Zvuk Klipsch + Onkyo

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mistr555 13. 7. 2012 19:48

Zdravím má někdo zkušenost se značkou repro Klipsch ?
jak zní?

přemýšlím že si koupím Klipsch RF-82 II + Klipsch RB-81 II
jedno k pc a jedno k tv , je to dobrá volba , znáte lepší?

a k nim Onkyo TX-NR616 , je to dobrá volba , znáte lepší?

cenově se držme 50 000 - 60000

převážně filmy na tv , hry na pc , hudba vyjmečně , mám rád měkké , krátké basy , jinak jejich vzhled se mi dost líbí tak jsem skoro rozhodnutej , případně zvuk doupravím v ekvalizéru

podle tohohle by měli být ok
http://www.excelia-hifi.cz/top.html
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod Ma7ous1 19. 7. 2012 19:17

Slyšel jsem Klipsch RB-81 II ve studiu před 14 dny, poslouchám převážně elektronickou hudbu trance a dnb na tento styl jsem asi nic lepšího v regálovkách neslyšel a asi si je koupím.

Hrajou dostatek rychlých basů které jsou velmi přesné, zvuk je hodně plný a přítom není uječený, chybí zde ale prostorovost, výšky jsou velmi pěkně vykreslené a je jich tam dost. Slyšel jsem je na nějakem Onkyo recieveru (typ nevím mám vlastní zesilovač) potom to pán pustil na NAD zesilovači a zvuk byl o hodně lepší hlavně basové pásmo bylo uhlazenější jěště více přesnější a trvdší s ještě větší dynamikou, která už předtím byla výborná. Žádně zahuhlané spodní pásmo se zde vůbec nekoná. Jinak bedny mají vysokou cistlivost takže není potřeba hodně výkonný zesilovač. Jinak repro bych krajně nedoporučil na vážnou hudbu, kde opravdu konkrétní detaily budou chybět.

Jediné o co bych měl strach bude otázka mluvého slova ve filmech jak to podají, ale to kdyžtak můžete pořešit přikoupením centru.

A jinak design na live vypadá ještě lépe než na fotkách.
Ma7ous1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mistr555 20. 7. 2012 19:39

Díky za reakci , vážnou hudbu neposlouchám vůbec , mám je v plánu na filmy a hry , centr v budoucnu stejně budu nejspíš přikupovat , postupně bych u televize udělal 5.1 sestavu z nich a u pc stereo na 2. zónu , nebo opačně ještě nevím , kde budu trávit více času , ten reciever bych klidně ještě změnil , budu to kupovat počítám tak za 2 měsíce , máte někdo ještě nějaké tipy jak nejlépe utratit 50-60 tisíc za zvuk do pokoje?
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 20. 7. 2012 21:05

:idea: tyto Klipsche mají vlastní specifický sound ! Nechci apriori tvrdit, že špatný, prostě specifický, a ten se mi buď líbí nebo až zase tolik ne. A je potřeba k nim mít místo i kvalitní zesilovač ! Na výstavě HighEnd jsem u nich seděl asi 3/4 hodiny a snažil se je pojmout. Nakonec jsem si řekl, že raději zůstanu o osvědčené hedvábné kaloty...

chci je
:-) převážně filmy na tv - VELMI VYSOKÁ KVALITA NENÍ ZAPOTŘEBA,
:-)) hry na pc - VELMI VYSOKÁ KVALITA NENÍ ZAPOTŘEBA,
:-D hudba vyjmečně - NAOPAK ZDE JE NUTNÁ VELMI VYSOKÁ KVALITA
:shock: mám rád měkké, krátké basy, BUĎ SI TO PROTIŘEČÍ NEBO CHCEŠ BLBÉ BASY ?
:D jinak jejich vzhled se mi dost líbí PROČ NE ? VCELKU OK
:love: tak jsem skoro rozhodnutej :love: :love: :love: CHCEŠ POTVRDIT, ŽE SI JE MÁŠ POŘÍDIT ?
8-) případně zvuk doupravím v ekvalizéru - POUŽÍT MRŠIČKU ZVUKU ? ABSOLUTNĚ NO COMMENT !!
8-D cenově se držme (PŘI ZDI !) 50.000 - 60.000 Kč

Nezlob se, ale to mě pobavilo, občas si přeju stát se prodejcem Audio techniky. Raději bych nákup ještě důkladně zvážil a taky si je hlavně šel poslechnout na delší dobu 1-2 h 8-P Zajdi do blízkého specializovaného studia na audiotechniku a zkus posbírat dopo. To je jen drobná rada od HiFi-sty začátečníka :-! Ještě by stálo za to upřesnit, jak přesně bude uspořádán kompletní poslech u PC a u TV ?
Naposledy upravil DinosaurJr dne 21. 7. 2012 14:15, celkově upraveno 1
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 1.3 MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●Samsung UE48H6400●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr555 21. 7. 2012 11:39

já prostě chci kvalitní zvuk , momentálně mám na televizi jen ty co jsou v ní a chci kvalitu se kterou vydržím nejméně 10 let , u pc mám repráky za 1500kč taky chci mnohem lepší , a chci aby prostě hráli všechno pěkně , měkké krátké basy myslím tím to , aby nebyly takové zahuhlané a roztahané , chci přesné basy bum bum a né hůůůůůů :-) chápeš?

nevím co máš proti ekvalizéru , může tomu zvuku dost pomoct

ano držme se při zdi :-D za zvuk se dá utratit i mnohem víc než 60 000

náhled
Obrázek
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 21. 7. 2012 11:44

Preco si to nedoplnil do svojej temy tu viewtopic.php?p=8967895#p8967895 ?
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zino333 21. 7. 2012 12:52

mistr555 píše:nevím co máš proti ekvalizéru , může tomu zvuku dost pomoct

Teraz niektorých tu pichlo až v zadku... :twisted:

Keď už budeš mať niečo lepšie, ver mi, že ekvalizér už nikdy nepoužiješ. Skôr budeš hľadať cestu ako všetky "zlepšovače" zvuku odstrániť...
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr555 21. 7. 2012 13:17

odar , na přání doplněno , asi lenost :-)

zino , jo je to možné , ale zatím bez něj ani ránu nedám :-)

ale co ty víš budu si chtít zvýraznit nebo potlačit basy a už jdu do něj zas :-)

a co kabeláž stačí tohle doufám?
http://www.hifipartner.cz/Item.aspx?ID=4586
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 21. 7. 2012 15:01

Bohužiaľ, u slabších zostáv to býva niekedy jediná cesta k tomu, ako urobiť hudbu počúvateľnou... Mne to napríklad bez exkvalizéru nejde na mp3-ke. A pomaličky už aj tam plánujem kompletnú obmenu aj s prenosnými slúchadlami. Len ešte keby som našiel toho osla na peniaze... :-)
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 23. 7. 2012 21:18

... já prostě chci kvalitní zvuk k televizi...
to máš kliku, protože ozvučení TV/filmy přes AVR je jednodušší nebo méně náročné. Pokud chceš kvalitu, tak si zkus odpovědět na pár otázek co se týče repro k TV:
Jak daleko budou bedny vzdálené od sebe, od zadní zdi, od boční zdi ?
Co budeš mít na podlaze ?
Jaký tvar má místnost, kde jsou okna, co bude na/u stěn za obrazy/nábytek, závěsy ?
Z jaké vzdálenosti budeš sledovat/poslouchat ?
Co vše bude v prostoru mezi posluchači a repro ?
Sub/y budou/nebudou, pokud ano jaké ?
Bydlíš v RD, zděném bytě nebo v paneláku-jak zde pořešíš 50 Hz ?
To je dobré se rozmyslet ještě před výběr elektroniky - Do it your plan.

Repro k PC -dtto- aktivy/pasivy ? zes ? monitory/regály ? poslechová vzdálenost a umístění ? hl. účel ? atd...

Pro kvalitní poslech jsou "pěkné basy" na 3-4. místě v pořadí důležitosti, které to jen podtrhnou (basa tvrdí muziku). Pevné, čisté, nezkreslení basy mám taky velmi rád, plánuju na doma např. 15", která umí jít dóóóůůůlů s malým poklesem, jj to je extra poslech !!

Mno já se snažím jít cestou velmi kvalitního stereo a prostřední/dostupné kvality ozvučení TV/filmů přes AVR s možností povýšit na vysokou kvalitu dolněním komponentů + DIY, a ani bazaru se nevyhýbám. Je docela zajímavá doba, kdy se dají opatřit zajímavé kousky za zajímavé ceny. Akorát mi dost času zabere hledání, čtení a nabírání zkušeností, kudy se vydat. Ale příležitost přeje připravenému...

za zvuk se dá utratit i mnohem víc...
Nepochybně ! Ale když už vynakládám prostředky, je chytré, aby to sklaplo to do nějakého kompletního konceptu.
((podívej se třeba do Kocovi galerie TV, NB, DAC, PRE, PWR, SP/HP + kabely a bižu, cena bajwoko dvojnásobek - radost pohledět i poslechnout))

a nakonec trochu k té kvalitě:
a) slyším, že je (repro) nevidím
b) cítím basy, slyším klapky trumpety i přídechy na mikrofon a k tomu vzadu "ťin" na triangl
c) (se zavřenýma očima) vidím kapelu rozmístěnou před sebou
d) ((se zavřenýma očima) slyším kapelu kolem sebe - sem jsem s eještě nedostal)

((DK s Klipschema http://www.youtube.com/watch?feature=en ... 8DHWc&NR=1 ))
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●Samsung UE48H6400●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 24. 7. 2012 08:23

mistr555: Chceš za ca 50.000 postavit DK nebo jeho základ. Zatím nemáš nic nakoupené a máš v hledáčku kombinaci Onkyo + Klipsch.
Obávám se, že ti tady nikdo neřekne, zda je to dobrá kombinace a zda nemůžeš koupit lépe. Hrát to určitě bude a troufám si tvrdit, že v zásadě dobře. Respektive nevím o žádném důvodu, aby to hrálo špatně. Co je to ale "dobře", že?
Za 50.000 můžeš postavit DK na desítky způsobů, který z nich bude ten s nejlepším poměrem cena/výkon? Myslím, že na to ti odpoví jen tvé uši.
Abych ale přihodil něco konstruktivního. Já jsem učinil dobrou zkušenost s kombinací Onkyo + Dynavoice, více zde: http://www.hifionline.cz/reprosoustavy/sloupove/
Pokud by se ti "vešly" do pokoje DF6, tak na sub můžeš klidně zapomenout.
Nakonec ale pozor, úpravou a konfigurací poslechového prostoru můžeš vše nejen vylepšit, ale i pokazit.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mistr555 24. 7. 2012 18:23

teda vy jste se rozepsaly :-)

takhle chci kvalitu , ale že bych zase řešil co mám na podlaze a za závěsi takovej nadšenec nejsem , rozmístění repro vyřeším až je tu budu mít , přinejhorším něco posunu , toho bych se nebál , budu to sledovat / poslouchat z 2,5 metru od televize z postele

to domácí kino z toho časem chci udělat , zatím mi bude stačit kvalitní stereo u tv , pak kvalitní stereu u pc , a pak zadní a centr k tv , sub nevím , záleží jak budou hrát ty repro , ale nejspíš se bez něj obejdu , možná časem až třeba za rok nad ním začnu přemýšlet , tohle nepospíchá

uvidíme za 3 měsíce , taky záleží jak to budu mít z prací jsem ve zkušebce :-) ale rád v tom mam skoro jasno dopředu
pak určitě napíšu kompletní dojmy ze všeho co jsem si poslech a jak mi to tu hraje

Obrázek
http://2i.cz/2i/i/500edd4d/ac1698e93e9deac801fb82581dc8c282/3c330d27f4.f.jpg
mistr555
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 27. 7. 2012 18:15

No když Ti jde v podstatě o ozvučení dvou míst a kvalitu až do takových podrobností jako jiní postižení (např. já - viz popis kvality výše) neřešíš, tak bych to udělal asi následnově:

DK - na chvíli bych oželel zvuk u PC a vše nacpal do DK tj. AVR (15-21 tKč) a 5.0 (kolik za ty Klipsche ? 25+15+centr ?), protže kdo ví, kdy zase budeš mít tolik prostředků pohromadě. A pak postupně přikupoval ty dostupnější součásti jako subwoofer, DVD, kabely, hroty... A časem k PC - aktivní bedny (KRK, Mackie, Berhinger,...) v kategorii 5-9 tKč na poslech z 0,5 -2m a měl bych nadlouho vystaráno. Vše nové ceny, tj. včetně záruky a kalouskovného. Anebo si líp rozmysli cenové kategorie kolik a za co a co od toho očekáváš ? A kolik máš DVD ve formátu 5.1 ?
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr555 30. 7. 2012 12:00

jo to klidně oželím na měsíc nebo 2 zvuk u pc , ale zas mi jde o to , aby ty nové bedny hrály podobně , abych neměl lepší zvuk na jedné nebo druhé straně , jo a dvd přehrávač ani nic podobného neplánuji mám to všecko na diskách v pc , nevidím moc už výhodu v aktivních bednách k pc , když už ten av rec budu mít , taky mi jde o to aby ty bedny byli opravdu bez hluku ve vypnutém stavu , nechci žádné hučení když budou v síti a vypnuté , navíc se mi stalo to , že jsem dal výpoveď v práci , tak se to posouvá tak na konec roku při troše štěstí :-) takže klídek zatím to nehoří :-D ale jsou první na řadě co jsi budu kupovat
mistr555
Junior