jaké repro + AVR za +/- 20tis

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 23. 1. 2014 09:09

Je to nesmysl ;-).

Jinak rozdíl ve zvuku bude doopravdy v té akustice, ta umí ve zvuku udělat veliké věci věci....! Bohužel.

(na rozdíl od kabelů)
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod paolo_ 25. 1. 2014 16:52

na rozdíl od kabelů je skoro nemožné vyměnit poslechový prostor za jiný a dobrá akustika stojí velmi mnoho peněz. Pokud se bavíme o problematickém poslechovém prostoru/akustika.

pro Tučňáka
jednoduchá rada: koupit si konektory banánky, pokud AVR má tu možnost
Toyota Corolla TS, Honda Civic Type R, Opel Corsa OPC, Mitsubishi Colt, Subaru Impreza WRX
paolo_
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 25. 1. 2014 17:27

Netreba vymenovat poslechovy prostor. Mnohdy staci par ne drahych uprav a zalaborovat s pozici repro. I treba posun o 20-30 cm dovede napr. s neprijemnym stojatym vlnenim na urcite frekvenci udelat divy. To same s prostorovosti zvuku. A nestoji to ani kacku ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod paolo_ 25. 1. 2014 21:36

Petulda

pozice reprosoustav je popsána v manuálu a pokud si je někdo vyloženě nalepí na zeď tak je .... ne, měl by se aspoň na minutu podívat do manuálu. :-)

změřit a upravovat poslechovou místnost bych nechal raději odborníkům. Není to jen o koberci a otevřených knihovnách. Pokud místnost má velký "pík" v oblasti nízkých kmitočtů, tak s tím sebelepší úprava akustiky moc neudělá.
Toyota Corolla TS, Honda Civic Type R, Opel Corsa OPC, Mitsubishi Colt, Subaru Impreza WRX
paolo_
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 26. 1. 2014 09:23

paolo_ píše:pozice reprosoustav je popsána v manuálu

Tak tohle rozesmálo. Neber to ve zlém, ale není možné v manuálu popsat pozici repro pro každičkou místnost. Ano, platí nějaká základní obecná pravidla, ale ta jsou OBECNÁ.
Např. já mám doma repro umístěné v rozporu s poučkami a pro zvuk je to výrazný přínos (proměřeno).

Ale to jsme se odklonili od podstaty, kterou zůstává, že zatímco akustika a poloha repro dovedou zvuk ovlivnit zcela zásadním způsobem, kabely oproti tomu svedou jen drobné doladění zvuku.

Howgh
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rcph 26. 1. 2014 10:26

Petulda píše:Např. já mám doma repro umístěné v rozporu s poučkami a pro zvuk je to výrazný přínos (proměřeno).

...přesně to samé mám i já, zkoušel jsem různá umístění hlavně u předních sloupů, nakonec nejlepší zvuk je při umístění v rozporu s obecnými poučkami :-)
rcph
Junior

Odeslat příspěvekod paolo_ 26. 1. 2014 22:15

Petulda
já jsem to psal obecně, každý neuvažuje jako ty. ;-)
já mám např. reprosoustavy 1m ode zdí. Základní pravidlo je zkoušet a zkoušet.

Co se týče kabelů, tak si toho zatím moc neviděl, neslyšel. Vše chce vývoj a klid. Jen by mě zajímalo jaké kabely používáš? Síťová filtrace je také velké tabu pro mnoho lidí.
paolo_
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 1. 2014 09:14

paolo_ píše:Co se týče kabelů, tak si toho zatím moc neviděl, neslyšel.

Vidím, že v diskusi stylem "od stolu vím vše nejlíp jen já" chceš pokračovat dál. O to nemám zájem, nezlob se. Ani o přesvědčování někoho o naprosto zjevných věcech (třeba že akustika má na výsledný zvuk zásadně větší vliv než kabely).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod paolo_ 27. 1. 2014 09:40

Díky za odpověď. ;-)
paolo_
Junior

Předchozí stránka