Lepší repro k PC a Bluray přehrávači.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Martin2133 7. 2. 2012 21:18

Zdravím všechny,

mám problém, nyní vlastním reproduktory Creative G500 thx k Pc a chtěl bych si koupit lepší reproduktory. Nyní jsem jel ve stylu Genius 5005, Redstar 502 až jsem se dopracoval k těmto creative, myslel jsem si buh vi jak nebudou dobre, ale potom co je mnoho lidí ohodnotilo jako chrastítka, tak jsem se rozhodl koupit lepší, navíc je to pravda, hrají slušně když jsou na normální hlasitosti, ale jakmile zvýším hlasitost ba dokonce i na max tak se nedají poslouchat, nerozeznám výbuch od zvuku motoru a to mám ještě zvukovou kartu creative x-fi titanium. Nicméně chtěl bych investovat od 8.000 kč do 10.000 kč maximálně. Po mnoha, mnoha recenzí i uživatelů jsem se schýlyl k těmto dvoum variantám :

http://www.mall.cz/domaci-kino-bez-dvd/onkyo-htx-22hdx + SKS 3.0 rozšíření na 5.1
a
http://www.mall.cz/domaci-kino-bez-dvd/onkyo-ht-s3405

Obě vypadají dobře, ovšem nevím která hraje lépe, navíc u HDX se mi výkon moc nezdá že by mě ukojil (vím že na výkonu nezáleží), ale u té druhé sestavy se mi zdá podezřelá cena, kde je háček ?

Užíval bych je především k hraní PC her a k občasnému sledování filmů na blu-ray, na hudbě mi nezáleží. Také bych se chtěl zeptat jak se dají oboje sestavy zapojit aby mi hráli prostorově a zda-li mi ještě zvukovka k něčemu bude ? Jde mi hlavně o kvalitu zvuku a to i při vyšších hlasitostech, ne o bass za každou cenu.

Propojení - TV (má HDMI, Optical, Coaxial, R-L cinch), PC (5.1 analog jacky 3.5 mm, Optical in a out) ... nicméně vlastním grafiku nvidia 560 gtx a ta má HDMI a podporu HD audio, ale nevím zda-li by to fungovalo a ještě bych se chtěl zeptat jak funguje zapojení přes optický kabel. Místnost střední velikosti 5mx5m.

Vím složitá otázka tak se nezlobte za mou zvídavost :-)

Děkuji za rady :-)
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin2133 9. 2. 2012 15:06

Opravdu nikdo neporadí které z těch dvou sestav se hodí k PC víc a které hraje lépe ?
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 9. 2. 2012 19:56

Asi tu s nimi nemá nikto skúsenosť.

Inak 5.1 je podmienka? Ak by si uvažoval napríklad len nad stereo, tak v tejto cene by si mohol už celkom fajn nájsť aj z druhej ruky. Dosť by si ušetril...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin2133 10. 2. 2012 09:59

Ano vyžaduji spíše 5.1 než stereo, mam rád prostorové ozvučení. To je škoda, že se nikdo nepodělí, tak to budu muset risknout jen mě trápí fakt, že ty s receiverem mají pasivní subwoofer tudíž nevím jak dobře by mohl hrát a ani bych nemohl koupit jiné repráky v budoucnu (vylepšit), ale u těch druhých taky ne protože bych musel kupovat komplet nové, takové dilema :-/
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr_Mrkew 10. 2. 2012 11:11

Měl jsem Onkyo htx-22hd to je starší model od 22hdx i s rozšířením na 5.1 a byl jsem s nim spokojenej.
Provozoval jsem ho na hraní her z Xboxu, PS3ky a blu ray fimů v mistnosti 4,5 x 4 m a výkon byl v poho, na tu cenu. Do místnosti 5 x 5 m to bude pro 22hd výkonovej strop, když píšeš o vysokých hlasitostech
Xbox s PS3 bylo připojeno přes hdmi a TV přes optiku.

Optika přenáší jen zvuk
HDMI podporuje HD zvuk( filmy na blu ray) a obraz, myslim že by to z tý grafiky přes HDMI mělo jít, ale nemám s tím zkušenosti

Já jsem se rozhodoval mezi onkyem a Logitech z5500
Oppo UDP-203, Onkyo TX RZ800, Elac FS 247, CC 241.2, BS 243, SVS SB2000
Sennheiser HD 555
Venku: Samsung Galaxy S8 + Sennheiser Momentum
Mr_Mrkew
Junior

Odeslat příspěvekod radon 10. 2. 2012 14:42

brácha má starší dvoupásmovou verzi HTX-22 v konfiguraci 2.1 a s pokojem 3x4m nemá problém. Hraje to čistěji než běžné PC repro, s nadhledem a přebytkem výkonu. U filmů by ti to tedy mělo stačit.
Ale u hudby to má své limity a na dřevěné 2.1 které mám v pokoji já to nemá ani náhodou (rozlišením prostoru, nástrojů, čistotou, dynamikou ... ale to jsme jinde cenově, já jen ať nečekáš zázraky)

Na tom druhém modelu se mně líbí samostatný receiver, kdybych chtěl časem vylepšit zvuk (hudby), vyměnil bych jen přední bedny za něco lepšího.

Propojení bude ideální přes HDMI, ale jen pokud tvá grafika umí sloučit do HDMI obraz i zvuk. Pokud to umí, jsi za vodou, protože přehraješ i nové HD audio formáty. Pokud to neumí, audio pošleš přes optiku, její možnosti ale končí někde u starého dobrého Dolby Digital. Na druhou stranu HD zvuk u audia za 7.000Kč bych moc neřešil.
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin2133 10. 2. 2012 18:55

Děkuji moc za rady. Asi půjdu do těch se samostatným receiverem, kdybych pak chtěl vylepšit časem. Jde mi hlavně o čistý zvuk ve hrách především, u filmů mi výkon nevadí protože si je pouštím spíše večer ale hry dokážu hrát i na maximální hlasitost a tam už mé creative (ořezávátka jak jednou někdo nazval) nestačí. Jde mi hlavně o čistý zvuk a né o zkreslené cosi co vydávají tyto už na zvýšenou hlasitost.

Grafiká zvládá jak zvuk, tak i obraz, nvidia ovladače mají HD audio kodeky, mám to odzkoušené ale zvukovka zvládá i DTS přes optiku, no vyzkouším co bude lepší.

Děkuji moc :-)
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 10. 2. 2012 18:58

No určite by to malo byť lepšie ako nejaký Logitech ale ako radon napísal, nečakaj od toho zázraky. Ako kvalitný stĺp alebo lepší regál ti to nikdy nezahrá. Nemajú na to rozmer meničov ani objem a ako sa hovorí, fyziku neoklameš. Takže ja by som to videl asi tak, že na filmy, TV a hry úplne v poho. Nebude to problém ale ani zázrak.

Osobne by som ti radil tú možnosť s tým AVR. Predsalen ak by si do budúcnosti rozmýšľal nad kúpou nejakých lepších repro, mal by si ich aspoň do čoho strčiť.

A na 5.1 by som tiež skúsil popozerať aj bazár. Repro nie je klasický spotrebný tovar a väčšinou môže byť kúpa z druhej ruky výhodná. Ak tie bazáre sleduješ dlhšie a dokáže sa ti pošťastiť, tak sa ti môže napríklad stať, že nakúpiš aj celý set od Dynaudia v špičkovom stave za smiešny zlomok pôvodnej ceny (ako sa pošťastilo môjmu známemu).
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin2133 11. 2. 2012 00:28

No bazary jsem samozřejmě prohlížel, ale nejsem si jist jestli bych byl ochoten dat tolik peněz do použitého zboží, především jsem nenašel nic co by mi vyhovovalo. Nicméně jestli to správně chápu tak kdybych zainvestoval o pár tisíc víc do tohoto setu http://www.mall.cz/akcni-sety/QUINTAS50005 tak bych si víc přilepšil že ? :-)
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 11. 2. 2012 10:14

Nepočul som ale myslím že áno...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron