Aktivne 2.0 k TV + preco to nefunguje s Genius SP-HF800

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod appletree 19. 1. 2012 21:59

Zdravim, nedavno som zakupil TV SONY KDL-26EX320, ktora ma zaskocila dost zlym zvukom.
Pokusal som sa to vylepsit reprakmi Genius SP-HF800
http://avmania.e15.cz/genius-sp-hf800-p ... h-repro-20

Repraky funguju normalne ked som ich testoval zapojene do mobilu aj do standalone DACu (2xcinch), ale po pripojeni k telke z nich vychadza iba hlasne brucanie. To sa deje bez ohladu na to ci som ich zapojil na sluchatkovy vystup TV (jack 3.5mm) alebo na line out TV (2x cinch). Existuje nejake vysvetlenie ? Je mozne ze aj telka aj repraky su OK, ale z nejakeho dovodu su navzajom nekompatibilne ?

Dalsia nemenej dolezita vec: tie genius repraky hraju dost mizerne (rolled off vysky, basy roztecene...), myslel som, ze k telke sa to bude dat vydrzat, ale nechcel by som ich ani pokial by prepojenie s TV fungovalo

Viete mi poradit nejake dobre hrajuce aktivne regalovky tak max. do 150 EUR ? Najma take, ktore je mozne kupit v SVK / CZ obchodoch (s donaskou na SVK). Kedze som zasadnym sposobom obmedzeny miestom, na sirku musia byt <= 15 cm. Zatial jedine, ktore vyhovuju sa mi podarilo najst tieto:
Kód: Vybrat vše
http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Kurzweil+KS-40A

ich dostupnost ale nevyzera prilis optimisticky... Domnievam sa spravne, ze su to prakticky jedine (non-Genius, non-Logitech atd.) aktivne repraky v CZ / SVK so sirkou pod 15 cm ?

A co je nemenej dolezite - zaujimal by ma nazor odbornikov, ci mozu podobne repraky fungovat s telkou aj ked Genius SP-HF800 nefunguju - t.j. bez toho aby som musel kupit nejaky lacny DAC s optickym vstupom (napr. FiiO D3 - s nim by to dufam malo fungovat aj keby traktory padali)
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PCDaemon 19. 1. 2012 23:41

Ja som osobne skusal na TV Philips 40pfl7605h cez sluchatkovy vystup tieto: http://www.m-audio.com/products/en_us/MAudioAV30.html , ale starsi model a fungovali v pohode.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod appletree 22. 1. 2012 16:18

Vdaka za tip, na tie repraky som sa pred tym preklikal ale neuvedomil som si, ze rozmermi vyhovuju. Mali ich na sklade v predajni v auparku tak som sa po ne dnes stavil a tieto funguju s telkou bez problemov. Navyse kvalita zvuku je niekde uplne inde od prebasovanych uhuhnanych geniusov. (ktore som kupoval iba preto, ze som narychlo nenasiel ziadne ine normalne a podobnych kompaktnych rozmerov, inak znacku Genius z duse neznasam - nielen ich repraky )

Este ku zvukovemu prejavu M-AUDIO AV 30: zatial sa mi nepodarilo najst boost bass prepinac, ktory by tam podla popisu mal byt ?! ale napriek tomu mam pocit, ze repraky su mierne vychylene smerom k zdorazneniu nizkych frekvencii t.j. stale nie celkom neutralne, kym uplne najnizsie frekvencie su viacmenej odrezane. Cistota zvuku a detailnost su ale lepsie ako som v danej cenovej kategorii cakal, za tie prachy je to myslim super a k telke za 300 eur viac nez postacujuce.
appletree
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků