Vyber reproduktorov Aurum Cantus

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palinoch 16. 1. 2012 19:10

Zdravim chlapci. Kamos ma poziadal o radu pri vybere AC. Ked, ze jeho svokor mam moje AC V2M a jeho tieto reproduktory ocarili, chcel by nejake reproduktory od AC vyssiu radu. Uvazuje nad AC V3M, alebo nad V3F popripade iny model, nie velmi vybocujuci cenovej hladine. Pocuva rock a art rock. Mate nejake posluchove skusenosti s AC. Dik.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 16. 1. 2012 19:27

Síce som od nich nepočul žiadne repro, ale čo som čítal, tak by mohli byť vydarené. Najmä podľa toho čo som sa dočítal na Audiodrom, tak by vraj mohli byť menej náročné na zdroj, napríklad v porovnaní s Dynaudio. Ale ak by som v tejto kategórii volil, tak určite by som si toho vypočul viac. K AC by som pridal ešte napríklad niečo od Usher alebo Dynaudio a šiel si pekne hľadať, kde by sa to dalo vypočuť... :)
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 16. 1. 2012 19:29

Hmmm, ide o to, ze AC pocul a uz nechce experimentovat, nasiel zvuk, aky hladal :)
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 16. 1. 2012 19:33

Tak potom na co zistuje blbosti okolo? :hm
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zino333 16. 1. 2012 19:34

Budem musieť niekde vyskúšať ako to hrá. Už som o nich dosť počul, tak už by sa patrilo aj počuť čo dokážu... :)
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 16. 1. 2012 19:36

No chce to najlepsie na rock, ale to je teoretizovanie. Chce viac ako V2M.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 16. 1. 2012 20:10

palinoch --> Aurum Kaktus su podla niektorych (skusenejsich ako ja) clenov z tohto fora zaplatitelne bedne, ktore aj cosi hraju. Na druhu stranu, konkretne krovak_cze porovnaval kaktusove stlpy s VMA-II od Checka a vies, ako to dopadlo. VMAcka podla jeho usi hraju cca porovnatelne, ako kaktusove stlpy s cenovkou +/- 70 000 CZK.

Mozno sa tu k tomu vyjadri aj on sam - pripadne mu napis PMku. Samozrejme to chce aj doladit zvysok retazca.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slayers 16. 1. 2012 21:44

A co když je někomu líto dát 70k za repro,koupí levnější a pak řekne že hrajou stejně a i líp než kaktusy :lol: za 70k.
Už jen proto bych je chtěl slyšet :hm
Yamaha R-N602, Xavian BonBonus, 1x sub.

Cowon D2, S8+Samsung level on pro, BeoPlay H4, BeoPlay H5.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod Odar 16. 1. 2012 21:50

Vsak mas tu moznost. Ako kazdy. Da sa to brat aj z opacnej strany - co ak ten, kto dal za ne 70 000 neuzna ani za nic, ze VMA hraju porovnatelne? 8-P
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slayers 16. 1. 2012 21:59

Ale já to uznám až je uslyším,proto píšu že bych je chtěl slyšet.Ale do tý doby budu přesvědčenej o opaku,jelikož jak víš nejsem příznivcem DYI,co se železa týká.

slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod MakcuPikcu 17. 1. 2012 08:15

slayers - to robis velku chybu teda.

Pise sa DIY (Do It Yourself).Sorac musel som si rypnut.Ale neva,ved je tu tato metoda najoblubenejsia.
Samsung Galaxy ACE 2
MakcuPikcu
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slayers 17. 1. 2012 11:46

No jo no,vidíš ani to neumím napsat :D .Já DIY beru ale pouze home made a to spíchnout rack nebo něco podobnýho.

slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod starší 17. 1. 2012 14:23

pocul som aj s kamosom AC MELODY M 103 a to asi hodinu po DYNAUDIO FOCUS 220 II , ktore napajal DENON PMA 1510. Tie kaktusy napajal CAMBRIDGE AUDIO 840 A vII. prvy postreh bol, ze tie kaktusy nehraju ziadne vysky a basov bolo menej a boli maksie ako u DYNAUDII. detaily, stredy, priestor sa nam zdali vyborne /hlas LEONARDA COHENA bol ako zivy/. casom si usi zvykli na jemnejsie, menej vyrazne vysky, ale bedne museli hrat hlasnejsie a nedostatok basov vyriesil majitel studia posunutim bedni cca 30-40 cm k zadnej stene. a zaver ? kaktusy su urcite zaujimave bedne s vybornou cenou /pomer zvuk/cena urcite lepsi, ako u FOCUSOV/, ktore pri vybere odporucam vypocut, nesadnu asi kazdemu /na rockovu hudbu sa asi nehodia/ a takto podla mna hra prava high-endova bedna t.j. bez zvyraznovania okrajovych pasiem, zial potichu taketo bedne nezahraju, nezaujmu.
toto hodnotenie je napisane v sulade s mojim najlepsim vedomim a svedomim a je absolutne subjektivne. :-)
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 17. 1. 2012 16:00

Super dik za postreh. Este sa opytam to ze nezahraju potichu bolo myslene na ake bedne.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 17. 1. 2012 16:07

Ja som to pochopil tak, ze na AC.
BTW vyssie spominane Dynaudia som pocul. Predavaju sa cez 5000 EUR (alebo to su 360tky?). To, co mam doma urcite nehra horsie. To len k tomu DIY a neDIY. Zial AC asi nik na Slovensku nepredava.
Odar
Trvalý BAN

Další stránka