x viac, prestuduj ten link a linky v nom aby si to najskor pochopil. Tento davam do pozornosti http://www.hifipassion.com/stranky/dkvsst.php
Naposledy upravil Marek_K dne 8. 11. 2011 15:19, celkově upraveno 1
Marek_K
Junior

Odeslat příspěvekod REY89 8. 11. 2011 14:58

oki, pokusím se nastudovat...nyní na to pohlížím tak, že mi stačí 2.0, ale třeba dospěju k tomu že bych dokoupil třeba SUB, protože ten pak asi kompenzuje slabší bass u regálovek ne?

Nejde mi o superaudio set, ale spíše multimediální stránku TV+filmy+hry+hudba...ale zároveň se snažím z toho rozpočtu co mám nalézt to nejlepší řešení :)
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod Marek_K 8. 11. 2011 15:08

Sub pripojis aj k stereo zosilovacu, ale s tymto rozpoctom ho teraz neries, slusny zaklad na filmy a hry stoji tak 10000 , taky aby to tym regalovkam vobec nekazil ani pri hudbe stoji aspon 20000.
Takze teraz je to skor o tom ci chces/stoji ti za to mat moznost casom rozsirit na 5 bedni.

Do stereo zsosiku by si musel pripajat vsetko len analogovo cez cinche(biely a cerveny konektor), nepoznam ps3 neviem ci to umoznuje. Co sa tyka TV niektore maju analogovy vystup, ale da sa pouzit aj sluchatkovy ked uz nic ine.
Marek_K
Junior

Odeslat příspěvekod REY89 8. 11. 2011 15:40

cinche u PS3 stopro neni, pouze HDMI...viz obrázek
Obrázek
telka samozřejmě má jak HDMI tak cinch.....

to znamená tedy nutnost AVR?...v zapojení jsem totální analfabet, to bych si stejně pozval někoho domů O:-)
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 8. 11. 2011 16:11

Ma opticky (digitalny) vystup. Tam ale potrebujes skatulu, co ti z digitalu spravi analog (DAC = D/A prevodnik).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod radimecek13 8. 11. 2011 18:05

Koukni na http://www.hifibazar.cz/,koupil bych HARMAN/KARDON AVR 160 nebo MARANTZ NR1601 cca 11.000,- a k tomu MORDAUNT SHORT - Avant 904i cca 6,000,- a máš na pár let vystaráno. 8-P
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod REY89 9. 11. 2011 15:07

Tak jsem rozhodnut čistě pro 2.0 sestavu...ideál sloupy, ale ani nakonec regály nevylučuji

A teď tedy nastává výběr optimální sestavy, důležité pro mě je uživatelsky jednoduché propojení TV+PS3+Repro+AVR(Stereo zesík)

Můžete mi dát optimální řešení? Zatím samozřejmě na papíře (živý poslech bych řešil až bych měl zúžený výběr cca 3ks)

Moje nástřely:
Repro:
sloupy JBL 180; JBL E80; Wharfedale 10.4....nebo regál JBL 130; WF 10.1 nebo 10.2; Canton GLE 420.2
AVR (Stereo zesík):
Yamaha R-S 300; Denon AVR-1312...tady opravdu moc nevím co vybrat.

Cenově bych se rád držel v té hladině do 20K.
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 9. 11. 2011 15:14

Z bedni asi tie Wharfy - sice som ich nepocul, ale mal som moznost pocut vyssiu radu JBL a z toho som si teda za tu cenu "necvrkol". Takze JBL by som osobne v tejto cenovke vylucil.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod REY89 9. 11. 2011 15:41

odar: a s kterou značkou(výrobkem) máš dobré zkušenosti? chtěl bych aby to hrálo komplexně, netoužím po vyzdvižení bassů apod.
A co ohledně AVR/SZ?
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 9. 11. 2011 15:48

Ja som z Yamahy RX-V463 rovno skocil do BVaudio A300SE a potom do deleneho zosilnovaca, takze co sa tyka kvantity, moc som toho (chvalabohu) nepreskakal :D Vseobecne k WD si dost ludia chvalia Yamahu. Ked som predaval BVaudio A300SE, trochu som kecal s chlapikom, co ho odo mna kupoval. Ma doma regalove bedne BVaudio a AVR od Yamahy. Ze mu kazdy vravel - s tou Yamahou to bude ostre a on si nedal povedat. A ono to ostre bolo (preto ju predal).

Takze to bude vsetko o zladeni bedni a AVR. AVR ma vyhodu, ze nepotrebujes riesit digitalne haluze, stereo zosik bude lepsie hrat, ale potrebujes k tomu cosi, co ti bude menit digi signal na analog (slusny CD prehravac, DAC, DVD . . .).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod REY89 9. 11. 2011 16:01

Odar díky za jakýkoliv koment.
No jde mi o co nejjednoduší propojení, a v případě že mám PS3 pro přehrávání nejen her,ale filmů a hudby tak to vypadá na AVR+2.0...teď už jen vybrat tu nejoptimálnější variantu.

Přidá ještě někdo svůj názor, zkušenost?
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod etaloncr 9. 11. 2011 21:16

Obecně, jsou receivery, které ve stereu nehrají (třeba výše zmíněné modely od Yamaha, Onkyo (509) a Denon (3312)), hlavně základní modely a pak jsou receivery, které stereo umí.

Vzhledem k tomu, k čemu to chceč (70% film), tak nevidím důvod, proč vyloučit receiver, budeš do toho pumpovat filmy, určitě oceníš Upscaling a různé zvukové módy... To jestli nebudeš líný a naučíš se využívat všechny funkce receiveru je druhá věc. Pokud je to o tom zapnout rec. zapnout film a sledovat, tak to pořeší nějaký zesilovač s optickým vstupem. Jestliže se naucíš s receiverem pracovat může hrát veli slušně u filmu.

Já bych volil Harman/Kardon AVR 255 (8.990,-), ten opravdu umí hrát ve stereu (ale bacha, není 3 D, je to něco za něco v téhle ceně) a dal bych k tomu WD 10.5 +/- se trefíš do rozpočtu. Zvukový přednes bude velmi slušný a zůstane ti možnost rozšiřovat do 5.1, resp. 7.1. Určitě bych časem dokoupil centr, protože 70% přednesu u filmů dělá sloup a centr.
etaloncr
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků