Vyber reproduktorov Aurum Cantus

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek_K 19. 1. 2012 14:47

osobne sa tiez pridavam k nazoru ze mam problem porovnat dve bedne ked ich nemam obe vedla seba a hlavne kazda ma uplne inyc charakter zvuku. To by musel byt rozdiel naozaj priepastny.
Marek_K
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 19. 1. 2012 16:09

Akurat som cital tvoje postrehy so zosikmi. Velmi obsiahlo popisane. Parada.

-- 19. 1. 2012 16:10 --

Odar píše:palinoch --> Ked sa to kamosovi "usadne", budeme radi, ked aj cosi napise. Kazda informacia je vitana.

Urcite dam dajake videjko.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 19. 1. 2012 17:23

marek k, som rad ze sa za to nehanbis, ja som taky isty - amater ? zaciatocnik ? nahluchly?
no kolegovia z fora nech si to pomenuju ako chcu.
ked som vyberal bedne , tak kde sa to dalo, zapojil som si na jeden silic dva pary bedni a kamos mi ich prepinal /par A, par B/, zial v jednom studiu maju vacsinou len 2-3 znacky, takze B&W sa nedali takto porovnat s napr.DYNAUDIAMI /teda nechcelo sa mi to trepat na zalohu/.
zial raz som sa nevyhol zakladnej chybe pri takomto porovnavani a to, ze citlivejsie, cize hlasnejsie hrajuce bedne clovek povazuje podvedome za lepsie.
volakedy davno, ked este stereo bolo vysoko rozsirenejsie ako 5.1 zvuk, bol v rakusku taky elektro-obchod / tusim MEDIA MARKT / a v nom hifi studio kde mali velky pult a na nom prepinali kopec reprosustav a tusim aj rozne silice k tym repram . aj tak si ale myslim, ze po takomto vybere by este mal nasledovat cca. 3 dnovy posluch doma a az potom nakup. aka je realita asi vsetci vieme.
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soundgarden. 27. 1. 2012 11:35

Zdravím všetkých a musím pochváliť repro. Aurum Cantus V3M mám ich iba týždeň, ale je to už teraz balzam na uši, mne veľmi vyhovuje charakter zvuku AV je rýchli a nieje agresívny, výšky sú kryštálové čisté a stredy vokály hladké a bass napriek tomu, že sú to regálové bedne hutný, pevný a ide pekne hlboko. Kŕmim to: Yamaha A-S 2000, cd NAD C 565 B.E.E káble: Vincent Premium Bi- Wire. neskôr viac info :-)
NAD C 565 B.E.E YAMAHA A-S 2000 Aurum Cantus V3M Vincent premium all
soundgarden.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod check 28. 1. 2012 12:57

Co takhle přímo v jedné místnosti na stejném železe porovnat VMA-I nebo VMA-II s repro Aurum Cantus? Oboje připraveno :).
check
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 28. 1. 2012 14:04

soundgarden. píše:výšky sú kryštálové čisté a stredy vokály hladké

krasa toto su tie prave hifi pojmy 8-D
a to je nic proti tomu co so cital minule....
"dopredny priestor" :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Odar 28. 1. 2012 14:09

check --> Idea zaujimava, ak sa to podari zrealizovat, urcite by to boli hodnotne informacie pre vsetkych.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod check 15. 3. 2012 17:13

