Stojan pro regalové reproduktory Klipsch RB-81 II

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vlada_123 9. 10. 2012 16:36

Zdravím,

Koupil jsem si reproduktory Klipsch RB-81 II. Nyní knim hledám vhodný stojan, líbí se mi Chorus S700 V . Nicméně ani na stránkách výrobce jsem neověřil jaký rozestup mají otvory pro fixaci beden. Bedny mají na spodní straně dva závity. Nevím zda je to nějak standardizováno, nebo jak ověřit zda to bude sedět? Případně bych koupil na doporučení jiné stojany pakliže se mi budou líbit :)
Ještě jedna otázka mám bedny položit přímo na stojan? Nebo na nějaké hroty, asi nejsou součástí stojanu? Tak jako tak se asi fixují nějakým šroubem?

Děkuji za pomoc
vlada_123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Old Seeker 10. 10. 2012 13:40

Jaká je rozteč? SF mají např. pro uchycení šrouby 13 cm, ale asi to bude u každého výrobce, který umožňuje takto přifixovat bedny ke stojanům jiné. Určitě by se to dalo vyřešit převrtáním otvorů v horní desce stojanu či redukcí, ale ne každý výrobce stojanů řeší, resp. předpokládá šroub. aretaci, spíše je běžnější 4x podložka (kruhové, čtvercové) s mírným přílepem, anebo "audiofilské" ale zároveň sadistické napíchnutí bedny na čtyři ostré hroty závitově upevněné ve čtyřech rozích desky stojanu. Asi nejpřijatelnější je zakoupit přilepovací sadu čtyř hrotů (přilepí se k bednám) s miskama, resp. kolečkama se středovým vybráním pro hroty, které se zas přilepí k stoj. desce.
Jak ti ty RB-81 hrajou? Výhledově o nich taky uvažuju, ale paradoxně i když jsou to regálovky tak prý potřebují velký prostor, z důvodu produkce "nadbytku" basů. Sháním bedny s prezentní produkcí středů a celkovým barevnějším, hutnějším soundem.
Old Seeker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hydrrra 10. 10. 2012 15:20

taky resim ten samej problem, kde se prosimte daji koupit ty nalepovaci hroty s tema mistickama? nikde na netu nic takovyho nemuzu najit...nebo resp. nasel jsem ale priserne drahy...
Hydrrra
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod vlada_123 10. 10. 2012 17:09

Ahoj

Závity pro fixaci mají od sebe rozestup cca 4,2 cm, myslím že je to M6 nebo M8.

Problém je ze bedny maji spodek o rozměru 30 x 25 cm a většina těch stojanů má horní základnu menší. Přeci jen bych nerad riskoval že je děti schodí.
To co píšeš s nalepovacími hroty dává smysl, kde je seženu? A vůbec máte typ na nějaký pěkný stojan k těmto bednám?

Jinak mám obývák něco přes 25m2, zatím je mám krátce ale hrají pěkně, ale nejsem moc odborník abych ti dokázal bedny srovnat s jinýma, je to v podstatě moje první audio.

díky za rady
vlada_123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Old Seeker 11. 10. 2012 10:50

To nevadí že je horní základna menší,
potřeboval jsem před časem do obýváku k televizi nějaké cenově rozumné stojany (pod asi cca 10kg dvoupásmovky), tak jsem koupil od NorStone (ty tzv. "kráčející). V balení bylo přiloženo i 8 ks takových malých černých čtverečků asi 1 cm o tl. nějakých 2-3 mm. Byly samolepící a jednoduše jsem je jen lehce vtiskl do všech rohů horních zákl. desek a posadil na ně bedny (také dosti přesahují základnu). Po nějakém čase jsem je chtěl sundat, protože jsem je chtěl přenést do jiného pokoje samostatně bez stojanů - tu bednu jsem vzal a zdvihl do vzduchu i s tím stojanem. Takže i takové kripl samolep. čtverečky mají něco do sebe a vyřeší problém obav z přídržnosti, resp. shození bedny ze stojanu. Takové samolepicí čtverečky taky v černé barvě jsem viděl v nějakém hypermarketu pro kutily, myslím to bylo v Hornbachu (nebo v Baumaxu, už fakt nevím) ale možná se seženou i v obyčejném papírnictví apod.. Co se týče hrotů s miskama, nejsem si až tak jistý tím, že by se ve srovnání s těmi obyčejnámi kriplčtverečkama byl u beden kategorie levná až střední třída slyšet nějaký zvukový přínos (vyčištění spodku zvuku apod.,) to jsou v podstatě spíš jen marketingové kecy a osobní vizuální uspokojení na duši.
Přes jakej zesilovač ty Klipschy hraješ a ty basy se ti netlučou? I když prostor máš poměrně velký, já sháním něco do prostoru 14m2.
Old Seeker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlada_123 11. 10. 2012 19:20

Díky za tipy už jsem se v tom zorientoval. Mám Pioneer receiver VSX-827, zatím je to OK, ale ještě budu řešit záclony a plánuju obývák ještě o 10m2 zvětšit. Já jsem spokojen, ale jak jsem psal výše nejsem úplně správná osoba která dokáže repro porovnat.
vlada_123
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků