Sloupy nebo regály do menšího obýváku?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gdak01 17. 1. 2012 18:31

Zdravim,
rozhoduji se mezi dvěma cestami jak ozvučit obývák. Jedná se o pokoj 3,5x6m http://imageshack.us/photo/my-images/215/pudorys.jpg/ rozložení bude přesně jako na obrázku. Receiver bude Pionner VSX 821. Zvažuji dva postupy.
Koupit receiver a k tomu Heco Victa 301, a později subwoofer Heco, druhé Victa 301 a centr Heco. Druhá varianta je set Heco 501. Řeším tedy zda jít do regálů nebo sloupů, a zda by samotné 301 ze začátku stačili. Na 301 jsem četl plno slušných recenzí. Poměr 80%film, 20%hudba. Dosud mám Creative 2.1 a jsem s tím relativně spokojen, nejsem žádný audiofil, tudíž si myslím že by tyto sety mohli stačit.
Která cesta je podle Vás lepší? Nebránim se ani jiným variantám ale chtěl by se pro začátek vejít do 15k.
Samozřejmě, že pokud mě to chytne a bude to poznat tak můžu později koupit třeba metas a 301 dát dozadu, pokud to teda takhle jde.
Ještě bych si to rád někde poslechnul, nevíte kde by se dalo v Praze poslechnout Heco?

Díky moc.
Arcam, Nad, Xavian, Altas, Supra
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 17. 1. 2012 18:51

AVR za ty peníze schvaluji =) s reprem už je to horší, ty Victy bych moc dobře neviděl, nechtěl by jsi to ještě pozměnit?..na tvůj pokoj bych možná ani subwoofer nedával, a když už bys ho chtěl tak 100% ne od Heca, to by byla hodně špatná volba :pozor jinak si myslím že bys tam klidně mohl mít sloupy..ale musíš počítat stím že budto bys je musel mit asi hodně v prostoru, a nebo by museli mít bassreflex dopředu...vtom případě by už pak nebyl potřeba subwoofer...pokud ty regály, tak bych byl tebo si šel poslechnout Wharfedale diamond 10.1 ...který později můžeš použít jako efektovky dozadu a dopředu osadit něco lepšího.
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gdak01 17. 1. 2012 18:57

Díky, rád si nechám poradit. Hodí se k těm Whaferdale ten receiver od Pionner?
A dalo by se to někde poslechnout?

Díky
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 17. 1. 2012 19:03

Wharfedale diamond 10.1 podla nadsenych vykrikov tu na fore, nemusi byt spatna volba.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MakcuPikcu 17. 1. 2012 19:29

Wharfy 10.1 pokial nemaju dobry stereo zosik,tak hraju neskutocnu deku.A s pioneerom zas budu ostre a bezbasove.
Samsung Galaxy ACE 2
MakcuPikcu
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod gdak01 17. 1. 2012 20:44

Studuju to pár dní, takže se v tom vůbec neorientuju, ale co jsem si zatím přečetl tak Pionner je tak nějak univerzální.
Klidně to celé nějak změním, pokud mi někdo navrhne slušnou variantu. Ty Wharfedale vypadají pěkně, a snadno by se k tomu dokupovali další bedny. Jaký receiver tedy k nim?

Zrovna to, že budou bezbasové by mohlo vadit, vzhledem k tomu, že tam nebude ani sub ani sloupy.
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod waaaw 17. 1. 2012 21:22

TY problemy v kombinaci AVR Pioneer a wharfy se maji tykat jen teto kombinace nebo snad vsech i vyssich variant wharfu? Je zas vsude slzsim, jak wharfy jsou skvele v tom, jak jsou neutralni a snasi se dobre se vsemi Avr vcetne Pioneeru, kde jine bedny zneji prilis kovove
waaaw
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 17. 1. 2012 21:36

Mě třeba příjde že 90% regálů jsou "bez basse", realita je taková že oni bass mají, ale jiný než na který je daný člověk třeba zvyklý, je to uplně jiný bass než třeba u sloupových repro natož u subu. Jednoduše řečeno Velká bedna=velký zvuk ;-] U tebe bych jako slušný řešení viděl ten AVR klidně i to Pio nebo třeba Onkyo a k tomu nějaké slušné sloupy s předním bassreflexem (šel by i zadní, ale tam se musí počítat s trochu větším prostorem, hlavně za bednou) Ale bohužel za 15t sehnat AVR a sloupy není zrovna štastné řešení, a nemám rád když někdo někoho tlačí s limitem nahoru. Proto bych zatím viděl to řešení s regálama, které později zaujmou místo efektových kanálů a do předu zapojit sloupy popř. další regály se subem. Ty WD 10.1 mi přijdou v těhlech cenovkách jako asi nejlepší řešení, teda pokud nehovíš bazarům, tam je to zase o něčem jiným že ;-)
Teď jsem si ještě tak vzpoměl že sem asi před půlrokem slyšel ve studiu levne malé ale kvalitní sloupky Dynavoice Magic F5 EX za 6000,- moc sem jim nevěřil, ale byl sem překvapen, na Melisse mají nějaký dobrý hodnocení, a v hodně ověřených kvalitních studiích je hodnotili velmi kladně vzhledem k ceně. Mají hutný tvrdý bass, myslím si že by si znich byl nadšen. určitě ty bedny neurazí, určitě né za tu cenu jakou so nabízeny ;-) Doporučuji poslech, i u levných beden rozhoduje hodně poslech..tedy alespoň me pomohl
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MakcuPikcu 18. 1. 2012 08:43

waaaw - presne ako pises.S pioneerom hra vacsina repro kovovo.Wharfy kovovo nebudu hrat,lebo s inymi hraju deku a kedze pioneer si viac zaklada na strednom a vyssom pasme,tak ta deka odide.Ale ako pisem,nebude to basovat.Oni pocitaju s tym,ze predavaju AVR,tak si ludia kupia komplet 5.1 a basovu zlozku zastrie sub.Ale na stereo posluch onicom.

hexxisek - tak to si pekne na omyle chlape.By si sa cudoval,ako vedia regalovky zabasovat.Staci vhodne doladit retazec a doma vymaknut akustiku a rozmiestnenie.

gdak01 - urcite v tejto cenovke neber stlpy.To bude grc kamo.Ja by som sa priklonil ku bazarovym WD 10.2 a vybral by som im vhodny stereo zosik.Alebo mozno nejake slusne DIY ak by sa ti pritrafilo.Ak chces kvalitnu muziku,vyprdni sa na AVR.Z AVR nikdy neziskas to,co zo stereo zosiku.A potom sa treba hlavne doma pohrat s tym rozmiestnenim.Ja som doma posuval repra a gauc po centimetroch aby som nasiel optimalne umiestnenie.Teraz mam taky bas,ze som rovno predal subwoofer velodyne dd 10+.Takze je hlupost,ze regalovky nezabasuju.Ale samozrejme tieto moje su inde.No slusny efekt docielis aj s tym,o com ti pisem.Len sa treba vyhrat.Na kino si treba kupit nejake lacne plastove 5.1 a pustat si do toho filmy.Na muziku stereo kamo.
Samsung Galaxy ACE 2
MakcuPikcu
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hexxisek 18. 1. 2012 09:17

makcupikcu: nevím, možná si mě málo pochopyl nebo jsem to já blbě napsal, proto jsem to dal do uvozovek že jsou bez basse, samozřejmě že bass mají, ale říkám je to individuální jak kdo vnímá bass, slyšel jsem hrát pár regálovejch AC a Dynavoice, ano bassuji, ale nedá se to prostě srovnat se sloupovým reprem. Proste mi přijde že tam má ten bass jinej charakter. Vše je i o té akustice to taky. Ale tady gdak01 to chce hlavně na filmy, nevěřím tomu že regálovka i kdyby třeba za 20k mu udělá to ideální pro kino. Mě spíše přijdou regálovky takový "hudební" ...ale v kině se bez subu prostě neobejdou, nebo lépeřečeno aby nedošlo k omylu, neslyšel jsem zatím regálovky, který by mi přesvědčili o opaku. U některých lepších sloupů zase přijde že kolikrát není ani sub potřeba. To jsem tim chtěl říct, samozřejmě že regálovky bassujou ;-]
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 18. 1. 2012 09:21

Pohlad MakcuPikcuho na basy je uz na tomto fore vseobecne znamy. Odporuje fyzike :) Takze to, ze regal zabasuje treba brat od neho s rezervou.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MakcuPikcu 18. 1. 2012 09:38

Odar - zas nevies o com hovoris.Keby si nebol lenora leniva a zdvihol zadok,tak pochopis.Ale neva.Truhlici a webtruhlici ostanu truhlikmi a webtruhlikmi :mrgreen:

hexxisek - tak to potom ok.V tom mas pravdu.Ak to chce na filmy,tak to je uplne jedno co vyberie.
Samsung Galaxy ACE 2
MakcuPikcu
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krovak_cze 18. 1. 2012 09:47

regal nema basy a jestli jo, tak zase bude ztracet v jinym pasmu, jedine ze by byl regal 3pasmovej a trochu objemnejsi :)
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gdak01 18. 1. 2012 10:28

Wow, no moc moudrej z toho nejsem. Původně jsem měl v plánu koupit nějaký AIO jako Onkyo htx22, nebo něco z vyšších řad. Ale co jsem se tu dočetl, tak všichni jsou toho názoru že je vždy lepší koupit AVR a k tomu nějaký repro. Nebránim se ani sloupům, klidně něco přišetřim, jen jestli na ně neni místnost moc malá. V případě že bych vzal ty Wharfy tak bych potom mohl koupit ten jejich sub co k tomu dávaj a mohlo by se to zlepšit, ne? Jak na kino tak na hudbu?

Edit. Navíc když se podívám na všechny domácí kina tak žádný nemá sloupy, všechno to jsou takový malý repráčky. Takže s timhle co se tu snažím poskládat očekávám podobnej efekt, ale mnohem lepší zvuk.
gdak01
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 18. 1. 2012 10:31

V danej cenovke regaly.
Odar
Trvalý BAN

Další stránka