Sestava 2.0 nebo 2.1 do cca 400-500 Euro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 8. 5. 2012 18:52

Zdravím kolegy čtenáře a odborníky,
uvažuji o sestavě 2.0,maximálně 2.1 s SW.Nechci 5,6,7.1.Nemám zesik,takže asi aktivní repráky.Pokud mě přesvědčíte,že raději zesík a bedny,nebudu se bránit.Žádné tipy dávat nebudu,nechám to na Vašich zkušenostech.
díky za podněty a Fšem tady hezkej den :-)
Vláďa
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 8. 5. 2012 19:07

nazdar, z akej vzdialenosti budes pocuvat? co mas za zvukovku/dac?
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 8. 5. 2012 19:30

Ahoj Andreji,
poslouchat budu ze vzdálenosti max.3-4 metry.V noťasu mám nějakou integrovanou kartu(Fujitsu-Siemens).Na tu bych nerad spoléhal,alespoň později.Teď se soustředím hlavně na ten základ,který mě pak donutí updatovat další...asi to znáš taky.Když se koukám,co ty věci stojí,tak mě obchází mrákoty,co naděláme,že?
Jo a také prosím o info ke kabeláži.Pokud ale dostanu dobrý tip na 2.0,oželím i ten SW.Jinak jsem si od Tebe četl pozorně tvé příspěvky,v tomto foru jseš guru.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 8. 5. 2012 20:37

Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads / Bose QuietComfort 35 II

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 9. 5. 2012 06:26

Děkuji za výběr řetězce.Teď budu mít asi LAMA otázku-
Signál z libovolného zdroje přivedu do emotiva xda-1 a z něj přímo do aktivních beden,nebo musím do řetězce přidat ještě zesilovač(ale proč u aktivních beden,že?)
Další věc je ta,že se emotiv zatím v Evropě neprodává,takže odkazy jsou zřejmě na ty správné,kteří ho dovedou sem dostat?
Nežli je budu kontaktovat,tak bych měl rád ucelenou představu.Ještě jednou se omlouvám za dotaz,kteří vy máte asi za základní.Nicméně není ostuda se zeptat,pokud si nejsem jistý.
Díky Vláďa
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 9. 5. 2012 12:34

robelles ho vie zohnat
doloroso kupoval z usa
digitalny signal privedies do xda-1 optikou,koaxialom alebo usb
a repro pripojis xlr kablami, dakymi slusnejsimi

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 10. 5. 2012 11:16

Andreji,
moc děkuji za Tvé rady.Je pravdou,že s DACem jsem nepočítal,ale právě proto jsem se na to ptal.Ještě jednou díky,zkusím pořešit DAC direct z USA,v případě že to nebude průchozí,poprosím Tvé kontakty.
hezký den Fšem
Vláďa
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PCDaemon 10. 5. 2012 12:02

Ja teda neviem, ale skladat zostavu, kde musis kupovat komponent v USA a ktory u nas nema ziadnu podporu? Ked sa ti nieco nahodou pokazi, tak ho mozes zahodit. A studiove monitory mat na posluch z 3-4 m?? Radsej si si mal najprv niekde nieco vypocut, ako takto na slepo hned kupovat, co ti prvy clovek poradi.
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 5. 2012 13:39

akburt - ved im napis preboha, dolorosovi odkial kupoval a kolko ho to vyslo a robellesovi za kolko ho moze zohnat

PCDaemon - veci sa daju poslat aj do usa, nie len z usa ;-) , a opravit to mozno zvladne aj daky kutil.
Tie monitory zahraju aj z 3-4m podstatne lepsie ako zosik+regalovky za 10k

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 10. 5. 2012 13:47

Andrejsvk píše:zahraju aj z 3-4m podstatne lepsie
Treba pouzivat spravne hifi vyrazy. "Fatalne lepsie" by bolo viac hifi a viac in :mrgreen:
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 5. 2012 14:04

fatalne lepsie mam schovane pre adam a7x alebo event 20/20 bas v3 :-)

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 10. 5. 2012 17:07

Chudák Andrej,
ten to teď dostává díky tomu,že mi chtěl pomoct.Ne,vím,že je to sranda a pro Vás,kteří tomu rozumíte přeci jen víc,než mlčící většina je to asi i folklor....
Samozřejmě se chystám příští týden,až poleví teploty oběhnout pár studií a poslechnout si nejen ty lepší bedny,ale pomasírovat se i s těmi"fatálnímí",které jsou asi nejen pro mě tak trochu přes čáru.Začal jsem sluchátky KossPorta,t-Jays three,Bayery TD440 a teď jsem si koupil ještě Seny HD25 1 II.No a samozřejmě mě přestal stačit dobrý(ne fatální,ale dobrý)zvuk jen do ucha.No a vidím,že jako s každým rozpočtem budu muset jít i tady tou vyšší cenou,achhhhh.
To bylo jen takové odlehčení,mezi doplňováním informací,které mi chybí a tady to doháním.
hezký den
Vláďa
akburt
Mírně pokročilý