Asi před 3 týdny jsme se se Slayersem domluvili, naložil jsem bedny a zesilovač a přijel jsem na návštěvu. Vzal jsem s sebou reprosoustavy VMA-I MK II, VMA-II a zesilovač DPA330 MK IV. Chtěli jsme to všechno porovnat se Slayersovou sestavou Vincent CD-S4, Vincent SV 232, Aurum Cantus M-102, zejména reprosoustavy.
Nejprve k porovnání reprobeden. Místnost velká asi zhruba 3,7 x 5,5 m (Slayers mě snad opraví), tak jsem nechal VMA-I v nastavení pro menší místnosti. Místnost je čistě poslechová, i částečně akusticky upravená, ale přední a boční stěny jsou od poloviny výšky místnosti holé a strop je také holý (v zadní části jsou na stropě dva menší panely, ale ty se moc neuplatní). Bedny jsou vytažené z rohů ven cca 70 cm, podobně i od bočních stěn, poslouchá se zhruba metr a půl od zadní stěny, kde se nachází knihovna CDček.
Před obědem jsme porovnávali na domácím železe. Slayers staví bedny na žulové podstavce, takže poloha reprosoustav byla vždy stejná (akorát VMA jsme nakláněli k posluchači, AC později také). Nejdřív jsem si poslechnul, jak hrají AC, pak jsme přepnuli na VMA-II. Nejzásadnější rozdílem bylo pro mě potlačené basové pásmo u AC (basy tam jsou i hluboké, ale o něco tišší vůči středům) a naopak vytažené vyšší pásmo oproti VMA-II. Celkový projev AC se mi zdál suchý, zejména výšky byly až nepříjemě šustivé, takové "digitální", přitom se sykavkami problém nebyl. VMA-II měly šťavnatější bas, tvrdší, měly trochu problém s občasným zahuhláním vyšších basů - vyšší struny baskytary (jak jsme pak zjistili při měření akustiky, tak to je vertikálním odrazem od stropu). Zejména hlasy (zejména Nohavica, ale i ženský hlas) jsou podle mě na VMA-II přirozenější, Nohavica byl na AC jakoby posazen výš (jakoby omládnul).
Pak jsme postavili VMA-I. Všechny popisované rozdíly se myslím ještě zvýraznily a navíc se uklidnily vyšší struny baskytary. Tady možná bude vhodnější, když rozdíl popíšu na rozdílu VMA-I versus VMA-II. Dvojky mají trochu vyšší mezní kmitočet basů, bas je o něco tvrdší, kopák i pomale zahraný je přenesen správně. Jedničky jsou na středech ještě o kousek realističtější, čistější. Na výškách jsou jedničky klidnější (ale neplést si s dekou). Ačkoliv jsou fyzicky jedničky větší a mají i větší i basák, tak působí více kompaktněji, celistvěji. A to tak, že se někdy může zdát že třeba i chybí výšky. Nechybí, jsou jen tak dobře propojeny se středy, že netrčí stranou jako je tomu u spousty reprobeden. VMA-I MK II myslím bedny Aurum Cantus M-102 bez diskuse rozdrtily.
Všechny rozdíly byly hned jasnější, když jsme přepli zpátky na bedny AC.
Po návratu z oběda jsme vyměnili koncový zesilovač Vincent za DPA (Vincent použit jako preamp). Zmizelo některé šustění, celkově se projev uklidnil zpříjemnil. To nejvíce pomohlo právě bednám AC.
Musím říct, že po obědě jsme stihli prostřídat zesilovače a mě se pak přelila krev z mozku do žaludku. Asi na hoďku jsem byl vytuhlý. Nicméně odpoledne jsme stihnuli ještě mnohokrát prostřídat bedny, různá a CDčka a ještě zpátky zesilovače. Dokonce i akustiku jsem proměřil. Přijel jsem ráno odjížděl večer. Při pohledu nazpět jsem klidně mohl VMA-I nastavit do větší místnosti, sedlo by to asi ještě líp (u mě jsou nastavené do větší místnosti).
Já jsem poslouchal na svém testovacím CD. Záleží mi hodně na realističnosti hlasů, na českých hlasech - Nohavicovi, Ebenovi, Schmitzerovi toho poznám dost. Dále potřebuju mít vyvážená pásma. Prostor hodnotím u sebe doma, v cizí místnosti to příliš nezvládám. Slayers pouštěl svoje CD převážně tvrdšího rázu (nevím přesně ale asi hardrock možná skoro metal).
Dříve jsem svoje postřehy nestihnul napsat, protože jsem měl plno práce s přípravou poslechové akce u příležitosti highendu. Je možné že jsem na něco zapoměl a nebo se mi to za tři týdny v hlavě jinak rozleželo.
Pro mě každopádně příjemná akce, se Slayersem jsme si myslím rozuměli. Doufám, že sem napíše svoje hodnocení. Já jsem jako autor VMA určitě zaujatý.
Budu rád, když se u mě Slayers staví a uděláme ještě porovnání u mě. Protože jednak tu mám v současné době ještě mnohem lepší železo od SPaudio, ale hlavně mám větší místnost s mnohem lepší akustikou. Počítám, že u mě budou rozdíly větší.
check
Junior

Odeslat příspěvekod starší 15. 3. 2012 17:40

zaujimave, dakujem za to, ale tazko si urobit nazor, kedze tie bedne vyrabas /ze si zaujaty nakoniec aj otvorene priznavas :tleskani /, cize som velmi zvedavy, ako to pocul slayers. :hm
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MakcuPikcu 15. 3. 2012 18:12

Super citanie.VMA su urcite skvele repra a tiez sa tesim na slayers-ov komentar.
Samsung Galaxy ACE 2
MakcuPikcu
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slayers 15. 3. 2012 21:22

No pánové,co já teď mám napsat,já jsem zase majitel AC102 a mám se pokusit o nestrannost.
Co říct,no na popisování moc nejsem takže takovýho popisu jako od Checka se ode mne nedočkáte.
Viděl jsem to méně výrazně jako Martin ,vítězství bych taky přisoudil VMA-I ale ne o koňskou délku.Souhlasím že nejvíc vedou na basech,na výškách jak kde ale poměr lepší pro VMA,středy bych já lehce připsal pro AC.
Soudit dvojky se mi moc nechce,za prvé jsme je poslouchali nejméně a za druhé se mě nechce.
Snad jen napíšu že proti AC i VMA nejvíc podle mě zaostávali v prostoru pravá-levá.A rozlišení,(sóla dvou kytar,jedna v pozadí,nebyla na dvojkách slyšet).
Snad když to shrnu,VMA-I,bych si doma místo AC dovedl dost dobře představit ale za VMA-II bych jistě neměnil.
Pro AC zřejmě pro méně basů hovoří dle mě rozlišení.
Vítěz pro mě je pro svůj pohodový a v dobrém muzikální přednes je VMA-I.

Teď jsem si ještě vzpomněl že se mě poměrně ulevilo když jsme přepojovali z VMA-I zpět na AC ,čekal jsem průs.r,byl tam rozdíl ale průs.r to nebyl.
Yamaha R-N602, Xavian BonBonus, 1x sub.

Cowon D2, S8+Samsung level on pro, BeoPlay H4, BeoPlay H5.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod muvo 15. 3. 2012 23:08

Zaujimave citanie, diky za to... slayers, ked si vyberal AC102, porovnaval si ju aj s AC V6F? Cenovo je to velmi podobne. A ak ano, preco si sa nakoniec rozhodol pre AC102? Dik.
muvo
Junior

Odeslat příspěvekod starší 15. 3. 2012 23:15

takze dakujem aj slayersovi, bolo tu citit snahu o vacsiu objektivnost ako u checka, ale obaja si zasluzia za tento minitest, alebo miniporovnanie velku pochvalu :tleskani :tleskani :tleskani !
dobre sa to citalo a zaver nech si urobi kazdy sam, urcite to je prospesnejsie ako hadka ci na HIGH END PRAHA patria deti, alebo nie.
P.S. NEPATRIA !!! :pozor :D , ani na DAVIS CUP ...
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod check 4. 8. 2014 13:58

Reprosoustavy VMAudio se opět střetly s repro Aurum Cantus M-102, tentokrát za poněkud lepších podmínek srovnání.
http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?pid=2467#p2467
check
Junior

Předchozí stránka