"Praskající" bluetooth repráček Logitech

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod flshman 6. 5. 2012 21:08

Zdarec,
mám repráček Logitech Mini Boombox,který může hudbu přehrávat buďto z AUXu (3,5jack) popř. z bluetooth (A2DP).
Repráček je na svoje rozměry velice kvalitní a zvuk přes AUX je čistý.
Bohužel problém začne s připojením přes bluetooth.
Repráček přes bluetooth nekvalitně přehrává hudbu,je v něm slyšet praskání,jako by bluetooth mělo velké ztráty,hlavně ve vyšších tónech.
Problém se ale kupodivu neprojevuje u písniček popř. internetových rádií,co mají bitrate kolem 64kbps,tam to hraje čistě.
Praskání se začne projevovat u kvalitnějších zdrojů (128kbps + ),jakoby bluetooth již nebyl schopen tolik dat do repráku bez ztráty poslat.
Není to přehrávačem,ani samotným přehrávaným obsahem.
Odzkoušeno na HTC Desire S,HTC Diamond 2,HTC ONE X i Cowonu J3.
Dělá to všude.
Rád bych věděl,jestly je to chyba bluetooth,který není schopen přenést větší datový tok z mobilu do repráku (jak jsem již psal,nižší toky OK) a nebo je vadný sám reprák Logitech a doporučujete reklamaci :-|
Díky za rady ;-)
Cowon J3 + BRAINWAVZ Alpha Pro
Fiio E17 Alpen + Shure SRH440
Apple iPad Air + Cowon SP2
flshman
Junior

Odeslat příspěvekod radon 7. 5. 2012 10:09

v testech (http://www.svethardware.cz/art_doc-C6B0 ... 7EB87.html) zmiňují občasné lupnutí, ale to co popisuješ bude asi vada, reklamoval bych.
Snad ještě, zkusil bych vyloučit rušení (v prostředí kde se další BT přístroje ani jiný problém, např. troleje MHD nevyskytuje) a také kodeky těch MP3 (variabilní kódování apod.).
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PCDaemon 7. 5. 2012 13:33

A co tak vyskusat aj ten Line in konektor, ci to bude aj vtedy praskat?
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod flshman 7. 5. 2012 14:13

Stačí si to přečíst,cituji sebe ;-)
"Repráček je na svoje rozměry velice kvalitní a zvuk přes AUX je čistý."
Takže ano,přes line-in je to OK a zvuk na tak malý repráček výborný,dělá to buhužel jen to bluetooth.
Rušení mě také napadlo,ale dělá to i u nás v práci i u mě doma :-|
Asi to tedy pošlu do Alzy,jen si nejsem jist,jestly se stím bude vůbec někdo obtěžovat,když je to taková "zvláštní" závada.
flshman
Junior

Odeslat příspěvekod PCDaemon 7. 5. 2012 14:29

Jaj, to som prehliadol, lebo na Alze je obrazok s Line In :-) Tak to bude v tom Bluetooth. Dobre je pozriet si aj uzivatelske recenzie k vyrobkom na Amazon-e. Tam tiez niektori ludia pisu, ze s Bluetooth pripojenim maju problem, co sa tyka kvality.
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod flshman 7. 5. 2012 14:33

Jj,myslím si že to bude v něm,ikdyž do reklamace se mě moc nechce,no,uvidim.Dík
flshman
Junior

Odeslat příspěvekod PCDaemon 7. 5. 2012 14:47

Jeden uzivatel tam pise " but the bluetooth stereo audio was pretty buggy with my ipod touch, android phone and macbook pro that I just kept it wired and it was great. Amazon was amazing in returning a replacement in two days, but alas the bluetooth audio is the same," takze reklamacia v style vymeny za iny kus sa asi neoplati.
PCDaemon
Junior